Pradžia » Aktualu » Panevėžio respublikinė ligoninė: už suteiktą informaciją gali ir pasodinti…

Panevėžio respublikinė ligoninė: už suteiktą informaciją gali ir pasodinti…

Publikavimo data: 2019-09-04


Informacija neteikiama

Senyvo amžiaus, Alzheimerio liga sergančio žmogaus sprendimą dėl kojos amputacijos teko priimti jo artimiesiems. Kas to nėra patyręs, nežino: pasakyti „Pjaukit” neįtikėtinai sunku. Nepasakysi, ligoniui lieka dvi–trys dienos…
Prieš operaciją Panevėžio respublikinėje ligoninėje buvo duotas lapelis. Jame – du telefonų numeriai. Gydytojas perspėjo: po operacijos – reanimacija; telefonu informacijos niekas neteiks, geriau atvažiuoti patiems.


Ir ligonį reikia susirasti patiems

Kupiškis–Panevėžys. Kelias netolimas. Telefonu informacijos iš tiesų niekas neteikia: po reanimacijos ligonį reikia susirasti patiems. Kur gali būti guldomas žmogus amputuota koja? Kraujagyslių chirurgijos skyrius? Neurochirurgijos skyrius? Ortopedijos-traumatologijos? Pirmas ar antras? Ir jau nebebuvo panašu, kad kuris nors iš ligonio artimųjų trauktųsi nuo budinčio mediko posto stalo septintame aukšte, Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje…


Pasodins į kalėjimą

– Čia žmonės guli su pilvais, – sakė už stalo sėdinti moteris, vilkinti ne baltai, o žaliai, ir dėl to kelianti abejonių, ar tikrai sako visą tiesą.
– O tai kur – su kojomis? Tai yra, be kojos… Nuo kur pradėti ieškoti? Nuo kurio operacinio stalo?
– Jūs gal eikit į Reanimacinį. Gal – į Priimamąjį…
– O jūs gal galėtumėte įsijungti kompiuterį ar pavartyti žurnalą ir garantuotai pasakyti – yra šiame skyriuje toks ligonis?
– Jei aš jums pasakysiu, mane pasodins į kalėjimą.
– Beveik čia pat ir sodins… – nuo konkretaus žodžio visgi pavyko susilaikyti.
– Kokia pavardė? Taip, mūsų skyriuje. Palata – priešais.
– …


Kaip taip greitai?

Ligonis kažin ar supranta, kas vyksta, kas įvyko. Valgo užsimerkęs. Iš kojos – kateteris. Vizituojanti gydytoja serga. Pavyksta gauti dar vieną lapelį su kitokiais dviem telefonais ir perspėjimą: „Niekas nekalbės.“

Po operacijos praėjus trims su puse paros – skambutis: „Ligonis išrašomas namo.“ Stebuklas – kaip taip greit (!) tave patį suranda? Galėtum iš principo nekalbėti, kaip ir su tavim nekalba, bet iš žmonių, turinčių patirtį tokiuose reikaluose, sužinota: nedelsiant reikia gauti Panevėžio ligoninės siuntimą į Kupiškio ligoninę, nes savarankiškai bus sunku su kateteriais ir tvarsčiais. Be to, turint siuntimą, greitosios medicinos pagalbos automobilis ligonį perveža iš ligoninės į ligoninę, ir dar vienas „be to“ – nemokamai.

Jei skaičiuotume litais…

– Kainuos apie 60 Eur, – pasakė Panevėžio respublikinės ligoninės atstovas.
Dabar jau ir kitam gali pasakyti, jog šią informaciją gauti nesunku: ji eina iškart po pranešimo „Ligonis išrašomas namo“.
– Jei anksčiau, iš Panevėžio į Kupiškį būtų kainavę 200 litų? Pervežti 87 metų sėdėti negalintį nuolatinės slaugos poreikių žmogų be kojos?..
– Taip.


Buhalterija – ne greitoji

Kur dar galima skambinsi tokiu atveju? Į Kupiškio PASPC buhalteriją: kiek gi kainuotų „greitoji“ iš Kupiškio į Panevėžį?

– Mes – buhalterija, ne greitoji, – noriai pasidalino informacija PASPC.


Kas jums sakė?

