Netrukus rekonstravimui bus uždarytas tiltas per Lėvenį, skiriantį Noriūnus ir Palėvenę

Jau suplanuota ir nubraižyta apylanka

Projektą vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Jau suplanuota ir nubraižyta apylanka, kurios ilgis sieks apie 19 km: į Noriūnus palėveniečiams teks važiuoti senuoju Vilniaus–Rygos keliu pro Vizgiūnus, Kupiškio pašone, pro Byčius, arba kita puse – pro Paulianką. Pėstiesiems žadama nutiesti medinį tiltelį netoli senojo.


Gal dar likę vienuolių atridentų akmenų?

Palėvenės tiltas gali būti tokio pat amžiaus, kaip ir Palėvenė: vietiniai verslūs dominikonai gi turėjo susisiekti su pasauliu. Dabar jau sunku pasakyti, koks buvo pirmas tiltas, kiek kartų remontuotas. Galgi ir tebėra dabartinio tilto pastoliuose išlikę ir 17 a. antroje pusėje vienuolių čia ridentų akmenų…


Rekonstravimas planuojamas iki spalio pradžios

Žurnalistas, istorikas Vidmantas Jankauskas monografijoje „Kupiškis“, savo straipsnį „Kazimieras Dudėnas ir Palėvenė“ iliustruoja K. Dudėno 1936–1937 m. daryta Lėvens tilto nuotrauka. Aiškiai matosi mediniai turėklai. Nuo to laiko iki šių dienų tiltas neabejotinai buvo remontuotas: dabar turėklai – iš metalo vamzdžių. Koks jis liks ateities kartoms?

Tilto rekonstravimą planuojama baigti spalio 2 d.


temainfo.lt
Ritos Briedienės nuotr.