Naujųjų sutikti – į Anykščius

Važiuoti į Anykščius sutikti Naujųjų buvo išvakarių idėja: lyg ir netikėta, vis dėlto, paskatinta besitęsiančio spėliojimo, ar daug susirinks žmonių prie įspūdingosios eglės ant Šventosios vandens. Važiavome nuo Viešintų pusės: miestelio pagrindinė – Vytauto – gatvė apšviesta, bet namų langai tamsūs. Tęsiasi gatvė apie 3 km, ir tik jos pabaigoje palydi kelių namų, besiruošiančių 2020-ųjų sutikimui, langai.

Tiksėjo paskutinis senųjų pusvalandis. Ramus, susikaupęs tamsių langų Andrioniškis, o tada – 5 km kelio giria…

– Vis dėlto Anykščiai yra Anykščiai, – sakė bendrakeleiviai sukant žiedu, mat iš čia sušvinta Šventosios upės dešiniajame krante įrengta apžvalgos aikštelė. Šalia jos tirštai pristatyta automobilių, aikštelė, žinia, irgi ne tuščia.
Miestas šurmuliavo: poromis ir būreliais, jauni, tėvai, vaikai ir seneliai traukė Šventosios link. Likus bent 10 min. iki vidurnakčio prisipildė žmonių ant Antano Baranausko tilto, būriavosi jų ir upės šlaite, sveikinti vieni kitų žmonės ėjo į lauką iš Jazzu kavinės. Tuštėjo vienintelio vidurnaktį dirbusio UAB „Dialvi“ kalėdinio kioskelio prieigos.

– Žinom Kupiškį! Po praėjusios vasaros „Stichijų“ festivalio, anksčiausią rytmetį, į duris – bar bar bar – STT, – Naujųjų proga sveikino „Dialvi“ atstovas.

Visi skubėjo žiūrėti fejerverkų.

Žmonių nebuvo tiek daug, kaip gruodžio 7-ąją, bet šventinė nuotaika buvo. Žmonės sveikino sutiktus pažįstamus, ir be paliovos girdėjai linkėjimus – sveikatos, laimės, pinigų!

Tuomet, kai fejerverkai nutilo ir užupyje, ir prie Kalėdų senelio rezidencijos, viską nustelbė bažnyčios varpai…

Gal todėl, kad prie Šventosios į valias yra erdvių, gal anykštėnai kitokie, bet čia buvo naujametiškai nuotaikinga – jokio netikėto „bombioškių“ sprogdinimo po kojomis, jokio linksmuolių beprasmiško rėkavimo. Žmonės skirstėsi neskubėdami, lyg ir nenoriai, bet ką beveiksi…

Viešintų Vytauto gatvės važiuojamoje dalyje riogsojo iššautų fejerverkų dėklas. Nepatogumas sustoti nuotaikos nesugadino: Viešintos irgi gyvos!


temainfo.lt