Pradžia » Aktualu » Per gatvę – lyg lauko keliuku

Per gatvę – lyg lauko keliuku

Per gatvę – lyg lauko keliuku

Publikavimo data: 2013-07-28

Ketvirtadienis ir šeštadienis – Rokiškio turgaus diena: į centrinę mieto turgavietę skuba ir pėsti, ir važiuoti. O tas, kas skuba, dažnai nesilaiko saugaus eismo taisyklių.

Vairuotojai skundžiasi, kad rokiškėnai, norintys apsipirkti turguje, Panevėžio gatvės važiuojamąją dalį kerta ten, kur jiems patogiausia, nors perėja – vos už 20 m.

Pėstiesiems nepatinka, kad vairuotojai netvarkingai stato automobilius, užgriozdina jais turgavietės prieigas.

Norėdami įsitikinti skundų pagrįstumu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai liepos 25 d. organizavo prevencinę priemonę „Perėja“. Jos tikslas – ne bausti, o įteigti miesto gyventojams ir svečiams, kad gatvės važiuojamąją dalį kirsti galima tik perėjose, kad pėstieji, pažeisdami Kelių eismo taisykles, greičiau turgavietės nepasieks, o tik prisišauks nelaimę.

Rokiškio policija pastebėjo, kad perėjų tądien nepaisė senjorai ir mamos su vaikais. Pareigūnų sugėdinti žmonės teisinosi skubėjimu, išsiblaškymu. Buvo ir tokių, kurie piktokai aiškino, kad gatvę perėjo tuo metu, kai važiuojamoje dalyje arti nebuvo jokios transporto priemonės. Tik ilgiau pasikalbėję su policijos patruliu nepatenkintieji pripažino pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir tikino, kad ateityje nebevaikščios per gatvę kaip po pievą.

Nors organizuota priemonė – prevencinė, pareigūnai netoleravo šiurkščiai pažeidžiančiųjų Kelių eismo taisykles. Administracinio teisės pažeidimo protokolas surašytas vairuotojui, įžūliai pastačiusiam automobilį pagrindinėje miesto gatvėje, pažeidusiam kelio ženklo „Stovėjimo vieta“ reikalavimus.

Roma Šakalienė

Panevėžio apskrities VPK


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *