Pradžia » Aktualu » Pagaliau imta kalbėti apie „Kupiškėnų vestuvių“ įamžinimą

Pagaliau imta kalbėti apie „Kupiškėnų vestuvių“ įamžinimą

Publikavimo data: 2018-06-30

Birželio 28-osios Kupiškio rajono tarybos sprendimu į rajono Plėtros iki 2020 metų strateginių priemonių planą buvo įtraukta priemonė „Kupiškėnų vestuvių“ tako infrastruktūros sukūrimas Kupiškio mieste ir jo prieigose, pritaikant jį visuomenės ir turizmo poreikiams”.

2017 m. gruodį „Kupiškėnų vestuvės“ buvo įtrauktos į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Konvencija įpareigojo kupiškėnus toliau svarstyti priemones, kuriomis ši tradicija bus saugoma, turtinama, propaguojama. Buvo suburta Lokalinio lygmens nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado kūrimo darbo grupė; jos nariams kilo idėja – sukurti „Kupiškėnų vestuvių“ taką.

Pasak grupės vadovės, Kupiškio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vadovės Almos Pustovaitienės, taką, besidriekiantį abipus Kupos, sudarytų 23 stotelės. Jis būtų apipintas skulptūromis, atspindinčiomis atskiras apeigas, papročius, tradicijas. Prie jų būtų galima prieiti pėsčiomis ar žirgais, privažiuoti karietomis. Svarstoma, jog take galėtų būti interaktyvių objektų, galbūt net ir mokamų. Idėjos nekonkretumas Tarybos nariams vis dėlto sukėlė abejonių.

Tarybos narės Vilijos Morkūnaitės teigimu, „Kupiškėnų vestuvių“ fenomenas vyresnės kartos žmonėms yra labiau suprantamas nei jaunimui. Tai, ką išgirdo iš A. Pustovaitienės, ji pavadino sena „medinių balvonų statymo tradicija” ir visiems priminė sulaužytas bei apipaišytas Kupos slėnio  parko skulptūras.

– Aš nesakau, kad mums nereikėtų galvoti apie mūsų tradicijos smogiamąją dalį, bet mes turėtume išdiskutuoti, pasikvietę specialistus, kaip – kokioje raiškoje ir kokioje formoje – mes tai norime matyti, – sakė V. Morkūnaitė.

Tarybos narės manymu, būtina šiuo klausimu surengti viešą diskusiją, tako planavimo negalima palikti mažai grupei žmonių.

Savo abejones dėl projekto išsakė ir daugiau Tarybos narių. Virginijus Andrijauskas atkreipė dėmesį į tai, jog kol kas neaišku, kaip projektas bus finansuojamas. Nepaisant nuogąstavimų, visi kalbėjusieji sutiko, kad tokio tako ar bent kažko panašaus Kupiškiui reikia.

Rajono meras Dainius Bardauskas Tarybos nariams priminė: balsuojama tik dėl priemonės įtraukimo į rajono strateginį planą. Kaip konkrečiai takas atrodys ir kaip projektas bus įgyvendinamas, spręsis vėliau.

Gyrė idėją ir jai pritarė Tarybos narys Leonas Apšega. Jis pacitavo Marijono Mikutavičiaus dainos „Trys milijonai“ žodžius: „ Geriau negyvent, negu visai netikėt…“

 

temainfo.lt

 

Straipsniai panašia tema:


Senovinės kupiškėnų vestuvės bei Jūžintų keptinis alus – nematerialus kultūros paveldas »

Komentarai (16)

 1. Nesąmonė parašė:

  Kupiškėnų vestuvės ypatingai gražiai įamžintos H. Orakausko skulptūromis. Kam dar leisti tūkstančių tūkstančius eurų nežinomam kupiškėnų takui? Gal pinigų nebėr kur dėt? Gal jau viskas Kupiškyje sutvarkyta? Baikit vieną kartą fantazuoti ir dirbkit būtinus darbus. O p. Pustovaitienė

 2. Nesąmonė 2 parašė:

  Tai kiek tūkstančių konkrečiai paprašė ta komisija?

 3. Nebūk siauraprotis parašė:

  Ar ne lajų takas, Purpurinis vakaras ir Devilstone Anykščius padarė tokius, kokie jie yra? Ar ne dėl tokių, ir panašių projektų vasarą čia pilna žmonių, kasmet po 3 naujas kavines atsidaro, o vis daugiau jaunų šeimų keliasi ten gyvent? Tvarkingų šaligatvių neužtenka!
  Šaunuoliai idėjos autoriai! Tik, kaip Vilija sako tikiuosi kad bus pažvelgta inovatyviai, o ne šiaip kelios skulptūros ir viskas.

 4. Ką tu? parašė:

  Čia nelyginami dalykai. Nepainiok.Kur pinigai iš ES, o kur iš mūsų kišenės. Ir nesupratai, kas Anykščiuose ir kas Kupiškyje. Didžiulis skirtumas. Įsigilink.ž

 5. Birute parašė:

  Nesamonė ,jau vemt verčia su tom kupkėm ir p. Pustovaitene ,tegu tvarkosi savam kieme ,ir taip jos per daug…

 6. Ziauru parašė:

  Paskaitai komentarus ir supranti kodel Kupisky nieko nevksta….

 7. Argi parašė:

  O tai kupkėmis?

 8. Dovilė parašė:

  Žiauriai gera idėja! Kupiškis galėtų tapti tikru traukos centru jaunavedžiams! 🙂

 9. Įsitikinkit. parašė:

  Niekas nieko konkrečiai dar nežino, bet jau džiaugias arba kritikuoja. O ką sako numatoma pinigų suma? Mes labai turtingi? Pasirodo kalbama apie beprotiškai didelius pinigus. Labai didelius!!!

 10. Futbolas parašė:

  Paskaitykit apie ,,Kupiškio“ 4 futbolininkų diskvalifikaciją.

 11. Skamba įdomiai parašė:

  Smagu, kad Kupišky dar yra žmonių, kurie turi idėjų 🙂

 12. 50/50 parašė:

  Nu čia gali būt labai blogai arba labai gerai

 13. - 50 parašė:

  Kažkodėl valdžia labai remia socdemus, ypač kultūros centre. Nesvarbu, kad dideli pinigai iš mūsų kišenės, svarbu, kad kultūros išmislas. Kur pinigų paieškos, rėmėjai. Kol kas nematyti. Kai jie bus, tai ir palaiminkit. 100 tūkstančių mūsų kišenėse iš niekur neužauga.

 14. Domas parašė:

  Įdomu kaip baigėsi ponios Pustovaitienės idėja ir iniciatyva sutvarkyti Dijokalnį. Buvo mestos nemažos pajėgos tvarkyti kažkokį bruzgyną vidur miško šalia Alizavos. Išleistos nemažos lėšos, sugaištas suaugusių ir mokinių laikas. Ar yra koks nors rezultatas? Ar nebus tai eilinis Pustovaitienės pasvaikčiojimas. Juk moteris, nei padoraus išsilavinimo neturi, nei sveikos nuovokos tam ką daro. Gyvena fantazijų pasauly, nuolat reikalauja sau dėmesio, ir vis yra nepatenkita, kad mažai jo gauna…

 15. Tikrai parašė:

  Pritariu Domui. Orakausko skulptūros- puikus vestuvių įamžinimas.O Pustovaitienei svarbiausia save pademonstruoti.

 16. Geras parašė:

  Gera pasidemonstruoti, kai didžiulius pinigus gauni. Kažin kiek Stichijos kainuos? Tiek visokių dainininkėlių prikviesta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *