Menininko ir Anykščių gimnazistų strazdai – nuorodos į Stradiškį, poeto Algimanto Baltakio tėviškę

Kaip pranešė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos feisbukas, pasibaigė bendras menininko Žilvino Prano Smalsko ir gimnazijos moksleivių projektas – sukurtos nuorodos į poeto Algimanto Baltakio tėviškę Strazdiškio kaime.

Keturis mėnesius technologijų dirbtuvėse I a klasės mokiniai kartu su menininku kūrė keturias skulptūras. Darbai padaryti – skulptūros pastatytos: jos rodo kelią į poeto tėviškę.

O kaip praneša A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, pagrindinis simbolinis paukštis skirtas pažymėti sunykusią Baltakių sodybą miško laukymės buvusiame Strazdiškio kaime, daugiau nei prieš 40 metų buvo ištrinto iš Lietuvos žemėlapio. Tos sodybos vietą iki šiol mena tik išdžiūvęs akmeninis šulinys ir pavieniai sodybos medžiai, minimi ir A. Baltakio eilėraščiuose.

Kiti trys paukščiai savo sparnų mostais ties kelių sankryžomis rodys kryptis Strazdiškio link: už 3 km nuo Baltenių kaimo, už poros kilometrų nuo Gečionių ir likus kilometrui nuo Velykūnų.

„Jau numatyta, kad šių paukščių vilionėms keliauti Strazdiškio link, poetinio įkvėpimo ištakų beieškant, kitąmet pasiduos Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamas „Poezijos pavasaris 2020“. Vienas iš tradicinės literatūros šventės renginių pavasarį vyks būtent Strazdiškyje, tikint, kad ten kartu apsilankys ir 90-metį pasitinkantis vienas vyriausių šiandieninės Lietuvos poetų Algimantas Baltakis”, – teigia muziejininkai.


Parengė temainfo.lt