Pradžia » Aktualu » Meras Dainius Bardauskas: „Noriu, kad kupiškėnus džiugintų kokybiški reginiai“

Meras Dainius Bardauskas: „Noriu, kad kupiškėnus džiugintų kokybiški reginiai“

Publikavimo data: 2019-04-15

Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas
temainfo.lt archyvo nuotr.

Šiemet – kaip niekad – Kupiškis džiugins ir vilios renginiais. Apie juos ir kalbėjome su Kupiškio rajono meru Dainiumi Bardausku.


– Jūsų iniciatyva rajone gimsta naujų kultūros ir sporto renginių. Jūs stengėtės, kad Kupiškis turėtų savo festivalį, ir gimė „Stichijos”. Kodėl Jums svarbu garsinti Kupiškį renginiais?

– Noriu, kad kupiškėnus džiugintų kokybiški renginiai, kad patį Kupiškį atrastų, pažintų ir pamiltų kaimyninių rajonų gyventojai, o ir visa Lietuva. Tegu važiuoja čia žmonės praleisti laiko, pamato, koks gražus mūsų Kupiškis, vis labiau atsinaujinantis, besipuošiantis. Kovo 11-oji parodė, jog Kupiškis moka švęsti: net nustebino tokia didžiulė žmonių gausa. Beje, technikos paradu šventę papuošę klubai „35 coliai“ ir „Kupiškio auto-moto sportas“ balandžio 25 d. 15 val. kviečia į labai įdomų renginį. „Auto-moto“ klubas kartu su Savivaldybe Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus salėje rengia seminarą „Saugios automobilių ir motociklų sporto varžybos“. Seminarą ves Lietuvos automobilių sporto federacijos techninių reikalų komiteto pirmininkas Egidijus Janavičius, puikus šios srities žinovas, dvejus metus dirbęs Benedikto Vanago, vėliau – Vaidoto Žalos mechaniku Dakaro ralio lenktynėse.

Pranešimus skaitys Federacijos projektų vadovas Tadas Vasiliauskas, saugaus varžybų organizavimo komiteto atstovas Remigijus Bilevičius ir kiti. Į seminarą yra pakviesti Rokiškio, Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Panevėžio miesto ir rajono, Joniškio ir, žinoma, Kupiškio rajonų merai, Savivaldybių administracijos direktoriai, policijos komisariatų viršininkai.

Birželio 28–30 dienomis Uoginiuose vyks Lietuvos automobilių sporto pravažumo čempionatas bei  Europos šiaurės šalių (NEZ) čempionato etapas. Dalyvaus latviai, estai, Baltarusijos ir Rusijos sportininkai. Laukiama ir skandinavų.

Beje, liepos 14 d. pirmą kartą Kupiškyje vyks Lietuvos automobilių slalomo čempionato etapas.


– Apibūdinkite balandžio 30-osios karinį renginį.

– Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė Kupiškį pasirinko minėti 28 metų įkūrimo sukaktį. Renginys 13 val. prasidės Mišiomis Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje. Po jų – eisena į generolo Jono Černiaus aikštę. Čia bus iškilminga rikiuotė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas, ginklų, technikos paroda, kareiviška košė.
Visus labai kviečiu dalyvauti renginyje.
Svarstomas ir siurprizas ore. Bet apie jį kalbėti dar anksti – laukiama NATO vadovybės sprendimų.
Beje,  tai – ne vienintelis šių metų karinis renginys Kupiškyje.


– Kokie dar kariniai veiksmai laukia kupiškėnų?

– Birželio 29–30 dienomis Kupiškio marių Uošvės liežuvio saloje vyks XXIX Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) sporto žaidynės. Jose kartu su lietuviais varžysis Latvijos ir Estijos karių savanorių komandos. 
1991-ųjų liepos 4–5 dienomis Vilniaus Vingio parke vyko pirmos tokios žaidynės. Tai buvo ir sportinis renginys, ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija. Nuo to laiko žaidynės kasmet rengiamos vis kitame Lietuvos mieste. Kaip teigia kariai, jos tapo svarbia Savanorių pajėgų gyvenimo dalimi, skatina ne tik karių fizinį pasirengimą, sportinę veiklą, bet ir karių savanorių tarpusavio bendradarbiavimą. 
Šių metų žaidynes organizuos KASP Vyčio apygardos 5-oji rinktinė – būtent jai pernai Alytuje garbingai buvo perduota žaidynių vėliava.
Šiemet Savanorių pajėgų XXIX žaidynėms pasirinktas Kupiškis. Kariai varžysis tradicinėse varžybose „Žvalgo takas“, „Karinis biatlonas“ bei krepšinio 3×3, savanorių galiūnų, karinės penkiakovės, svarsčių kilnojimo, granatų svaidymo rinktinių vadovybės kovinio šaudymo rungtyse.
Renginys atviras visuomenei. Man smagu, kad kupiškėnai, o ir kaimyninių rajonų žmonės galės stebėti sportines karių kovas, gėrėtis jomis, gyvai pajusti kovinę dvasią.


– Gegužės pabaigoje – skapiškėnų trijų dienų tradicinis teatrų festivalis „Pienių medus“? Kuo ypatingas šiųmetis, skirtas vaikų ir jaunimo teatrinei išmonei?

Akimirka iš 2015 m. festivalio „Pienių medus”
temainfo.lt archyvo nuotr.

– Ir tuo, kad tai senų tradicijų festivalis, ir tuo, kad į festivalį atvyksta iš Skapiškio kilęs režisierius  Agnius Jankevičius, atvešiantis Kauno kamerinio teatro spektaklį  „Mari Kardona“.

Gegužės 31–birželio 2 dienomis vyksiančiame festivalyje vaidins Skapiškio, Ignalinos, Vilniaus, Telšių, Kretingos, Danijos, Latvijos, Islandijos ir, galbūt, Suomijos bei Švedijos teatralai.
Man ir pačiam visada miela sugrįžto į jaukų teatrinį Skapiškį.
Beje, gegužės pradžioje minėsime ir Šv. Florijono ugniagesių ir gelbėtojų profesinę dieną. Dėliojame renginio scenarijų, planuojame ugniagesių rikiuotę, teiksiu padėkas Kupiškio rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams.


– O jau tada Kupiškio mariose – motorlaivių čempionatas…

– Taip.  Birželio 22 d. Kupiškio mariose vyks Baltijos šalių motorlaivių čempionatas. Džiugu, kad didžiuliai projektai keliasi į Kupiškį. 
Žadama, jog skirtingose klasėse dalyvaus apie 50 sportininkų – nuo vaikų GT15 iki suaugusių klasės F2. Čempionate dalyvaus ir 2018-ųjų F2 klasės Europos čempionas bei tų pačių metų F2 klasės Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Edgaras Riabko.
2017 m. į Kupiškį rinkosi Formulės 2 Europos ir Formulės 4 pasaulio čempionatų pilotai. Pasigėrėti šio ekstremalaus sporto reginiu į Kupiškį važiavo ir aplinkinių rajonų gyventojai. Nusprendėme: tegu šis renginys vėl džiugins kupiškėnus bei jų svečius. 
Labai tikėtina, kad po šio renginio saloje kursime Joninių laužą.


– Ar daug šis čempionatas kainuos Savivaldybei?

– Ne. Savivaldybei kainuos tik parengti vietą sportininkų palapinių miesteliui. O jį jau nors ir šiandien galima statyti.


– 2017-aisiais į vandens formulės F2 renginius viliojo ir tuo pat metu vykęs „Stichijų“ festivalis. Kuo nustebins šiųmetės „Stichijos“?

– Šių metų „Stichijų“ koncepcija – žmogaus gyvenimo tarpsniai. Šis festivalis, šiemet vyksiantis liepos 6 d., jau yra sukūręs ir mielų tradicijų: jis vėl vyks Uošvės liežuvio saloje, vyraus tos pačios gamtos stichijos – Vanduo, Oras, Ugnis ir Žemė; visa sala vėl bus suskirstyta į atskiras dalis, kuriose menininkai atspindės minėtas stichijas. Čia vyks ir skirtingų žanrų muzikos koncertai, veiks kūrybos dirbtuvės, vystysis meniniai procesai… 
Vakarinė programa prasidės penktojoje – centrinėje – zonoje, kur susitiks visos keturios stichijos. Koncertuos Vokietijos disko grupė „Saragossa Band“, Lietuvos hiphopo muzikos grupė G&G Sindikatas, alternatyviosios muzikos grupė „ba.“ ir dainininkas Gytis Paškevičius.
Labai noriu priminti, kad bilietus į „Stichijų“ festivalį jau reikėtų pirkti dabar, kol kainuoja apie 10 Eur. Artėjant festivalio dienai jie brangs beveik dvigubai. Perkantieji bilietus Kupiškio kasoje, turėtų žinoti: nuolaidos taikomos senjorams, žmonėms su negalia, daugiavaikėms šeimoms. Beje, vaikai iki 10 metų įleidžiami nemokamai.

Tądien 21 val. – kurioje Kupiškio salos vietoje bebūtume! – rinksimės giedoti Lietuvos himno. Sutemus dangų nušvies fejerverkai.


– Ar nepersipins rugpjūčio renginiai?

– Manau, kad jie tik papildys vienas kitą. Rugpjūčio 3 d. Lietuvos triatlono federacija Kupiškyje planuoja Lietuvos atvirą triatlono sprinto čempionatą „Baltic cup 2019“.

Baikerių klubas „IronX MC“ pirmą kartą „Iron Butt Rally“ surengė 2013 m., jo startas buvo duotas Kupiškyje.
temainfo.lt archyvo nuotr.

Rugpjūčio 2–4 dienomis į Uošvės liežuvio salą pakvies Kupiškio jaunimo centras ir baikerių klubas „IronX MC“.  Iš salos prasidės ir žymusis „Iron Butt Rally“. Trimis maršrutais – 1 600 km, 2 500 km ir 2 000 mylių – ralis nusidrieks iki Austrijos. Ne veltui šis renginys vadinamas „Geležinio užpakalio raliu“.

Taisyklės neleidžia siekti greičio rekordo: 1 000 mylių arba 1 600 km įveikiama per 24 val. Jei atstumas įveikiamas greičiau, vadinasi, važiavimo greičio vidurkis siekė apie 100 km – baikeris aiškiai viršijo greitį ir jo važiavimas neįskaitomas. Įveikti atstumą pavyksta ne visiems. Įdomu tai, kad baikerių klubas „IronX MC“ pirmą kartą „Iron Butt Rally“ surengė 2013 m., jo startas buvo duotas Kupiškyje. Ir štai renginys vėl grįžta į mūsų miestą. Įspūdingas jo akcentas – baikelių kolona iš „Maximos“ aikštelės Gedimino gatve judės į Uošvės liežuvį. Čia vyks įvairių renginių: motociklų estafetė, motociklo konstravimas, tinklinio varžybos, koncertai.


– Ar šiemet užsuks į Kupiškį ralis „Aplink Lietuvą“?

– Neaplenks Kupiškio ir šis renginys: rugsėjo 13 d. Kauno Rotušės aikštėje startuos ralis „Aplink Lietuvą 2019“ Prezidentės taurei laimėti. Pakeliui į finišą, numatytą rugsėjo 15 d. sostinės Simono Daukanto aikštėje, ralis užsuks ir į Kupiškį: čia bus siekiama Kupiškio rajono mero taurės. Pas mus planuojama surengti antros ralio dienos – rugsėjo 14-osios – užbaigtuves.
Tarp šių didžiųjų rengininių, be abejo, kvies Uoginių techninio sporto trasa, valstybinių ir kalendorinių švenčių minėjimai ir renginiai. 
Balandis kvietė į „Pasaulinę kultūros dieną“: išdalinome nominacijas „Už nuopelnus Kupiškio krašto kultūrai“. Pasveikinome moterų vokalinį ansamblį „Versmė“, pelniusį „Aukso paukštę“. 
Šventės sutelkia žmones. Džiaugiuosi, kad mes, kupiškėnai, daromės vis labiau pastebimi ir patrauklūs, išmokome reklamuoti savo kraštą ir renginius.


Kalbėjosi Rita Briedienė

Užsk. nr. A19-13

Komentarai 30 komentarų

 1. Abejonė parašė:

  Tik linksmybės, pinigų išlaidavimas. O kur dėmesys eiliniam žmogui? Ar neatrodo, kad truputį perdedama?

 2. Taigi parašė:

  Eilinis Kupiškio žmogus yra pagyvenęs arti pensijos arba pensininkas. Tokiam niurkytis patamsiais iš Uošvės liežuvio tarp automobilių kol išeisi į Kupiškį mažiausiai norisi. O kad ir jauniems su vaikais irgi nekas. Nežinau kam skirti tokie renginiai. Nu gal iš kitų rajonų prilėks.

 3. Manau parašė:

  Eilinis Kupiškio žmogus valdžiai rūpi tik prieš rinkimus.

 4. Stichijos parašė:

  Stichijos tai iš viso absurdas. Bilietai brangiausi, o įdomus tik vakaro koncertas. Nors pernai buvo nekoks.

 5. Būna ir taip parašė:

  Mano močiutė praeitais metais buvo Stichijose ir liko labai patenkinta. Tikriausiai dėl to, kad ne zanūda ir ne nusenus boba, kaip šitos komentatorės(iai)

 6. Komentatoriai parašė:

  Įdomu mėgstantiems įžeidinėti. Turbūt vienas iš organizatorių. Geriau įsiklausykit žmonių ir nedarykit tų pačių nesąmoningų klaidų.

 7. kupiskene parašė:

  atkreipiu niurgzliu demesi – pokalbis apie renginius ne apie pensininku problemas.

 8. Anūkas parašė:

  Prašyčiau neįžeidinėti. Kas lanko renginius? Tik pensininkai. Jaunimas ateinam vakare pašėlti.

 9. !!! parašė:

  Kultūros diena tuščioj salėj. Ot organizatoriai

 10. Eur. parašė:

  Kodėl nepaklausėt kiek kainuos stichijos.

 11. šaunu parašė:

  Tai ka žada aptarti VŠI” Kupiškio auto-moto sportas” yra nerealu tokiam nedideliam regionui! Didžiuojuosi galėdamas matyti savo mieste aukšto lygio lenktynes! F2,NEZ, autokroso etapai! Kas buvot pastaruosius kartus Uoginiuose? Senjorai su kėdėmis sėdi arčiausiai trasos, jaunimas, šeimos su kompanijomis atvažiuoja iš visos lietuvos, latviai dažni lankytojai. Svarbiausia, kad pradedam išnaudoti savo turimus traukos objektus. O kad sako renginiai brangūs… Na jie skelbiami iš anksto todėl tikrai galima atsidėti. O ir tarp kitko… Jūs renginio bilietui išleidžiate na manau daugiausiai iki 20eur. Bet kiek dalyviai investuoja, organizatoriai įdeda darbo, kad jūs turėtumėte tokį renginį tai tie keli eurai tik smulkmena!

 12. To šaunu parašė:

  Geras pozityvus paaiškinimas.

 13. Super parašė:

  Oho kiek puikiu renginiu nusimato. Gerbiu D. Bardauska uz veikluma, darbstuma ir ukiskuma- tikras rajono seimininkas musu Meras. Ypac kai yra su kuo palyginti.

 14. Tėvai parašė:

  Bilietai Kupiškyjje brangūs. Palyginus su kitais tokiais pat rajonais. Jeigu eina šeima su 3 ar 2 vaikais tai labai brangu. Nemokami renginiai vaikams netinkami. Vadovams reikėtų gerai žmonių labui pagalvoti.

 15. Nuomonė parašė:

  p.merui tik būti kultūros direktoriumi tikrai tinka gerai organizuoja renginius tai jo arkliukas,o ne mero ne ant tos kėdės žmogus sėdi.Ne gi mes rinkom ji vien tik dėl renginių organizavimo ar jo čia darbas tai kam tada kultūros vadovai ir darbuotojai anksčiau labai gerai ir gražiai Vilija renginius surengdavo kam iš žmonių atimti darbą kurie baigę mokslus šios srities,gal tegu meras rūpinasi kad paskutiniai žmonės iš Kupiškio neišvažiuotų ieško investicijų kaip darbo vietų sukurti žmonėms,kad jie pragyventų ,o ne būtų priversti išvykti tai pati didžiausia problema yra,gydytojų trukumas ir dar viskių problemų yra merui ,o ne linksmybės organizuoti ne gi tik dėl to rinkom .Labai keistai atrodo, negi keturius metus tik šoksim ir nusišoksim iki tokio lygio kaip Subačius paliks tik Kupiškio vardas priklausantis Panevėžiui.

 16. Rimtai parašė:

  Nėra kultūros vadovų. Janušonienė tik dėl socdemų partinė statytinė ir mero numylėtinė. Vadybos gebėjimų nulis. Lai grįžta į biblioteką ir leidžia gabiems vadovauti. Gal nauja taryba įvertins ir pakeis. Seniai laikas.

 17. Protas parašė:

  Lai Notkus rūpinasi sava partiete. Mere pažaidėt su kultūra ir laikas dirbti mero darbus. Yra Trifelfienė. Už jus daugiau nusimano.

 18. Aldona parašė:

  Tai kokių malonių trūksta jums kupiškėnai kad viskas negerai pajudinkit savo užpakalius valio Kupiškis dabar pakilo iš liatargo miego

 19. Antasava parašė:

  Gal jau gana zyzti kaip musems pries lietu, nes tos pacios etatines burbuliuotojos pries Mera, kurioms dar rinkimai nepasibaige. Ko jos nori, kas joms yra- nesuvokiama sveiku protu. Mazas rajonas, pinigu ribotai, galimybes nera begalines, Meras labai moka tvarkytis, bet pletku baboms vistiek uzklius.

 20. Na, parašė:

  Kai pajudinu užpakalį, maunu iš rajono prie jūros ar į kaimyninį kurį rajoną. Pigiau ir įdomiau.

 21. patriotė parašė:

  Ar teisingai supratau – šiais metais, kad sudalyvauti giedant Tautinę giesmę reiks pakloti minimum 10E

 22. Antašavai parašė:

  Niekas čia ne zyzia ir ne pletkavoja jei parašo teisybę tai tuoj pletkai tai gal gana čia merą laikyti kaip kokį mažą vaiką po sparneliu žinom rinkimai senai pasibaigė matosi ,kad jums nepasibaigė nes vis tęsiasi liaupsinimas nieko kito ir nežinot koks geras meras kaip užsuktos plokštelės kas iš tyrė jo gerumą lyg mes kvaili ir nematom jo gerumo ir arogancijos.Čia parašyta ,kad laikas merui jau antroje kadencijoje rimtesniais darbais užsiimti,o ne šokių ir dainų organizavimu yra tam kultūros darbuotojai,o be to tokie didelį koncertai daug ir pinigų reikia iš biudžeto tai mūsų mokesčių mokėtojų.Ar mūsų senjorai turi ,kad taip džiaugiasi tikriausiai taip tik vis girdisi kad pensijos labai mažos,o dirbančių Kupiškyje tik maža dalis.

 23. Taigi parašė:

  Pasvalys padarė nemokamą miesto transportą. O čia prikaišioja dėl zyzimo,jei žonės nori gyventi geriau, patogiau, o valdžia tik sukasi po renginius pasireklamuoti. Nieko daugiau neprašom- tik ką žadėjo prieš rinkimus.

 24. Kodėl? parašė:

  Kupiškyje tautinė giesmė už pinigus, kurie nueis į kažkieno kišenę. Buvo klausimas merui ar ne Danienės firma organizuoja. Atsakymo žurnalistė neišgirdo.

 25. ? parašė:

  Mere, tikrai nemokat dėliot prioritetų. Ar Kultūros centro direktorė neturi kompetensijos kalbet apie renginius?

 26. Atia parašė:

  Kad direktorė Janušonienė po užsienius gastroliuoja. Įdomu už kieno pinigus.
  Jau atsakinėjo, kad niekas nesupažindino su projektu prie kultūros centro.

 27. Sakyčiau parašė:

  Meras apie renginius kalba, kad sudarytų bendraujančio įvaizdį? Gal žurnalistai pakalbintų apie sveikatos apsaugą ir socialinę pagalbą? Kaip stengiamasi pritraukti gydytojus į rajoną ar išlaikyti dirbančius?

 28. Antanas parašė:

  Šaunuolis meras. Devynis mėnesius merdintis Kupiškis nors vasarą šiek tiek atgis.O tie kurie nepatenkinti (dažniausiai viskuo ir visada), galite sėdėti namie, renginiai nesuprastės ir be jūsų.

 29. Antanui parašė:

  Antanai, pats rašai, kad devynis mėnesius Kupiškis merdi. Tai ar gali būt patenkintas?

 30. Panevėžys - Uoginiai - Antašava parašė:

  Kas rimtai nori darbo randa , kad ir bile kokio… o jei norit ant sofos drybsot ir tūkstančius gauti tai čia patingėjot mokykloj smegenų vingius krūtint… o dėl pramogų tai teisingai skelbiama iš anksto ir tikrai atsidėjus galima nusipirkt pigiau nei renginio dieną. O dėl Tautos Himno giedojimo ir tipo už pinigus – niekas tamstų neverčia galit namuose kakadu ar tv pagalbą žiūrėdami sugiedoti… nenorit neikit niekur, niekas jūsų neverčia ir nėr čia ko švaistytis tuščiais komentarais turgaus bobos lygio….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *