Pradžia » Aktualu » Paskelbta Kriaunų krašto turizmo sezono pradžia

Paskelbta Kriaunų krašto turizmo sezono pradžia

Publikavimo data: 2018-06-25

Turizmo sezono pradžia

Birželio 20 d. Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos seniūnas Arvydas Rudinskas paskelbė Kriaunų krašto turizmo sezono pradžią.

Tokia šventė šalia Bradesių kaimo, įspūdingoje Sartų ežero pakrantėje, rengiama jau treti metai – nuo to laiko, kai seniūnija projektinėmis lėšomis įsigijo pantoninį plaustą-perkėlą. Įrenginys turi motorą, todėl kriauniškiai plaustą mieliau linkę vadinti laivu.

 

„Nu, nieko sau…“

Vairininkas Algis Krasauskas į laivą talpina 14 žmonių. Vaikai nekantravo – tilps į jį visi ar netilps pirmu maršrutu… Kai seniūnas A. Rudinskas paskelbė, kad pirmi plauks Kriaunų artistai, vaidinę Krivio ir vaidilučių pasisveikinimą, pasigirdo vaikiškas pasipiktinimas: „Nu, nieko sau…“

Suaugusieji neprieštaravo: tokį didelį įspūdį jiems padarė nuo aukšto kalno į slėnį nusileidžiantys pagonimis kostiumuoti, deglais nešini Kriaunų aktoriai. Jie tarsi patvirtino Bradesių kaimo gyventojos Aldonos Lingienės skaitytą pranešimą apie tai, jog ši vietovė – Sėlių kraštas, pagonybės lopšys. Pirmas ėjo krivis – Kriaunų zakristijonas Povilas Stakys. Vėliau ne vienas jo klausė, ar nebus persikrikštijęs.

– Ne. Tai – tik teatras, – juokėsi jis.

 

Apdovanotas ir vairininkas

Bet svarbiausia tai, kad laivas apskritai plaukė. Anot seniūno, prieš pat turizmo sezono pradžios šventę vairininkas susižalojo koją.

– Vaikšto sunkiai, bet vairuoti sakė gali ir jokiu būdu nenori tokią dieną palikti žmonių be pramogos, – pasakojo seniūnas, vairininkui dovanų tokia proga nupirkęs jūrininko marškinėlius ir kepurę su snapeliu.

Retas kuris lietuvis nėra buvęs Bradesiuose. Tai kaimas – ant žymiojo posūkio į Zarasus. Kaip pasakojo A. Lingienė, kažkada čia buvęs didžiulis gatvinis kaimas, išsistatęs labiau į Antanašės, Obelių pusę.

– Beliko tik tie, kurie myli gamtą, ežerus ir ąžuolus, – sakė ji.

 

Taip stipriai pamilo Bradesius

Vieta ši žinoma piliakalnių gausa ir giliais kloniais – visa tai sukuria užburiantį peizažą. Žmonės čia važiuoja praeiti senuoju keliu į Zarasus, nusileisti smulkiaakmeniu bruku prie Marimonto griuvėsių, prisiglausti prie žymiojo Bradesių ąžuolo, pamatyti jo brolio, nuo pernai irgi saugomo valstybės, pro dvikamienę liepą pajusti energijos pliūpsnį ir net pažvelgti į ateitį…

– Mes čia – jau trečią kartą: ėjome į Bradesius pėsčiomis, plaukėme baidarėmis, dabar atmynėme dviračiais. O smėlėtu ir kalvotu jūsų kraštu minti nėra lengva, patikėkit. Va, taip stipriai mes pamilome Kriaunas ir jų apylinkes, – kalbėjo dviračių žygio „Nuo Vilniaus katedros irki Baltijos jūros“ organizatoriai Marius Juškevičius ir Rolandas Užubalis.

 

„Kvailių Lietuvoje ne tiek ir daug“

Birželio 18 d. išvykę iš Vilniaus, mynę pedalus pro Pabradę, Liūlynę, Januliškį, Labanorą, Saldutiškį, Tauragnus, Antalieptę, Dusetas dviratininkai Bradesius pasiekė nepavėlavę į turizmo sezono pradžios šventę. Čia plačioje pakrantės dauboje yra kur statyti  palapines. Jauki smėlėta pakrantė, pavėsinės, automobilių ir kemperių stovėjimo aikštelės, paplūdimio tinklinio aikštelė – vietos čia tiek, jog žaisk nors ir futbolą – vieta, viliojanti ne tik šalies, bet ir užsienio keliautojus.

– Šiek tiek nusivylėte: žadėta 100 dviratininkų, o atmynė tik 21… – neiškentė renginio vedėja nepriminusi dviratininkams jų pažado.

– Kvailių Lietuvoje ne tiek ir daug, – optimistiškai kalbėjo žygio dalyviai, kvietę visą Kriaunų miestelį birželio 21 d. rinktis prie seniūnijos bendrai nuotraukai.

Kitą dieną dviratininkų kelias driekėsi per Rokiškį, Pandėlį į Biržus, Žeimelį, Joniškį, Žagarę, Akmenę, Mosėdį, Skuodą. Jūrą prie Šventosios planuojama siekti birželio 27 d.

 

Sveikino ir rajono valdžia

Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva. Linkėjo ji kriauniškiams daug ir tvarkingų turistų.

Kriauniškiai neoficialiai pasakojo, jog prieš kelerius metus degė ne tik Joninių laužas, bet ir pavėsinė. Pernai, kaip teigiama ataskaitose, šioje stovyklavietėje lankėsi per 7 000 žmonių.

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *