Lapkričio 26 d. Kupiškio rajono mero patarėja Miglė Savukaitė išplatino pranešimą:

„ Laba diena, gerb. kolegos,

Noriu visus Jus pakviesti tiesiogiai prisidėti prie mero J. Jaručio organizuojamos labdaros akcijos – aprašyti susitikimą su gydytojais A. Paunksniu ir R. Griciumi, kurie 2013 m. lapkričio 29 d. (penktadienį) 20 val. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje pristatinės skaitmeninę akių dugno kamerą.

Kaip žinote, šią techniką siekiame įsigyti už Mero padėkos vakare rengiamo aukciono lėšas ir padovanoti Kupiškio ligoninei arba Kupiškio PASPC, kad įranga galėtų pasinaudoti visi norintys kupiškėnai.

Kaip supratome iš nuolatinio žmonių skambinimo ir noro registruotis, diagnostinė įranga tikrai reikalinga, daugelis džiaugėsi sužinoję apie galimybę ne važiuoti kažkur į Panevėžį, ar Vilnių, bet išsitirti tiesiog savo rajone.

Jūsų pagalbos prašome todėl, kad visuomenė galėtų plačiau sužinoti apie šią įrangą, o būsimiems aukciono dalyviams tai būtų viena iš paskatų nepagailėti ir didesnės sumos už Mero padėkos vakaro metu aukcione siūlomus tautodailininkų, Kupiškio meno mokyklos auklėtinių bei menininkų H. Orakausko ir R. Aleliūno darbus.“

Kas per labdaros akcija – aprašyti susitikimą su gydytojais? Ir dar mero Jono Jaručio…

Iš teksto nėra aišku, kiek kartų gydytojai pristatinės skaitmeninę akių dugno kamerą ir ko norintys kupiškėnai galės ja pasinaudoti. Draugiškai patariame:  jei šią techniką siekiama įsigyti už Mero padėkos vakare rengiamo aukciono lėšas, tai gal nė nebūtinas tas aukcionas, jei jam rengti reikia lėšų.

Be to, nežinome, kas tie mes, kurie „siekiame šią techniką įsigyti ir jūsų pagalbos prašome.“ Meras Jonas Jarutis ir M.Savukaitė?

Mero patarėja dar klausia, gal kažkurie iš mūsų turėsią galimybę šią informaciją (pridedamą skelbimą) paskleisti. O jos draugiškas atsisveikinimas  „Ačiū už pagalbą ir iki greito susitikimo!“ lyg ir reiškia, kad renginio metu už durų stovėti nereikės, kaip teko per Savivaldybių asociacijos posėdį Kupiškio etnografijos muziejuje.

Spausdiname mero pridedamą skelbimą, nors ir neaišku mums: kodėl perkama būtent šį aparatą;  kiek jis kainuoja, ką „pristatinėsim“, jei pinigų pristigs; kodėl neapsispręsta, kam konkrečiai ši kamera atiteks; ar tokiems dalykams įsigyti nereikia konkurso; kodėl pasirinkta būtent ši (neaišku kokia) firma ir už kokius pinigus/už dyką J.Jarutis mero vardu reklamuoja paslaugą?

Tikimės, kad šią savaitę mero patarėja atsakys į šiuos klausimus.

Taigi:

„Gerbiami kupiškėnai,

norinčiuosius sužinoti apie skaitmeninę akies dugno kamerą, kviečiu 2013 m. lapkričio 29 d. (penktadienį) 20 val. atvykti į Kupiškio kultūros centro Vitražų salę (Gedimino g. 40, Kupiškis).

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akių klinikos gydytojai prof. Alvydas Paunksnis ir med. dr. Remigijus Gricius supažindins su technikos galimybėmis ištirti amžinę geltonosios dėmės degeneraciją; glaukomą; pigmentinius gyslainės apgamus; akių dugno pakitimus sergant cukriniu diabetu ar hipertonine liga; kataraktą ir kt. ligas. Ta pačia skaitmenine kamera galima tirti odos apgamus ir įvertinti, ar jie neturi onkologinių pakitimų, taip pat galima tirti ir ausies vidaus pakitimus.

Mero padėkos vakaro metu (2013 m. gruodžio 20 d., 14 val.), greta tradicinio renginio „Kupiškio rajono metų geriausieji“, pirmąkart organizuojamas labdaros aukcionas. Jame rajono tautodailininkų, Kupiškio meno mokyklos auklėtinių ar kitų kūrėjų darbus įsigiję verslininkai ir visi geros valios žmonės tokiu būdu aukos pinigus skaitmeninei akies dugno kamerai įsigyti. Ši pažangi ir labai reikalinga diagnostinė įranga, padėsianti kupiškėnams išvengti sunkių ligų, bus padovanota Kupiškio rajono PASPC arba Kupiškio ligoninei.

Jonas Jarutis
Kupiškio rajono savivaldybės meras“

O netrukus – tą pačią lapkričio 26-ąją – mero patarėja išsiuntinėjo ir kvietimą:

„Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyrius 2013 m. gruodžio 3 d. 10.00 val. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje organizuoja seminarą-diskusiją „Prekyba žmonėmis. Padėtis Kupiškio rajone“. Su šia tema susiję seminaro dalyviai jau sukviesti ir informuoti, tad šįkart prašome ne skelbimo, o tiesiog kviečiame Jus, jei įdomu“.

Apie tai –  įdomu ar neįdomų – žurnalistai nė nebūtų pagalvoję…


temainfo.lt