– Kas jums sakė, kad ligonio pervežimas iš Panevėžio į Kupiškį – 60 Eur, – pasiteiravo 033 numeriu atsiliepiančiųjų administracijos darbuotojas.

Pasodins-nepasodins, jei jam pasakysi? 

– Galutinė kaina buvo 58 Eur, – geriau prisipažinti 033 atstovui.

– Iškvietimas, pervežimas, jei įsitarpuotumėte į valandos laiką, kainuoja 34 Eur, – sakė jis.

Gerai pasvarsčius, – net teismas neima žyminio mokesčio, jei tvarkomas neįgalaus žmogaus reikalas. Galų gale, ar mažai kursuoja „greitųjų“ tarp Kupiškio ir Panevėžio?

– Mes nekvalifikuojame žmonių pagal amžių, į neįgaliuosius ir įgaliuosius, – atspėjo mintis „greitosios“ reikalus tvarkantysis.


Dar ne pabaiga

Po pateiktos informacijos – ligonis išrašomas namo, apie 60 Eur –  vėl niekas nebekalba; ypač neaiškūs tie, kurie gali išrašyti siuntimą. Be to, pats turi išsiaiškinti – priims-nepriims Kupiškis. 
Taip ir baigėsi darbo diena… 
Kitą dieną – transporto ir to paties siuntimo paieškos, apmokėta sąskaita 033, susitarta „greitajai“ paskambinti tada, kai ligonis bus paruoštas ir atvežtas į Priimamąjį…
Taigi kažin kaip seksis rytoj?..


Rytoj…

– Geriau nuvažiuoti anksčiau. Išvažiuosi septintą, Panevėžio gatvėse bus pats pikas, išvažiuosi aštuntą, būsi tik devintą…
– Na – ir – kas?
– Ką gali žinoti, kaip pavyks susitvarkyti išrašymo dokumentus? Kol ką surasi, o kai rasi, ar kalbės?! Ligonį, kaip sakė 033, reikia pasiimti pirmoje dienos pusėje.

Panevėžio respublikinė ligoninė. Tas pats skyrius. Ta pati palata. Ta pati lova. Tuščia… Jausmas!
– 
Kur ligonis?
– Išvežė. 
– Kas atsitiko?..
– Aš neturiu teisės teikti informacijos.
– Tai dėl kojos? Kas galėtų pasakyti?
– Kupiškio medikai. Jie dabar rūpinasi ligoniu.
– ?!..


Rita Briedienė

Komentarai 5 komentarai

 1. Amen parašė:

  Ne naujena su manimi pasielgė kaip su kiaule skerdziama ir infekciją uzkrete 10 dienu negalejau vaikcioti issireikalavau grritosios i kupiski ir mane kupiski renimacijoje priziurejo bet teko vel siusti atgal ir tada skerde kaip kiaule burna uzkiso kad nerekciau ir pjove pilvą be jokiu nuskausminamuju ir po to liepe pasirasiti per prievarta kad sutikau operacijai ispjauste per prievarta sundaktariai pries tai kupiskio ligonine skambino i panevezi i hirurgini skiriu tai visokeis zodziais iskaliojo sesele atejusi ji verkia sakau kas ira sako neisivaizduoju vaikeli kur tave ten vez bet ziaurei elgesi. Aš pradejau zliumti ir sakau aš žinau kur mane ves juk iš ten ir gryzau sako nepavydžiu..O buvo košmaras Panevėžio ligonine reikėtų uzdariti ir pašalinti visus sundaktarius lauk !!!

 2. Sakyčiau parašė:

  Kai pažiūri į kaimyninius rajonui, tai už situaciją ,,dėkoji” visiems merams, pradedant Apšega.

 3. ? parašė:

  Ar Kupiškio ligoninės liftą šiandien baigė remotuoti?

 4. Y.Ga parašė:

  Perspaudžia nurodymus nes bijo netekti darbelio. Ir gaunasi… Žmoniškumo lietuvių juk niekas nemoko.
  Respekt reformoms!
  Gal žinot kam reikia buto Kupišky penktas aukštas 18 tūkst.?

 5. Laima parašė:

  Visose srityse ne tik ligoninėse žmogus už nieką pavirto. Dar džiaukitės gydo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *