Moksleiviai diskutuos ir apie rūkymą, ir apie „Facebook“

Dešimtyje miestų susitiks 20 debatų komandų, kurios diskutuos įvairiais klausimais: apie plonų bei mėtinių cigarečių uždraudimą, informacinį saugumą Europoje ir griežtinamas privatumo apsaugos taisykles „Facebook“ ir panašioms bendrovėms, euro ateitį ir kt.

Šiandien Ukmergės jaunimo laisvalaikio centras vyko diskusija. Jos tema – Vienintelis Lietuvos narystės ES privalumas – gaunama finansinė parama. Gruodžio 3 d. debatai vyks Panevėžio 5-ojoje gimnazijos. Čia bus diskutuojama , kas geriau, ar studijuoti Lietuvoje ir dalyvauti programoje „Erasmus“, ar kitoje ES šalyje.

Visas varžybose dalyvausiančias komandas sudaro 3 mokiniai mėgėjai ir vienas profesionalus debatų dalyvis, kuris yra dalyvavęs pasaulio arba Europos debatų čempionate. Prie komandų prisijungę profesionalai moksleiviams padėjo pasirengti varžyboms: rinkti informaciją, formuluoti argumentus.

„Dabartiniame informacijos sraute labai svarbu mokėti kritiškai vertinti ir atsirinkti argumentus. „Eurodebatų“ varžybos – puiki proga moksleiviams ne tik diskutuoti aktualiais klausimais, išsakyti savo lūkesčius, bet ir ugdyti nuomonės argumentavimą, formuoti save, kaip kritiškai mąstančią asmenybę,“ – pasakoja debatų turnyrą inicijavusios Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Vytenis Kviklys.

„Eurodebatų“ turnyras truks dvi savaites. Vėliau komandų varžybos persikels į virtualią erdvę: svetainėje „Pažink Europą“ (www.pazinkeuropa.lt/eurodebatai) bus paskelbti trumpi vaizdo reportažai apie kiekvienos komandos pasirodymą. Už stipriausius ir geriausius argumentus pateikusią komandą balsuos svetainės lankytojai. Balsavimo pabaigoje bus išrinkta kiekviename mieste geriausiai pasirodžiusi komanda ir labiausiai iš visų patikusi „Eurodebatų“ komanda. Nugalėtojams atiteks prizai: dešimt komandų bus pakviestos dalyvauti profesionaliuose debatų mokymuose, o absoliučios komandos nugalėtojos nariai laimės pažintinę kelionę į Briuselyje įsikūrusias ES institucijas.

Turnyras „Eurodebatai“ yra viena iš veiklų, skirtų paminėti 2013-uosius – Europos piliečių metus. Per šiuos metus ES piliečiai raginami diskutuoti apie Europos piliečių teises, Europą, kurioje jie nori gyventi, ir lūkesčius, susijusius su Europos Sąjunga. „Eurodebatų“ dalyviai bus kviečiami dalyvauti ir gruodžio 13 d. Vilniuje vyksiančioje baigiamojoje Europos piliečių diskusijoje su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding.

Daugiau informacijos (debatų tvarkaraštis): http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25112013_eurodebatai_lt.htm

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyrius