Per parą Kupiškyje – 16 naujų koronaviruso atvejų

Kupiškyje daugėja COVID-19 atvejų. Kokioje šiandien situacijoje rajonas, kalbinome Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovę, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Ingridą Bernatavičienę.

– Ar tiesa, kad COVID-19 atvejai nustatyti Kupiškio rajono savivaldybėje ir Kupiškio kultūros centre?
– Taip, minėtose įstaigose fiksuota po vieną susirgimo atvejį. Povilo Matulionio progimnazijos nustatytas susirgimas mokytojai ir keliems vaikams.

– Kiek šiuo metu Kupiškio rajonas skaičiuoja susirgimų?

– Po nakties turime 16 naujų atvejų. Iš viso – 26. Žinau, kad keturi baigia pasveikti.

– Ar viešame Kupiškio rajono gyvenime atsiranda naujų draudimų, apribojimų?

– Po poilsio dienų rinksimės į posėdį, kalbėsime.

– Ar kaip nors keičiasi Savivaldybėje administracijos darbas?

– Keletas žmonių dirba nuotoliniu būdu. Kitą savaitę taip dirbs dar daugiau žmonių: planuojame, kad skyriuose liks po vieną žmogų.

– Ar dar įmanoma nustatyti sergančių kupiškėnų turėtus kontaktus, viruso plitimo takus?

– Dešimt atvejų siejama su P. Matulionio progimnazija. Bet dar nėra baigtas epidemiologinės situacijos nustatymas, todėl nėra aišku, ar yra naujų židinių. Bet daugiausia siejama su progimnazija.

– Ar žinomas Savivaldybės susirgusio darbuotojo užsikrėtimo židinys?

– Sietina su progimnazija.

– Kokia šiuo metu Kupiškio ligoninės situacija?

– Resursų užtenka. Juntamas personalo trūkumas, bet kol kas ligoninė dirba.

– Ar žmonės turi, kur karantinuotis?

– Veikia Rudilių centras. Šiandien Kupiškio ir Biržų rajonų savivaldybių administracijų direktoriai pasirašo bendradarbiavimo sutartį dėl galimybės karantinuotis kupiškėnams Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus bendrabutyje.

– Ko šiandien palinkėtumėt, ką patartumėt kupiškėnams?

– Labai norėčiau paprašyti stebėti savo savijautą. Jei atsiranda koronavirusui būdingų požymių, nebereikėtų eiti į darbą, į viešas vietas. Manymas, kad man, galbūt, – ne Covid`as, nieko nereiškia – netapkime šio viruso platintojais. Kiekvienas epidemiologinis aprašymas patvirtina – žmonės nesilaiko nurodymų: spaudė ranką (vadinasi, po to neplovė rankų), nedėvėjo apsaugos priemonių, neišlaikė atstumo, bendravo daugiau nei 15 minučių… Labai visiems linkiu nesusirgti.


Kalbėjosi Rita Briedienė