Patalynės vaidmuo kuriant namų jaukumą pandemijos metu

Kai už lango stūgauja žiema, o visas pasaulis dėl pandemijos stipriai sulėtėjęs, žmonės tapo tarsi ,,įstrigę” namuose.


Svarbu

Šiuo sudėtingu laikotarpiu svarbu pasirūpinti minkšta ir švelnia patalyne, kuri užtikrintų jaukų ir kokybišką poilsį namuose. Siekiant jaukumo pojūčio svarbu ne tik tai, kad patalynė būtų pagaminta iš kokybiškos medžiagos, bet ir derėtų prie miegamojo visumos.
Pateikiame kelis patarimus, kaip savo miegamąjį paversti jaukia, gražia ir svarbiausia sveika poilsio vieta.


Asociatyvi nuotr.


Žiema

Kaip įrengti jaukų miegamąjį žiemos sezonui?
Šaltuoju metų laiku, kai už lango beveik nėra saulės spindulių, o visas pasaulis kovoja su nematomu priešu, bent jau miegamajame norisi atsipalaiduoti ir jaukiai ilsėtis po visų dienos rūpesčių bei ,,pabėgti’’ nuo blogų naujienų. Miegamasis tampa tikru prieglobsčiu laukiant kol pasibaigs ši užsitęsusi pandemija. Visgi, norint sukurti ypač jaukią miegamojo atmosferą, svarbu tinkamai parinkti patalynės raštus, spalvas, audinius.


Spalvos

Žiemos metu, kai natūralios šviesos turime mažai, svarbu į miegamojo interjerą įnešti daugiau spalvų. Leiskite miegamajame karaliauti ryškiai raudonai, sodrioms vyno ar smaragdo spalvoms, auksinei ar sidabrinei. Spalvas būtinai derinkite prie miegamojo interjero, neapkraukite kambario keliomis ryškiomis. Geriausia pasirinkti vieną pagrindinę spalvą ir prie jos derinti švelnesnius jos atspalvius. Nežaiskite su ryškiomis spalvomis. Tam, kad kambarys atrodytų harmoningai, venkite netradicinių, gamtoje nesutinkamų atspalvių, neoninių spalvų. Pasirinktos spalvos turi derėti prie miegamojo sienų, lubų, grindų, o svarbiausia – patikti jums.


Raštai

Raštai – tai puikus būdas paįvairinti miegamąjį ir suteikti jam gyvumo. Žiemos laikotarpiu rekomenduojama rinktis languotus raštus – raudonos ir žalios arba raudonos ir auksinės spalvos duetus. Norintiesiems dar daugiau žaismės puikiai tiks įvairūs simboliai. Jei norite jaukiai papuošti vaikų kambarį, rinkitės įvairiais šventiniais knygų ar animacinių filmukų herojų atvaizdais dekoruotas patalynes.


Medžiaga

Daugeliui patalynės kokybę nusako jos medžiaga. Norintiems užtikrinti kokybišką poilsį, svarbu pasirinkti tokius audinius, kurie būtų minkšti, švelnūs, nealergizuojantys. Visgi nepamirškite audinius derinti prie kambario interjero stiliaus. Tiems, kurie mėgsta prabangą ar kuria senovinį stilių, puikiai pasitarnaus šilkas ar satinas, o norintiems autentikos labiausiai tiks linas, puikiai papuošiantis klasikinio stiliaus miegamąjį. Jei norite praktiškų audinių, rinkitės medvilnę: šios medžiagos audinius lengva prižiūrėti, jie ilgai išlaiko spalvą, nenublunka. Alergiją turintiems žmonėms geriausia rinktis natūralias medžiagas – liną arba medvilnę.
Žinoma, šaltuoju metų laiku vertėtų nepamiršti vilnonių audinių, kurie galėtų palepinti šiluma. Geriausia rinktis tokius audinius, kurių sudėtyje vilna būtų sumaišyta su kitomis medžiagomis, toks audinys bus ne tik šiltas, bet ir minkštas bei švelnus.

Užsk. nr. A20-46