Nesigirti – negerai…

Biržų turizmo klasterio atstovai, parodos „ADVENTUR – 2014“ dalyviai
birzai.lt nuotr.


Tris dienas Vilniuje, LITEXPO parodų centre, vykusia turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „ADVENTUR – 2014“ bene labiausiai džiaugiasi ir įspūdžiais dalinasi anykštėnai.

Savivaldybės svetainė www.anyksciai.lt pasakoja, jog tarp gausybės užsienio ir Lietuvos stendų originalumu išsiskyrė Anykščių stendas, traukiantis akį šūkiu: „Stabdyk arklius – atsipūsk Anykščiuose”.

Vienas pirmųjų prie anykštėnų stendo priėjo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius su gausia palyda. Premjero susidomėjimas anykštėnų siūlomomis paslaugomis gerokai užtruko, tad jo vizito organizatoriams A.Butkevičių teko net kelis kartus raginti aplankyti ir kitas ekspozicijas.

Įpusėjus pirmai parodos dienai anykštėnus aplankiusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos pirmininkė Evalda Šiškauskienė negailėjo pagyrų šūkio „Stabdyk arklius – atsipūsk Anykščiuose” sumanytojams. Ji tikino, kad tai pats taikliausias visos parodos stendų šūkis, puikiai tinkantis ir prasidėjusiems Arklio metams, ir vienam iš patraukliausių Anykščių turizmo objektų – Arklio muziejui.

Anykščių ekspozicijos ašis – penkių paslaugų moduliai: maršrutas kolektyvams, draugų ar artimų būriui „Purpuriniu vyno keliu”; aktyvių pramogų maršrutas „Aplenk vėją”; maršrutas moksleiviams „Ristele po Anykštiją”; dviejų dienų maršrutas šeimai „Prisijaukink žirgelį!”; teminiai maršrutai asmeninėms šventėms „Surask laimės pasagą!”

Anykštėnų komandai parodoje teko vikriai suktis, kad visiems pageidaujantiesiems spėtų papasakoti apie Anykščių turizmo ir pramogų naujoves. Pirmą dieną parodoje su lankytojais bendravo ir Anykščių rajono meras Sigitus Obelevičius, administracijos direktorius Vilius Juodelis, mero patarėjas Antanas Baura.

Džiaugiasi paroda ir Biržų rajono savivaldybė. Jos svetainė www.birzai.lt publikuoja rašinį „Biržų turizmo klasteris parodose pristato kraštą“. Jame pasakojama:

„Turizmo klasterio stendą puošė panoraminė Biržų tvirtovės nuotrauka, jos fone pasikeisdami į Biržus atvykti kvietė ir Klasterio paslaugų paketus pristatė Biržų krašto muziejaus „Sėla”, Biržų turizmo informacijos centro, Rinkuškių alaus daryklos, viešbučio „Tyla” vadovai bei darbuotojai.

Šiuo metu Biržų turizmo klasteriui priklauso 13 narių – turizmo paslaugas teikiančių subjektų. Biržų turizmo klasterio narių komanda bendravo su parodos lankytojais, pasakojo apie Klasterį, jo teikiamas paslaugas ir ne tik kvietė aplankyti Biržus, bet ir vaišino Rinkuškių alaus daryklos, J.Milišiūno ūkio, UAB „Biržų duona” produkcija ir netgi demonstravo žaidimą „Monteball”. Stende buvo išdalinta apie 1000 Klasterio lankstinukų, nemažai kitos asociacijos narių informacinės medžiagos.

Biržų turizmo informacijos centras mūsų kraštą pristatė bendrame Turizmo departamento stende, kuriame susibūrė 25 Turizmo informacijos centrai iš visos Lietuvos, Kaimo turizmo asociacija, Pilių ir dvarų asociacija, SPA asociacija bei Lietuvos dainų šventės organizatoriai.

Abu biržiečių stendai sulaukė didelio dėmesio.

Vasario 7-8 d. Tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2014” Rygoje Biržų turizmo klasteris turės atskirą stendą ir jame pasakos apie savo teikiamas paslaugas.“

Klasterio dalyvavimą parodose remia Biržų rajono savivaldybė ir VšĮ „Versli Lietuva”.

Kupiškio rajono savivaldybė, siekianti ir galinti tapti turistams patraukliu rajonu, „ADVENTUR – 2014“ nutyli, nors parodoje buvo nedidelis, tačiau krašto turizmą reprezentuojantis stendas.

VšĮ Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centras savo „Facebook`e“ dalinasi kelionių portalo http://travelnews.lt/ nuotraukomis iš parodos „Adventur 2014”. Vienoje jų įamžintas ir centro direktorius Paulius Pranckūnas, pasakojantis apie gražųjį Kupiškio kraštą.

Tarsi nė nebūtų parodoje dalyvavusi ir Rokiškio rajono savivaldybė. Jos svetainėje apie „ADVENTUR – 2014“ – nė žodeliu.

Šiokią tokią informaciją apie puikias rokiškėnų pastangas parodoje reklamuoti savo kraštą pateikia svetainė www.rokiskiotic.lt. Čia pasakojama: „Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras kartu su Rokiškio dvaro muziejininkais bei Onuškio bendruomenės moterimis pristatė ateinančiam vasaros sezonui skirtas naujienas. Didelio susidomėjimo susilaukė naujoji Onuškio bendruomenės rengiama teatralizuota edukacinė programa apie Onuškio dvaro istoriją. Rokiškio dvaro-muziejaus darbuotojai Giedrius ir Ingrida Kujeliai papuošė Rokiškio stendą net tik savo išskirtiniais kostiumais, bet ir nuostabiais dirbiniais iš žalvario. Vilniečiams ir visiems, planuojantiems vasaros atostogas, išdalinta daug informacinių leidinių, lankstinukų apie mūsų krašto lankytinas vietas, edukacines programas, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas. Rokiškėnų stendą aplankė ir rajono meras Vytautas Vilys.“

Rokiškio krašto muziejus pateikia šūsnį parodos „ADVENTUR – 2014“ nuotraukų. Svetainės www.muziejusrokiskyje.lt lankytojai trumpai informuojami: „Trijų dienų parodoje muziejininkai lankytojams pristatė ir naujausius leidinius, ir edukacines programas, bendravo su kolegomis iš kitų muziejų, sulaukė dėmesio iš turizmo agentūrų bei šalies turizmo informacijos centrų atstovų.“


Parengė Rita Aukščionytė