Netrukus prekybos centrus pasieks UAB „Lašų duona“ Utenoje gaminami ir fasuojami grikiai

Prieš Kalėdas „Norfos“ ir kituose didžiuosiuose Lietuvos prekybos tinkluose prasidės prekyba rokiškėnų UAB „Lašų duona“ pačios bendrovės perdirbtais ekologiškais grikiais, sufasuotais į firminius bendrovės 800 g talpos maišelius.


Mėgstamiausios kruopos pasaulyje

„Pradėkite dieną su „Biorina“ ir mėgstamiausiomis kruopomis pasaulyje – grikiais!“ – jau gerą pusmetį ragina ir kviečia UAB „Lašų duona“. „Biorinos“ prekiniu ženklu grikių kruopų, taip pat kvietinių, perlinių ir lukštentų grikių (žalių grikių) – galima nusipirkti ne tik UAB „Lašų duona“ firminėse, bet ir „Utenos prekyba“ ir kitose mažose partnerių parduotuvėse. Bendrovė specializuojasi lietuviškų grikių perdirbime. Netrukus „Biorina“ tradiciniai, lukštenti, ekologiški grikiai pasieks kiekvieną lietuvį pirkėją. Mokslininkai rekomenduoja daugiau valgyti grikių kruopų, nes grikiai neturi ne tik gliuteno, šiose kruopose gausu augalinių riebalų, B grupės ir kitų vitaminų, angliavandeniai ilgam suteikia sotumo jausmą, iš organizmo geriau pašalinami toksinai ir cholesterolio perteklius.


Per parą – 30 tonų

Iš Rokiškio į Uteną išsikėlusio UAB „Lašų duona” padalinio „Utenos grikių perdirbimo gamykla” gamybinės apimtys siekia iki 30 t per parą. Įsikūrė gamykla buvusios Utenos duonos kepyklos pastate: čia grikiai rūšiuojami, valomi, lukštenami, atrinkti aukščiausios kokybės grūdai sufasuojami.
– Plečiasi gamyba, auga apimtys. Per porą metų planuojame įdarbinti iki 20 žmonių, investicijų suma viršys 1,5 mln. eurų. Grikių kruopas gaminame ir fasuojame didmeninei ir mažmeninei prekybai. Užmezgėme ryšius Latvija, kitomis Europos šalimis, mūsų grikiai jau keliauja į Kanadą, JAV, net Australiją, – temainfo.lt sakė „Utenos grūdų perdirbimo gamyklos” gamybos vadovas Haroldas Saniukas.


Tereikia racionalaus valdžios požiūrio

Jau kelerius metus UAB „Lašų duona“ superka grikius ir parduoda juos partneriams. Nusprendus grikius perdirbti patiems, bandyta įsikurti Rokiškyje, tačiau nepavyko rasti palaikymo, bendros kalbos su vietos valdžia.
Utena rokiškėnus pasitiko išskėstomis rankomis: gamykla atleista nuo Žemės mokesčio, vykdoma verslui paramos programa.
– Investicijoms pritraukti, reikia tiek nedaug, tik racionalaus valdžios požiūrio, – teigia rokiškėnai, investavę į Uteną.


temainfo.lt
UAB „Lašų duona“ archyvo nuotr.