Nauji lauko treniruokliai – Šimonių miestelio bendruomenei

Birželio 11 d. Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla organizavo „Ištvermės turnyrą“. Šiam renginiui buvo panaudota įranga, kurią mokykla įsigijo laimėjusi Sporto rėmimo fondui teiktą projektą „Lauko treniruokliai Šimonių miestelio bendruomenei“.


Projektas laimėtas jau pirmame etape

2019 m. vasario mėn. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė Sporto rėmimo fondo organizuotą projektų atrankos konkursą, skirtą fiziniam aktyvumui plėtoti, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto renginiams organizuoti ir kvalifikacijai kelti.
Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla, siekdama sudaryti geresnes sąlygas vaikų, jaunimo ir suaugusių aktyvumui plėtoti ir bendrystei skatinti, šiam fondui pateikė projektą „Lauko treniruokliai Šimonių miestelio bendruomenei“. Iš 100 galimų balų projektas surinko 84, todėl atrankos konkursas buvo laimėtas jau pirmame etape.
Projekto vertė – 15 100 Eur: Sporto rėmimo fondas skyrė 14 300 Eur, o 7,09 proc. – Kupiškio rajono savivaldybė.
Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo įsigytas gimnastikos įrenginių kompleksas, o kovo mėnesį baigti montuoti lauko treniruokliai vaikams ir suaugusiesiems.
Projekto trukmė – nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. iki 2020 m. gegužės 31 d., bet karantinas projekto trukmę pratęsė – vykdomos fizinio aktyvumo veiklos.


Paskelbtas sporto treniruoklių aikštelės atidarymas

Karantinas pakoregavo ir lauko treniruoklių aikštelės atidarymo šventės datą. Ji buvo surengta tik gegužės 26 d., joje dalyvavo iki 30 šimoniečių ir svečių. Tarp jų – Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, rajono Savivaldybės admininistracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, Kūno kultūros ir sporto centro laikinai direktoriaus pareigas einanti direktoriaus pavaduotoja Ingrida Tuskienė, Šimonių seniūnas Gintautas Černius, seniūnijos sporto organizatorė Loreta Kručienė, Šimonių pagrindinės mokyklos direktorė Laima Skėrienė, mokytojai, mokiniai, Šimonių bendruomenės nariai.
Direktorė L. Skėrienė išsamiai papasakojo apie projekto sumanymą ir įgyvendinimą, apžvelgė svarstymus dėl pasirinktos įrangos, išlaidas, įrenginių naudą, dėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto, iškilmingai buvo perkirpta juostelė ir paskelbtas sporto treniruoklių aikštelės atidarymas.
Rajono meras pasidžiaugė prasminga iniciatyva, palinkėjo visiems šimoniečiams sportuoti ir – naudojantis nauja įranga – aktyviai treniruotis.
Kalbėjusieji džiaugėsi nauja šimoniečių sportavimo galimybe, ragino tausoti ir saugoti įrenginius. Fizinio ugdymo mokytojas Eitaras Kriauza kartu su mokiniu Modestu Grižu apibūdino įrenginius, pademonstravo, kaip jais naudotis. Vėliau įrangą išbandė susirinkusieji, ir visiems buvo smagu.


Mokykla organizavo „Ištvermės turnyrą“

Šimoniečiams patogu treniruotis lauko sporto aikštelėje: atsirado vieta, visus suburianti, pritraukianti ir mažus, ir pagyvenusius žmones.
Šiuo metu Šimonių pagrindinės mokyklos stadione įrengti devyni lauko treniruokliai, vaikiškų treniruoklių ir gimnastikos įrenginių kompleksai, lygiagretės. Visa tai skirta išjudinti bei sutvirtinti įvairias kūno raumenų grupes, yra tvirti, paprasti ir patogūs naudoti, saugūs ir patvarūs.Mokykla, skatindama fizinį aktyvumą ir sveikatos stiprinimo poreikį, birželio 11 d. organizavo „Ištvermės turnyrą“. Fizinio ugdymo mokytojas E. Kriauza parengė rungtis ir užduotis, kurių metu reikėjo ne tik ištvermės ir jėgos, bet ir kantrybės, atkaklumo. Žiūrovai stengėsi palaikyti sportininkus plojimais ir draugiškais šūksniais. Patys stipriausi ir ištvermingiausi dalyviai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.Treniruokliai naudojami per fizinio ugdymo pamokas, būrelių užsiėmimus, Šimonių miestelio bendruomenės renginius, grupines ir individualias treniruotes. Šis sporto kompleksas suteiks galimybę Šimonių miestelio bendruomenei sveikai praleisti laisvalaikį, didins jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių užimtumą, skatins stiprinti sveikatą, burtis ir ieškoti bendrų interesų.


Sandra Ratkutė
Mokytoja, projekto koordinatorė

Užsk. nr. A20-17