Nusikaltimai stipriai nesikeitė: ir toliau vyrauja vagystės, smurtas artimoje aplinkoje

Policijos pranešimas apie tai, kad blaivus molėtiškis smurtavo prieš blaivią žmoną, nustebino savo unikalumu – ko gero, kito analogiško nėra buvę: visada smurtaudavo neblaivūs.
Apie tai, kaip koronavirusas įtakoja policininkų darbą, kalbinome Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyriausiąjį specialistą Tadą MARTINAITĮ.

– Kaip keitėsi nusikaltimų statistika prasidėjus pandemijai? Pagal suvestines nusikaltimų lyg ir mažėja…

– Nusikaltimų skaičius šiek tiek sumažėjęs, bet jis svyruoja ir nuo laiko – mėnesio pradžia, galas, šventės, po švenčių…

–Ar karantinas išryškino kokius nors specifinius šiai situacijai nusikaltimus?

– Nusikaltimai stipriai nesikeitė: ir toliau vyrauja vagystės, smurtas artimoje aplinkoje. Atsirado nauji pranešimai dėl karantino taisyklių pažeidimų. Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Biržuose, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodelso 277 straipsnį: vyras (gim. 1980 m.), grįžęs iš Norvegijos, nesilaikė karantino, saviizoliacijos sąlygų, įtariama, užkrėtė kitus asmenis.

– Kaip dirba policijos pajėgos: ar užtenkate apsaugos nuo koronaviruso priemonių?

– Policija ir toliau užtikrina viešąją tvarką. Imasi visų saugumo priemonių, kad apsaugotų save. Apsaugos priemonių šiai dienai užtenka.

– Kokiais atvejais policininkai dažniausia susiduria su koronaviruso grėsme?

– Iškvietime policija dažniausiai turi tiesioginį kontaktą su žmogumi – tai jau yra galimybė susidurti su sergančiu asmeniu. Panevėžio apskričiai priklauso Biržų, Rokiškio ir Pasvalio pasienio rajonai – tai dar jautresni taškai tikrinant automobilius.

– Sklando kalbos, neva, keletas rokiškėnų būtent dėl saugumo nuo koronaviruso priemonių trūkumo palieka darbą policijos komisariate. Ar tame yra tiesos?

– Policijos pareigūnai dirbantys Rokiškyje tūri pakankamai apsauginių priemonių ir pareiškimų išeiti iš darbo nėra gauta. 

– Kaip saugotis raginate gyventojus?

– Mūsų, kaip ir visų, šiuo momentu pagrindinis tikslas – skatinti arba priversti žmones laikytis karantino sąlygų.

– Dėkui už pokalbį.


Kalbėjosi Rita Briedienė