Nenumaldomai artėja pajamų mokesčių deklaravimas – apie ką reikėtų pagalvoti dirbusiesiems svetur

Gautas pajamas deklaruoti svarbu ne tik dėl to, kad išvengtume nuobaudų, bet ir norint susigrąžinti permokėtą pajamų mokestį.


Rasti atsakymą ne visada paprasta

https://europa.eu/youreurope/citizens/work/taxes/income-taxes-abroad/index_lt.htmKaip ir kasmet, artėjant pajamų deklaravimo laikotarpiui, kiekvienas, dirbęs užsienyje, ieško atsakymų į kelis svarbius klausimus. Kaip susigrąžinti mokesčius? Iki kada galima deklaruoti pajamas? Kokių dokumentų reikia, pildant pajamų deklaraciją? Ar pavyks susigrąžinti dalį mokesčių? O gal reikės papildomai sumokėti? Rasti teisingą atsakymą į šiuos klausimus ne visada paprasta, nes kiekvieno dirbančiojo atvejis skirtingas, dažniausiai priklausantis nuo šalies, kurioje buvo dirbama, mokesčių sistemos. Tam, kad interneto platybėse netektų ilgai ieškoti jums reikalingos informacijos, vertėtų kreiptis į mokesčių susigrąžinimo agentūrą. Tik taip būsite užtikrinti, kad jums suteikta informacija yra patikima ir teisinga. Be to, pajamų mokesčių specialistai visada padės išspręsti kylančius klausimus taip, kad pajamų deklaravimas klientui būtų kuo palankesnis.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com


Ką reikėtų žinoti grįžusiems iš užsienio?

Visiems, dirbusiems užsienyje, prieš deklaruojant pajamas, reikia žinoti keletą svarbių dalykų. Pirmiausia, kiekvienoje šalyje egzistuoja skirtinga mokesčių sistema. Nuo to, kurioje šalyje dirbote, priklauso net keli svarbūs pajamų deklaravimo aspektai. Pavyzdžiui, kokių dokumentų jums reikės norint deklaruoti pajamas, kiek gali užtrukti šis procesas ar kiek pinigų pavyks susigrąžinti. Taip pat svarbu žinoti senaties terminą, iki kada būtina pateikti pajamų deklaraciją, kad netektų mokėti baudų.


Kodėl verta kreiptis į mokesčių susigrąžinimo agentūrą?

Asmenims, nežinantiems, kaip susigrąžinti mokesčius, arba norintiems, kuo greičiau ir paprasčiau sutvarkyti šį reikalą, vertėtų kreiptis į mokesčių susigrąžinimo agentūrą nes:

● Nusprendę savo mokesčių klausimus patikėti agentūros specialistams ne tik sutaupysite laiko, bet ir greitai gausite visą reikalingą informaciją iš patikimų šaltinių.

● Mokesčių grąžinimo specialistai visada orientuoti į klientus, kad šie gautų kiek įmanoma didesnę naudą – susigrąžintų kuo daugiau mokesčių, kadangi nuo to priklauso jų pačių komisiniai.

● Norint užpildyti deklaraciją, dažnai nepakanka vien algalapių ir asmens tapatybės dokumentų. Jeigu deklaruojant pajamas truks kokių nors dokumentų, jūs vis tiek galėsite pildyti deklaracijos formą, o agentūros specialistai pasirūpins ir gaus visus trūkstamus dokumentus laiku.


Visada galite kreiptis

Dalis žmonių, dirbusių užsienyje, nedeklaruoja pajamų ir taip praranda nemažą sumą jiems priklausančių pinigų. Dažniausiai taip nutinka dėl nemokėjimo užpildyti pajamų deklaravimo formų ar nežinojimo apie tokią galimybę. Jeigu nežinote, kaip užpildyti pajamų deklaraciją, ar nenorite gaišti tam savo laiko, visada galite kreiptis į mokesčių susigrąžinimo agentūrą, kuri greitai ir lengvai padės išspręsti visus mokesčių klausimus.

Užsk. A20-47