Pradžia » Aktualu » „Obelinės” šventė pasitinka floristikos kilimu – rudeninių žiedų ir obuolių verpste

„Obelinės” šventė pasitinka floristikos kilimu – rudeninių žiedų ir obuolių verpste

Publikavimo data: 2019-09-07


Rokiškio rajono Obelių miesto „Obelinės” šventė pasitinka tradiciniu floristikos kilimu: šiemet malūno kalvos papėdėje – rudeninių žiedų ir obuolių verpstė. O gal obelis…


Parko takais – dviratininkų krosas

Vakar, rugsėjo 6 d., savus ir svečius kvietė „Obelinės” sporto renginiai. Kaip sakė dviratininkų varžybas organizavęs sporto klubo „Viesulas“ vadovas Romas Kišūnas, tarp dviračių kroso varžybų dalyvių – trys latviai, Ilukstės miestelio gyventojai. Beje, su pastaraisiais – žinomas Latvijos dviratininkas, šalies čempionas 17-metis Armandas Macijevskis. Obelių krose jis varžėsi su suaugusiaisiais ir trijų ratų 6 km distanciją įveikė antras. Rokiškėnai Arūnas Dilys pelnė pirmą vietą, Robertas Šnioka – trečią.
Pusę kilometro įveikusių vaikų iki penkerių metų amžiaus grupėje varžybas laimėjo Paulius Balašaitis iš Ignotiškio. Antrą–ketvirtą vietas pasidalino rokiškėnai Meirida Ališauskaitė, Kristupas Aleksiejus ir Adas Matuliauskas.
Vaikų 5–7 metų amžiaus grupėje pirmą vietą pelnė rokiškėnas Benediktas Šarkauskas, antrą – ignotiškietis P. Balašaitis, trečią – obelietis Eligijus Vaitkevičius. Šioje grupėje varžėsi ir latvis Pavelas Macijevskis, pelnęs ketvirtą vietą.
Kilometro distancijos 8–9 metų amžiaus grupėje dalyvavo vienintelis sportininkas obelietis Domas Kemežys. Jam ir atiteko šios kategorijos laurai.
Pirmą vietą 10–12 metų grupėje užėmė rokiškėnas Agnius Kvedaras, antrą – obelietis Dominykas Isajevas, trečią – Emilis Rudokas, irgi Obelių gyventojas.
Dovanų gavo visi kroso dalyviai: varžybas rėmė Obelių bendruomenė, Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras, verslininkas Valdas Pipikas, Rokiškio įmonė „Snetlauža“.


Pakrantė pasikeitė neatpažįstamai

Kaip jau rašė temainfo.lt, bendruomenės pastangomis bei rajono verslininkų parama išvalyta ir sutvarkyta apie 30 m Obelių ežero pakrantės. Laisvės kovų istorijos muziejaus kiemas nusileidžia į patį ežerą: pakrantėje supiltas paplūdimys, į vandenį nutiestas pantoninis lieptas. Šventinis šios poilsiavietės atidarymas vyks rytoj, rugsėjo 8 d.
Sekmadienį bus pagerbti visi, savo lėšomis ir darbu padėję sutvarkyti Obelių ežero pakrantę: bus atidengtas šiandien ryte pastatytas stendas. Jame rėmėjų – asmenų ir įmonių – vardai ir pavadinimai: Obelių mokyklos 1973-ųjų laidos abiturientas, dabar – verslininkas Jonas Smalinskas, UAB „Meteka“, Rokiškio verslo klubas, Obelių bendruomenė, Algirdas Seibutis, Vytautas Urbonas, Rimgaudas Paukštis, Algirdas Klimkevičius, Raimondas Sirgėdas bei gražių iniciatyvų sumanytojas ir darbų organizatorius Virginijus Pupelis. Būtent jų dėka pakrantė pasikeitė neatpažįstamai.


