Nuo lapkričio 7 d. – karantinas: Kupiškio medicinos įstaigose panikos nėra

Kaip temainfo.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė spaudai Justina Petravičienė, lapkričio 5 d. Kupiškio rajone nustatyta 17 naujų COVID-19 atvejų. Šiuo metu rajone yra 88 infekuoti asmenys. Rokiškio rajone serga 14 asmenų, Anykščių – 9.

Kokia situacija Kupiškio medicinos įstaigose?


Klinika Kupiškyje „Medicinos namai”

– Darbas vyksta, tik šiuo metu nėra gyvų konsultacijų, jos vyksta nuotoliniu būdu. Receptai išrašomi kaip ir iki šiol. Šiandien odontologai dar dirba, bet nuo pirmadienio situacija gali keistis, – temainfo.lt sakė Vaiva Aleknienė, klinikos Kupiškyje „Medicinos namai” bendrosios praktikos slaugytoja-administratorė.
– Neserga nė vienas klinikos medikas?
– Nėra nė vieno sergančio. Vienos gydytojos šeimoje yra COVID-19 ligonis, gydytoja karantinuojasi.
Klinikos Kupiškyje „Medicinos namai” atidarymo juostelė buvo perkirpta rugpjūčio pradžioje. Įstaigoje jau registravosi apie 3 000 kupiškėnų.


VšĮ Kupiškio ligoninė

Šiuo metu serga vienas VšĮ Kupiškio ligoninė medikas, bet, kaip sakė įstaigai vadovaujanti Roma Ramanauskienė, asmuo apsikrėtė atostogų metu už ligoninės ribų.
– Šiuo metu ligoninėje gydosi trys kupiškėnai, sergantys nesunkia COVID-19 forma ir vieną turime karščiuojantį liginį – laukiame tyrimų atsakymo, todėl neaišku, ar tai COVID`as, – temainfo.lt sakė ligoninės vadovė.
Anot R. Ramanauskienės, ligoninės darbuotojai supranta situaciją, dirba; stengiamasi, kad vyresnio amžiaus gydytojai nekontaktuotų su karščiuojančiaisiais.
– Nenorime rizikuoti jų sveikata. Apsaugos priemonių turime. Kol kas nė vienas medikas neplanuoja palikti darbo, – teigia Kupiškio ligoninės vadovė R. Ramanauskienė.

Kupiškio rajono savivaldybės PASPC

Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorius Robertas Baltrūnas, neserga nė vienas įstaigos medikas.

– Rajono Savivaldybė mane gerokai išbarė dėl sugriežtintos PASPC darbo tvarkos, bet šiandien galiu pasidžiaugti dėl to, kad tarp darbuotojų nėra sergančių COVID`u, – sakė jis.

Karantino laikotarpiu PASPC dirbs Vyriausybės šiam laikotarpiui numatytu režimu.


Rita Briedienė