Pradžia » Aktualu » Obelių mieste – gūdaus sovietmečio požymiai

Obelių mieste – gūdaus sovietmečio požymiai

Publikavimo data: 2019-07-25

Tikras pokario sovietmetis…

Kaip temainfo.lt teigė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, darbo grupė, sudaryta administracijos direktoriaus įsakymu, lankėsi Obelių seniūnijoje, apžiūrėjo visą teritoriją ir įrangą.

– Laukiame išvadų, – teigia rajono vadovas.

Rokiškio rajono tarybos bei koalicijos „Už laisvę augti“ nariai Stasys Meliūnas, Irmantas Tarvydis, Valius Kazlauskas ir Gintaras Girštautas ėmėsi iniciatyvos viešinti situaciją Obelių seniūnijoje. O situacija pasibaisėtina – kaip ir leista nusiristi iki tokio aplaidumo? Betgi ir juokinga – kaip galėjo atsitikti, kad apie ją niekas nežinojo?

– Koalicijos „Už laisvę augti“ nariai talkinome Rokiškio krašto muziejininkams Obeliuose, Laivės kovų istorijos muziejaus kieme rengiant „Partizaniškas Jonines“. Šventė ėjo į pabaigą, kai keli obeliečiai pakvietė mus apžiūrėti seniūnijos ūkinių pastatų. Sunku buvo patikėti tuo, ką matėme – tikras pokario sovietmetis… – temainfo.lt pasakojo rajono Tarybos narys I. Tarvydis.

Ką ir besakyti, – tikros partizaniškos Joninės…


Savo akimis įsitikinta…

Regėti vaizdai buvo nufotografuoti, apie situaciją rajono Tarybai parengtas pranešimas.

„Savo akimis įsitikinta, kaip atrodo ir kokios būklės yra seniūnijai priklausantys pastatai, administruojamos viešosios erdvės, seniūnijos disponuojama materialinė-techninė bazė. Pamatyti vaizdai akivaizdžiai išryškino metų metus stagnuojančią seniūnijos administracijos veiklą. Seniūnijos administruojamų ūkinių pastatų apgailėtinas vaizdas priminė gilių, gūdų, sovietinį laikotarpį. Vaikštant po seniūnijos ūkinės paskirties teritorijas ir patalpas, susidaro vaizdas, kad čia – ne Europa, kad čia net nebandyta įsisavinti Europos Sąjungos struktūrinių, Sanglaudos fondų lėšų. Seniūnija ir miestelis skendi stagnacijos ir atsilikimo nuo pažangos būklėje“, – rašoma koalicijos „Už laisvę augti“ pranešime.


Kiaurais stogais, begriūvančios sienos…

Kaip teigė pranešėjas S. Meliūnas, yra trys pagrindiniai, pagal paskirtį nebenaudojami seniūnijos pastatai – katilinė, priešgaisrinės tarnybos pastatas ir mūrinis garažas. Visi jie apleisti, begriūvantys, baigiantys suirti, kiaurais stogais, vandens ir atmosferos taip stipriai pažeistomis sienomis, kad kažin ar remontuotini. Viduje – absoliuti betvarkė: nerūpestingai sandėliuojamos statybinės medžiagos, daugybė šlamšto, didžioji dalis įrengimų pasenę, techniškai netvarkingi, neremontuotini. Čia rūdija masyvus sniego valytuvas, kabinamas prie traktoriaus „Belarus“, nenaudojamas dėl per didelio svorio, laužantis šaligatvio plyteles. Panašios charakteristikos įrenginys-šluota, seniūnijai atitekęs, rodos, sovietinių laikų palikimu.


Vejapjovė, galimai, tarnavo seniūnui

„Seniūnijos darbuotojai man parodė savaeigę vejapjovę, saugomą buvusiame katilinės pastate, kaip tvirtino su manimi buvę darbuotojai, visiškai neseniai atvežtą iš seniūno Eugenijaus Narkūno sodybos, kur ir buvo, matomai, eksploatuojama. Tie patys su manimi bendravę darbuotojai patvirtino, kad šia vejapjove seniūnijai priklausančių vejų nepjovė bent pastaruosius penkerius metus, seniūnijos darbuotojai jos net nematė ir apie ją nežinojo. Darytina pagrįsta išvada, kad seniūnas, piktnaudžiavęs pareigomis, ilgą laiką, savanaudiškai naudojosi seniūnijos turtu – savaeige vejapjove“, – rašoma ataskaitoje.


Kokybiško vandens neturi net seniūnija

S. Meliūno nuomone, atsakomybė už tokią situaciją tenka ne tik seniūnijos vadovui, bet ir jo darbdaviui – buvusiam Savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Rancevui – bei kitiems rajono vadovams. 

Be to, S. Meliūno nuomone, gėdinga, kad toks didelis, prasmingas istorine ir rezistencine praeitimi miestelis, buvęs rajono centras, turintis gražias švenčių tradicijas, visiškai neturi centralizuoto, higienos ir sveikatos elementarias normas atitinkančio geriamojo vandens, jo neturi net pati seniūnija. 

Nėra nuotekų valymo įrenginių. Bendruomenė ir seniūnija neranda bendros kalbos dėl viešų erdvių priežiūros, atliekų ir viešųjų tualetų tvarkymo. Obelių parkas ne tik neprižiūrėtas, tinkamai nenušienaujamas, bet jame seniūnijos iniciatyva padarytas šakų sąvartynas, gadinantis parko vaizdą, trukdantis eismui parko asfaltuotu keliu.


Išvadų laukia ir meras

Meras R. Godeliauskas viešai yra pareiškęs, kad praėjusios kadencijos rajono Tarybos opozicijos inicijuoti auditai Savivaldybės įstaigose buvo pertekliniai. S. Meliūno nuomone, savalaikiai, objektyvūs, kvalifikuoti patikrinimai ir auditai Savivaldybės įstaigose ir įmonėse yra būtini, o auditorių rekomendacijos turi būti vykdomos, griežčiau reglamentuojama įvykdomos kontrolės tvarka.

Panašu, kad koalicija „Už laisvę augti“ nesitikėjo valdžios palaikymo. Čia pat primenama, kad panaikinta metus gyvavusi tvarka – Žemės mokesčio 0,2 proc. skirti Savivaldybės ugniagesių tarnybai, vilkintas Obelių seniūno atleidimas iš pareigų…

– Po posėdžio prie manęs priėjo meras R. Godeliauskas ir žadėjo, jog situacija bus pasidomėta, – temainfo.lt sakė rajono Tarybos narys S. Meliūnas.

Ir tikrai: buvo sudaryta darbo grupė, kurios išvadų apie situaciją Obelių seniūnijoje laukia ir pats meras.

 


Rita Briedienė

Stasio Meliūno nuotraukos

Komentarai 8 komentarai

 1. Bebelis parašė:

  Žinojo savivaldininkai. Jiem čia normalei.

 2. Murkius parašė:

  Seniūnas E.Narkūnas buvo pavaldus tiesiogiai tokiai savivaldybės administracijos direktorei, kurios pravardė savivaldybės koridoriuose buvo „Kų Irmutis pasakys“. Klausimas, ar Irmučiui nesakė, ar Irmučiui tik dabar parūpo? Kai turėjo svertus ir buvo valdanti dauguma, ir Meliūnui, ir Girštautui, ir ponuliui Narkūnas buvo visai gerai.

 3. Teisybė parašė:

  Norėčiau S.Meliūnui priminti, kad V.Rancevas jau daugiau nei metai nėra administracijos direktorius. Administracijos direktore dirbo Jūsų koalicijos deleguota N.Aleksejeva. Kodėl gi tada S.Meliūnas nevažiavo ir nedarė nuotraukų, ir neviešino tokių “negerų” dalykų? Kiek tiek neskaitau S.Meliūno pasisakymų, vis jam užkliūna V.Rancevas. Juokingai atrodote ponas. Visi žinome, kas yra kas. Jūsų pilamas purvas ant V.Rancevo nelimpa, kaip ir Jūsų dažni pasisakymai ne į temą.

 4. Narcizas parašė:

  Žoliapjovės per Aleksiejevos pusmetį nesudroši. Taigi šis apsilankymas Obeliuose tikrai neperteklinis. Bet garantuoju, kad išvados bus palaikančios Narkūną. Godeliauskas normaliam vertinimui neturi nuovokos. Naglesni pataikūnai jį valdo.

 5. Viola parašė:

  Tik nereik čia viso purvo ant seniūno verst..Obelieciams jis geras buvo ir daug gero padarė.Ten bobu sarsalina reikėtu pajudint.O kad sovietines dibtuves isreklamavot,tai tokiu griuvėsiu visur pilna..

 6. Vietinis parašė:

  Parodykite brangieji nors vieną seniūniją kuri nedvelkia sovietmečiu ir kodėl,,…. Už laisvę augti…,, su savo išvedžiojimais tik dabar išlindo,,neskanu,, Ir per Jonines nieko nieks nevedžiojo po Obelius, o ponas Meliūnas atvyko visai kitą dieną ir lakstė po miestelį viską fotografuodamas…Na jei pasigilinus tai ir policijos pastatas nuo sovietmečio kabinetai tragiški ir kaip ten dirbdamas šis ponas ne įsisavino Europos pinigų ir nesutvarkė visko pagal Europos standartus. Oi kaip pabodo gal ir,, žaliąją,, seniūnija savo pinigais stato ir nesugeba įsisavinti…. BLOGA NUO TOS OPOZICIJOS

 7. Obeliai parašė:

  Labiausiai Obelius puošia visuomenininko, už laisvę augti partijos nario “pieninė”.
  Gal pirmiausia kiekvienas į savo daržą ir sąžinę pažiūrekim.

 8. Obelietė parašė:

  Įdomu būtų pasižiūrėti į jūsų ,,pieninę”. Tas visuomeninkas ir partijos narys nors ką nors gera daro Obeliams, o jūsų nuopelnai kur? Kur jūsų nudirbti darbai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *