Pabuvojo „Keramikos pasaulyje“ ir juo susižavėjo

Gruodžio 17 d. baigėsi Kupiškio etnografijos muziejaus projektas „Keramikos pasaulyje“. Jame dalyvavęs jaunimas sukaupė ne tik įspūdžių ir žinių, bet ir realių savo darbo vaisių: viską, ką moksleiviai sukūrė dirbtuvių metu, jie galėjo pasiimsi sau.

Projekto baigimo proga, visi jame dalyvavusieji rinkosi Kupiškio etnografijos muziejuje ir aptarė savo įspūdžius, susikaupusius darbų eigoje.

Keramikas Romualdas Aleliūnas visus sveikino su projekto pabaiga. Jis džiaugėsi projekte dalyvavusiais vaikais, sakė, buvo labai džiugu, kad jaunuoliai atsakingai vertino kūrybinį procesą: lipdė, glazūravo smagūs ir atsidavę.

Romualdas:
– Nepamirškit, vaikai, kokią profesiją besirinksite, svarbiausia, kad joje jums norėtųsi kurti. Jeigu darbe nori kažką padaryti geriau, gražiau, įdomiau, negu buvo iki šiol, vadinasi, ši veikla jums svarbi. Kūryba – gyvenimo variklis.

Projekto dalyvius globojo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos dailės mokytoja Ingrida Pučėtienė.

Pedagogės labai džiaugėsi, kad jų mokyklos buvo įtrauktos į projektą. Mokytojos pripažino, kad Romualdas su vaikais dirbo kaip tikras mokytojas: ramiai, per daug nesikišdamas į jų kūrybą, neteisdamas vaikų už klaidas, bet tuo pačiu visada buvo šalia jų, patarė jiems ir pagelbėjo.

Vaikai džiaugėsi savo dirbiniais, sakė, kad projektas jiems labai patiko.
– Trūko tik laiko, – pabrėžė moksleiviai.

Daugelis norėjo ilgėliau pagyventi „Keramikos pasaulyje“. Kai kurie teigė, kad dabar jau įsivaizduoja, kaip dirbama su moliu, todėl, jai vėl gautų galimybę lipdyti, jiems sektųsi daug geriau.

Keramiko R.Aleliūno dirbtuvėse vaikai lipdė tai, ką patys sugalvojo. Jų susikurti eskizai virto rankų darbo molio skulptūrėlėmis. Mintys tapo materija. Argi tai nėra didelė kūrybos pamoka?

Muziejaus vadovybė, be galo džiaugėsi tokiais gerais projekto dalyvių atsiliepimais ir žadėjo vėl nudžiuginti įdomiais sumanymais. „Keramikos pasaulio“ rezultatais patenkinta ir šio projekto kuratorė Donata Juknienė, deja, negalėjusi dalyvauti baigiamojoje šventėje.

Tokiais paskutiniais akordais užsivėrė vartai į „Keramikos pasaulį“. Tikimės, neilgam.

Paulius Briedis
Autoriaus nuotr.

Daugiau straipsnių šia tema:

http://www.temainfo.lt/kupiskio-rajono-moksleiviai-keramikos-pasaulyje/
http://www.temainfo.lt/keramikos-darbai-igavo-spalva/