Pradžia » Aktualu » Paminėti Sausio 13-ąją anykštėnai renkasi prie paminklo Laisvei

Paminėti Sausio 13-ąją anykštėnai renkasi prie paminklo Laisvei

Publikavimo data: 2018-01-13

Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – minėjime anykštėnai, po šv. Mišių susirinkę prie paminklo Laisvei, pagerbė ir Mažojo žygdarbio laureatus. Jais tapo jaunieji šauliai Mantas Pabarška, Gabrielė Bartkutė, Živilė Butkutė, Monika Gvozdaitė, Dovilas Strolia ir Karolina Žilinskaitė. Padėkos raštus jiems įteikė Anykščių rajono savivaldybės vicemeras Sigutis Obelelvičius.

Šį apdovanojimą Anykščių rajono savivaldybė įtvirtino 2015-aisiais, juo ugdomos pamatinės vaikų ir jaunuolių vertybės, skatindami bendruomeniškumas bei socialinė atsakomybė už šalia esantį.

Šiemet Mažojo žygdarbio apdovanojimu buvo pagerbti Anykščių rajono savivaldybės projekto „Didvyrių žemė“ dalyviai, tvarkę Lietuvos savanorių kapų paminklus Anykščių, Rubikių, Andrioniškio kapinėse.

Po valstybinę vėliavą buvo įteikta Antano Baranausko pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojai, Anykščių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno šaulių 901 kuopos vado pavaduotojai Rūtai Meliūnienei, šauliui Romui Pabarškai ir skulptoriui Sauliui Milašiui.

– Išskleiskite vėliavą ir neškite ją per savo gyvenimą! – ir patarė, ir linkėjo renginio vedėjas, Anykščių kultūros centro režisierius Julius Jakubėnas.

Dainomis šildė jauna šaulė Urtė Mališauskaitė (mokyt. Rūta Aglinskienė).

Pakelti valstybės vėliavą buvo patikėta šauliams, Mažojo žygdarbio laureatams G. Bartkutei ir M. Pabarškai.

Renginio vedėjo paraginti anykštėnai tylos minute pagerbė 1991-ųjų klaikią naktį žuvusiuosius pasipriešinimo prieš Sovietų sąjungą mitinge,  surengtame apginti Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą bei šalies Parlamentą.

Šaltą sausio popietę giedant šalies himną nevisi anykštėnai vyrai  nusiėmė kepures, ne taip ir mažai žmonių klausėsi himno, bet giedantiesiems nepritarė.

Po susiėjimo anykštėnai rinkosi į Anykščių kultūros centrą, į Jono Biliūno gimnazijos bendruomenės teatro spektaklį pagal Petro Vaičiūno pjesę „Liepsnojančios širdys“, režisuotą Arvydo Navalinsko ir choreografės Miglės Baltrušiūnės.

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos

Komentarai (4)

 1. Dalyvis parašė:

  Nuoširdus, jautrus iki ašarų Laisvės gynėjų dienos renginys vyko Kupiškyje režisuotas Nijolės Ratkienės. Lankiausi pas gimines— svarbi proga, III tomo Kupiškėnų enciklopedijos pristatymas.Taip pakliuvau į kitą svarbų renginį. Aš prisimenu Nijolės režisuotus spektaklius su Rokiškio miesto buvusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais Rokiškyje (berods 1989 metais). Dar buvo kita valstybinė santvarka, o jos teatras Laisvę Lietuvai jau skelbė Latvijoje ir Lenkijoje. Mes, tremtinių vaikai, ir šiandien Nijolę prisimename. Ji iš Rokiškio išvažiavo ir teatro aktoriai išsiskirstė namo… Pas siūlomą kitą režisierę nebevaidino.

 2. KKC parašė:

  Niekam neįdomu, Nijole.

 3. Abickaitė parašė:

  Nijolė Ratkienė dar nerašo apie save knygos? Ypač apie laikotarpį Rokiškyje… Antra Unė Babickaitė.

 4. Po renginio parašė:

  Minėjimo kaip ir nebuvo, tik kelios gražios dainelės.Na, dar Jaručio reklama kopijuojant televizijos laidą ,,Laisės vėliavnešiai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *