Nebaigtame įrengti gaisrinės pastate – jauno kupiškėno ūkininko grūdų sandėlis

Pravažiuodamas Kupiškio Slavinčiškio gatve gal ir nepastebėtum nebaigto įrengti gaisrinės pastato pokyčių, tačiau tai, kad jis atgijo, skelbia šalia jo stovinti žemės ūkio technika.

Jaunas kupiškėnas ūkininkas Karolis Rudinskas ir jo tėtis verslininkas Aidas Rudinskas Kupiškio pakraštyje, Slavinčiškio gatvėje, iš varžytinių įsigijo prieš kelis dešimtmečius statytą, bet taip ir neįrengtą, rajono gaisrininkams planuotą pastatą. Rodės, kad statinys sugrius nepanaudotas, bet dabar jo liūdną laiką beprimena grafičio piešiniai ant absoliučiai visų sienų. Čia įrengti grūdinių kultūrų derliaus sandėliai, pastato gale – grūdų priėmimo duobė su valomąja bei džiovykla pagal Europos Sąjungos modernizavimo projektą. Įstiklinti visi gamybai naudojamų patalpų langai, sumontuoti pakeliami patalpų vartai, išbetonuotos didžiojo sandėlio grindys. Kol kas neremontuotas administracinis pastato korpusas.

Kaip sakė K. Rudinskas, pastatas naudojamas savo reikmėms, ir kol kas čia valomas ir laikomas tik savo ūkio derlius, bet ateityje, galimas dalykas, bus priimami ir kitų ūkių grūdai.

Jaunas ūkininkas dirba apie 450 ha savo ir nuomojamos žemės Kupiškio, Biržų, Panevėžio ir Anykščių rajonuose. Augina jis grūdines kultūras, šią vasarą kviečių iš hektaro kūlė 4–5 tonas.

Kazimiero Simonavičiaus universitete Karolis yra baigęs tarptautinę verslo teisę.Rita Briedienė
Autorės nuotraukos