Valčių varžybos – naujas „Obelinės“ akcentas

Penktadienį šalia liepto buvo duotas startas valčių varžyboms. Obeliečiai suplukdė medines, vieno žmogaus jėgos varomas – kaip ir reikalavo varžybų nuostatai – keturias valtis.
Kaip sakė Rokiškio krašto muziejaus laisvės kovų istorijos skyriaus vedėjas Valius Kazlauskas, obeliečiui Vaidui Ivanovui kilo mintis surengti tokias varžybas, ir labai tikėtina, kad jos taps tradiciniu „Obelinės“ akcentu.
– Daug metų Obelių gyventojai nebeturėjo priėjimo prie vandens – trukdė tankiai ir plačiai apžėlęs krantas. Ir štai – valčių varžybos! Niekas čia neprisimena tokio renginio, – temainfo.lt pasakojo V. Kazlauskas.
– Juk ir pats matai, kad plauki pirmas! Ko gręžiojiesi, Virgi? – didino sirgalių aistras renginį komentavęs Obelių krašto garbės pilietis Romas Kundelis: ne vienas jam dėkojo už geras emocijas.
Šiųmetės „Obelinės“ valčių varžybų čempionu ir tapo aktyvus bendruomenės narys Virginijus Pupelis, 600 m distanciją įveikęs per 4,57 min.
– Kokių treniruočių dėka pavyko pasiekti tokį puikų rezultatą? – teiravomės V. Pupelio.
– Brakonierius! Nuo inspektorių dažnai tenka bėgti, – iš pradžių juokavo Virginijus, bet paskui pridūrė, – Visi mes, obeliečiai, – žvejai; turime valtis, mokame irkluoti. Nuplaukti iki orientyro buvo lengviau, nes atskaitos tašku tarnavo Obelių muziejus. O grįžtant vis reikėjo gręžiotis, kad pataikytum prie liepto.
Antrą vietą pelnė Jonas Kalpokas, trečią – Vidmantas Driskius iš Kriaunų. Sirgaliams gerų emocijų suteikė obeliečiai Jolanta ir Vaidas Ivanovai, Kęstutis Vanagas ir Antanas Žukauskas.
J. Ivanovos pasiteiravę, kaip ji ryžosi irklavimo varžyboms, sužinojome, kad ji – žvejas nuo vaikystės. Žvejoti ji išmokė ir savo vyrą Vaidą, dabar abu – dažni poledinės žūklės varžybų dalyviai.
– Jau puoselėjame planą – pirmą „Obelinės“ dieną registruoti Ežero diena. Kaip Klaipėda turi Jūros dieną, taip mes skelbsime Ežero dieną, – temainfo.lt sakė V. Kazlauskas.


Naktiniai krepšinis ir smiginis

Net 17 šalies, Rokiškio ir Obelių krepšinio komandų susirinko į naktinį „Obelinės“ krepšinį 3X3.
Mažų miestelių krepšinio lygos prezidentas pandėlietis Martynas Karaliūnas pasakojo:
– Paskambinę vilniečiai bičiuliai teiravosi: „Ar Obelių gatvės asfaltuotos?“ Jie nuvažiavo ne į tuos Obelius – dar vieni yra netoli Pandėlio… Teko ieškoti pagal „Obelinės“ šventę.
Į naktinį krepšinį vertėjo ateiti jau vien pasigėrėti vaizdu: 17 a. pradžią menančios, nakties dangų remiančios Šv. Onos bažnyčios fone – krepšinio aistra. Bažnyčios patvorio šlaitą nusėdo sirgaliai, kai kurie net šventoriuje mėtėsi kamuoliu. Čia – obeliečių miestas, čia jų namai, ir negalėjai nepajusti tarpusavio jaukaus bendruomeniškumo.
O R. Kundelis jau ruošė stendą, kaip jis pats sakė, naktiniam smiginiui…


Rita Briedienė
Autorės nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *