Nuo šv. Mišių iki gurmaniškų pavakarių

Paminėti birželio 12-ąją – Prevencijos dieną – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencijos padalinių pareigūnai susitiko Krekenavoje.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje. Vyskupas Jonas Kauneckas meldėsi už visuomenės saugumą, policijos pareigūnų ir jų šeimų narių sveikatą ir pasiaukojimą, kalbėjo apie šių dienų realybę, kai šeimose tėvai randa laiko pasivaikščioti su šunimis, o su vaikais pabendrauti jo pritrūksta. Jis akcentavo, kad toje srityje dirbantys pareigūnai savo darbo rezultatų negali pateikti tiksliais skaičiais, nes neįmanoma suskaičiuoti, kiek nusikaltimų ir nelaimių galėjo įvykti, jei ne jų prevencinis darbas.

Panevėžio apskrities policijos vadovas Rimantas Bobinas dėkojo pareigūnams už nepriekaištingą tarnybą, įteikė jiems padėkas, už aktyvią prevencinę veiklą ir pagalbą pareigūnams apdovanojo policijos rėmėjus ir jaunuosius šaulius.

Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanota šio renginio organizatorė Prevencijos poskyrio viršininkė Danguolė Žiaugrienė, pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas Sargas“ – Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio 5-osios šaulių rinktinės vadas Vladas Petkevičius.

Pareigūnus ir miestelio bendruomenę sveikino ir profesionalumu žavėjo Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos kultūros centro Perekšlių ir Sujetų jungtinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras „Saulutė“, baziliką pripildęs nuostabių muzikos garsų ir pabaigęs oficialiąją šventės dalį. Renginiui persikėlus į bažnyčios kiemelį, „X faktoriaus“ nugalėtoja Giedrė Vokietytė stipriu balsu ir nuoširdžiu bendravimu džiugino ne tik Krekenavos jaunimą, bet ir puikiai nusiteikusius pareigūnus.

Gausaus būrio smalsuolių sulaukė prevencinis autobusas, kurį pašventino vyskupas Jonas Kauneckas, ir juokaudamas pavadino jį saugiausiu apskrities automobiliu. Naujai įrengtas mini muziejus ant ratų sulaukė mažųjų lankytojų, kurie iš pradžių nedrąsiai, o vėliau neslėpdami susižavėjimo svarstė, kam buvo naudojami vieni ar kiti eksponatai. Automobilyje galima pamatyti senovinių ginklų, vieną pirmųjų mobiliųjų telefonų, kalinių savadarbių ginklų, galima rasti prevencinės informacijos, gauti dovanų.

Renginyje netrūko ir pajuokavimų, girdi šventė lieka švente, o pietūs turi būti sotūs ir laiku. Tad šauliai, vilioję maloniu košės ir vaistažolių arbatos kvapu, vos spėjo vaišinti dalyvius. Tuo metu vertinimo komisija apžiūrėjo prevencijos pareigūnų kulinarinio paveldo stalus, atstovaujančius savam rajonui. Gurmaniškų pavakarių paragauti užteko visiems šventės dalyviams, kurie ne tik gyrė gardžius sūrius, pyragus, karštus patiekalus, ragavo skirtingais būdais raugtos giros, bet ir prašė įmantriausių patiekalų receptų. Po ilgų diskusijų ir skonių dvikovos paskelbti puikiausių stalų nugalėtojai – gražiausiai papuoštu stalu pripažintas Pasvalio rajono stalas, saldžiausiojo nominaciją pelnytai laimėjo rokiškėnai, o sveikiausiu patiekalu pripažintas Biržų rajono avių pieno sūris. Susumavus visų, apsalusių nuo saldėsių ir vis dar besimėgaujančių pikantiškais skoniais, balsus buvo apdovanoti šventės nugalėtojai: 3-ioji vieta atiteko Panevėžio rajono, 2-oji – Panevėžio miesto, 1-oji – Kupiškio rajono prevencininkams. Nugalėtojams įteiktas diplomas, prizai, perleista teisė kitais metais organizuoti Prevencijos dienos šventę.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Viešųjų ryšių grupės vyresnioji specialistė