Paplūdimio tinklininkai vėl rinkosi Rokiškyje

Liepos 27-28 dienomis Rokiškyje vyko trečiasis Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etapas, kuriame dėl pergalės kovėsi aštuonios moterų ir 12 vyrų komandų. Pirmasis etapas vyko Kelmėje, antrasis – Šiauliuose. Ketvirtasis, manoma, bus surengtas Vilniuje.

Į sekmadienio finalą pateko šešios vyrų ir moterų komandos.

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas Rokiškyje organizuojamas antrą kartą. Pirmą kartą jis buvo surengtas 2006 m. Vėliau Lietuvos tinklinio federacija nesutarė su vietos bendruomene dėl renginio startinio mokesčio – kas kam ir kiek turi mokėti. Praėjo šešeri metai, kol buvo rastas puikus sprendimas: Lietuvos tinklinio federacija Rokiškiui padovanojo puikią šventę, o rokiškėnai įsteigė nugalėtojų prizus, maitino ir nakvynę suteikė per 40 sportininkų ir 10 teisėjų.

Prizų fondą sudarė 2 200 Lt: vyrų ir moterų komandų pirmos vietos nugalėtojams – po 600, antros – po 300, o trečios – po 200 Lt. Labai puikius piniginius čekius sukūrė ir pagamino rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis

Prizų fondą padėjo suformuoti AB „Rokiškio sūris“ bei UAB „Lašų duona“.

„Rokiškio sūrio“ bendrovė renginiui padovanojo 25 sūrius. Jie – finalininkams. „Lašų duonos“ – pyragu ir duona bei UAB „Daividos“ mėsa sportininkai stiprinosi užkandžių metu.

„Velykalnio“ bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas

Už sportininkų nakvynę sumokėjo pats S.Mekšėnas. Tiesa, verslininkas Leonardas Šablinskas jam padarė nuolaidą: lova – 15 Lt parai.

Rokiškėnai moka organizuoti visuomeninius renginius: jiems čia susitelkiama tarsi svarbiam šeimos reikalui. Štai dar prieš čempionatą buvo aišku, jog teks aukštinti tvorą, skiriančią kortus nuo ežerėlio, o tai kainuos apie 4 tūkst. litų. Rajono valdžia tokių pinigų tinklui neturi. S.Mekšėnas kreipėsi į rajono Bendruomenių tarybą. Jos dispozicijoje – 7 140 Lt, šiemet gautų pagal Vietos bendruomenių savivaldos programą.

– Apie savo rūpestį papasakojau UAB „Duguva“ direktoriui Rimantui Bernackui. „Va, imk tas dėžes“, – pasakė jis man. Patys vyrai suvirinom kelis stovus, ištempėm puikų „Duguvos“ tinklą – turim, ko reikia. Ir Bendruomenės tarybos pinigų nebeprireikė… – pasakojo S.Mekšėnas.

Be didžiųjų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – miestų, paplūdimio tinklinio kortus, tinkamus čempionatams rengti, turi Alytus, Tauragė, Ukmergė, Kelmė, Biržai, Vilkaviškis, Lazdijai ir Rokiškis.

Tinklinio aikštyną prie Velniakalnio ežerėlio rokiškėnai įsirengė prie 8 metus: iš pradžių pastatė du kortus, o ne taip seniai – ir trečiąjį.

– Šešis karjerus išnagrinėjau. Iš Trakų vežiau net plautą smėlį, o jis tarkuoja kojas ir – nors tu ką. Apžiūrėjau Dauliūnų, Prūselių, Sniegių karjerus, bet tinkamo smėlio neradau. Ir štai Užpalių karjero savininkas rokiškėnas Zenonas Akramavičius pasiūlė tai, ko reikia: smėlis – be menkiausio akmenėlio, kristi nebijai, – temainfo.lt pasakojo rokiškėnas, „Velykalnio“ bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas. Jo pastangomis neatpažįstami pasikeitė kažkada pelkėta, krūmais apaugusi tvenkinio pakrantė.

Rokiškio rajono tarybos sprendimu, 10 ha Velniakalnio teritorijos buvo atiduota visuomenės poreikiams. Tuomet miesto seniūnijai vadovavo Arvydas Dagys: jo pastangomis buvo iškasta apie 15 m kanalas – pakrantė nusausinta ir išlyginta.

Kortai atsivėrė 1,5 metro gylio duobe. Kiekviena jų buvo užpiltos puikiu smėliu. Pastatyti tinklinio stulpai, ištemtas tinklas, įrengti teisėjų bokšteliai. Taip paruoštas paplūdimys būna visą vasarą – ateik ir žaisk.

Rokiškėnų tinklinio sezonas prasideda birželio 1 d. – į tądien rengiamą čempionatą Rokiškio miesto seniūno taurei laimėti susirenka daugybė šalies ir Latvijos sportininkų. Dėl 2007 m. taurės jų kovėsi net 55 komandos.

Žino Lietuva ir Rokiškio gimtadienio, švenčiamo rugsėjo antroje pusėje, čempionatą. Gausus dalyviais jis esti dar ir dėl to, kad tokiu metu jau būna pasibaigę visi kiti šalies ir užsienio čempionatai. Šiemet Rokiškis gimtadienį švęs rugsėjo 21-23 dienomis, o prieš tai, rugpjūčio 31 d., paplūdimio tinklininkus jis kvies į „Aukštaitijos regiono parko tinklinio žaidynes“. Į kovą trys prieš tris stos 12 miestų komandos.

Bene prieš porą metų Velniakalnio paplūdimys pasipuošė puikiomis pavėsinėmis, suoliukais. Pinigų buvo skirta iš Panevėžio regiono projektų, finansuojamų pagal 2007-2013 metų sanglaudos skatinimo veiksmų programos I prioriteto priemonę „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“.

Beveik kas savaitę „Velykalnio“ bendruomenės pirmininkas S.Mekšėnas nušienauja apie 5 ha paežerės ploto. „Jei kada jį rasit nenušienautą, paskambinkit man“, – šyptelėjo jis.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos