Obeliai vis patrauklesni lietuvių ir latvių dailininkams

Rokiškio rajono Obelių mieste vykusiame dailininkų plenere „Tik tapyba“ dalyvavo trys latvių ir penki Lietuvos dailininkai: Marita Folkmanė (Daugpilis), Vladimiras Serkovas (Rėzeknė), prof. Osvaldas Zvejsalniekas (Rėzeknė), vilniečiai Vytautas Poška, Goda Gujienė ir studentė Julijana Zavjalova, uteniškis Jonas Pleckevičius, dusetiškis Alvydas Stauskas ir plenero organizatorius obelietis dailininkas Rimvydas Pupelis.

Jau antrą kartą organizuotas pleneras tampa svarbus ir patiems Obelių gyventojams. Kaip sakė M.Folkmanė, vietos gyventojai netrunka sužinoti, kad jų miestas pilnas dailininkų; žmonės sustoja šalia molbertų ir stebi, ar teisingai ir ar gražiai tapomas jų miestas.

Pleneras unikalus ir tuo, kad viena jo diena skiriama ir Latvijos peizažams: šįkart dailininkai tapė Subatėje. Šių metų renginys išskirtiniu ir tuo, jog dailininkų darbą stebėjo ir vertino menotyrininkas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Remigijus Venckus.

– Ką naujo galima atrasti Obeliuose? – klausėme plenero organizatoriaus R.Pupelio.

– Kai kas pastebėjo net naujus kelio ženklus, – nusijuokė jis.

Urbanbistikos ženklais ir spalvomis žaidė dailės studentė J.Zavjalova. Nutįsę lango rėmai – lyg atsargus, bet smalsiai nutįsęs žvilgsnis, „Žalio namo“ išsaugotas pavadinimas dailininkės matymu tapo ryškiai raudonu statiniu…
– Čia atrastų temų užteks labai ilgam, – sakė prof. O.Zvejsalniekas.

Plenero tapyba – tai akimirkos emocija, pastebėjimo stebuklas, kitų darbų nevaržoma kūrybos laisvė. Taip beveik savaitę, praleistą kartu, vertino dailininkai.

Obelių pleneras „Tik tapyba“ skirtas dailininko, pedagogo, menotyrininko Justino Vienožinskio atminimui; dailininkai tapė ir jo memorialinėje sodyboje – vos keli kilometrai nuo Obelių, Dačiūnų kaime. Plenero organizatorius dailininkas R.Pupelis tikisi, jog kitų metų plenerui „Tik tapyba“ bus suteiktas J.Vienožinskio vardas.

Nuo liepos 6 iki 12 dienos – dailininkai parodai nutapė 40 paveikslų, kai kurie jų liks Obeliuose. Šiemet rugsėjo 9-osios „Obelinės“ šventėje planuojamas jų aukcionas.Toks vyko ir pernai.

temainfo.lt

Rašinys panašia tema:
http://www.temainfo.lt/rokiskenu-tapybos-pleneras-tik-tapyba/