Šiandien, rugsėjo 14 d., temainfo.lt gavo žinutę telefonu, neva vienoje iš Kupiškio rajono mokyklų COVID-19 diagnozuotas valytojai. Net nurodytas jos vardas.


Dirbama įprastu režimu

„Du testai parodė teigiamą atsakymą, trečias ekstra išsiųstas į Vilnių“, – rašoma telefoninėje žinutėje. Teigiama, jog situaciją visi žino, o mokykla dirba be jokių apribojimų. „Ar tylima, nes ten – rinkiminė apylinkė? – teiraujasi pranešėjas.
Žinutėje minėtos mokyklos direktorė paneigė pranešimą.
– Visi sveiki, dirbame įprastu režimu, – temainfo.lt sakė ji.


Pranešimo nepatvirtino ir NVSC

Kaip temainfo.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveiktos centro specialistė Justina Petravičienė, Kupiškyje nustatytas COVID-19 atvejis rugsėjo 11 d.: užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, bet tai yra vyras ir tikrai ne valytoja.
Gana ilgą laiką Kupiškio rajone nebuvo infekuotų COVID-19; pirmas atvejis užfiksuotas liepos mėnesį. Iki rugsėjo 14 d. tokių atvejų yra 10, šiuo metu COVID-19 serga du kupiškėnai.


Kupiškėnai – trisdešimti

Didelės rizikos savivaldybių sąraše kupiškėnai yra buvę ketvirtoje vietoje, šiandien – 30-oje.
Į šį sąrašą patenka rajonai ir miestai, kuriuose sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis yra didesnis už Lietuvos rodiklį, t. y. 17.2 – 100 tūkst. gyventojų. Per tris savaites šis rodiklis išaugo 4.4 punktais. Rokiškio rajonas – sąrašo septintoje vietoje: 100 tūkstančių gyventojų sergamumo rodiklis siekia 28,5. Anykščių rajonas – 37-oje (4.3), Kupiškio – 6.1.


temainfo.lt