Pirmos lygos sezone startavo futbolo komanda „Kupiškis“

Istorinis debiutas

Kovo 25 d. futbolo komandos „Kupiškis“ – istorinis debiutas: komanda startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmos lygos sezone. Tai antra pagal pajėgumą lyga, tad „Kupiškis“, įveikęs kliūtis ir į ją patekęs, nudžiugino kraštiečius futbolo gerbėjus.

Išvykoje kupiškėnai susitiko su Telšių „Džiugu“ ir, labai gaila, pralošė 4:0.

– „Džiugo“ komanda – ne vieno sezono dalyvė, puikiai susižaidusi. Kupiškis dar stokoja tokio susitelkimo, – temainfo.lt sakė Kupiškio futbolo klubo vadovas Danas Baronas.

Kupiškėnų komandą treniruoja panevėžietis Alfredas Klimavičius; vyriausiojo trenerio asistentas – kupiškėnas Ričardas Puntuzas.

 

Komandoje – savi ir legionieriai

Tarp 29 „Kupiškio“ komandos futbolininkų – aštuoni kupiškėnai: Mindaugas Kučinskas, Vilius Bukauskas, Nerijus Starkus, Panevėžio futbolo akademijos auklėtiniai Rėdas Graičiūnas, Ignas Barkauskas, Darijus Jakšys, Paulius Baronas ir Vladas Striganavičius.

– Tai nemažas skaičius sportininkų, atstovaujančių savo gimtam miestui. Net už Panevėžį žaidžia tik 14 panevėžiečių, – sakė D. Baronas.

Už Kupiškį žaidžia ir buvęs salės futbolo Lietuvos rinktinės narys Arūnas Šteinas, Ugnius Obelevičius, laikęs vartus už Panevėžio „Panevėžį“; Lukas Drasutis, buvęs „Širvenos“ vartininkas, šiuo metu jis – Lietuvos kariuomenės šauktinis, Lukas Sendžikas, buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, Lietuvos jaunių rinktinės narys, ir kiti. Jauniausias komandos narys – dešimtokas, kupiškėnas R. Graičiūnas, Panevėžio futbolo akademijos auklėtinis.

Komandoje žaidžia trys legionieriai. Tai Mohammedas Sheriffas iš Ganos, Rigobertas Songas iš Kamerūno ir Jurijus Podo iš Ukrainos.

 

Kupiškyje nėra kur treniruotis

Visi legionieriai gyvena ir treniruojasi Panevėžyje.

– Norėčiau, kad gyventų jie Kupiškyje, bendrautų su vietos gyventojais, pietautų mūsų kavinukėse. Deja, Kupiškis neturi sąlygų treniruotėms: stadiono veja po žiemos dar per minkšta. Kupiškiui reikia dirbtinės vejos. Toks stadionas galėtų atsirasti už teniso kortų – galėtume organizuoti net aukščiausio lygio futbolo varžybas, – svajonėmis dalinosi D. Baronas.

Kupiškėnai tris kartus per savaitę treniruojasi Panevėžio futbolo akademijos stadione.

Kol kas ir varžybų grafikas sudėliotas taip, kad kupiškėnai žais tik išvykoje: atsakomųjų varžybų komandos į Kupiškį pradės važiuoti vasaros pradžioje.

 

Labai svarbu išlikti pirmoje lygoje

FC Kupiškis šiuo metu treniruoja keturias komandas – suaugusiųjų, dvi berniukų ir vieną mergaičių.

– Mums labai svarbu išlikti pirmoje lygoje. Tai didžiulis pavyzdys ir puiki motyvacija mokiniams, jaunimui. Be to, patekę į pirmą lygą prisiėmėme ir tam tikrų įsipareigojimų – bendrauti su Rokiškio jaunais futbolininkais, padėti rengti jų treniruotes, šiek tiek remti inventoriumi. Tad būsime stebimi ir gretimo rajono futbolo aistruolių, – teigė D. Baronas.

Klubo vadovas sakė ieškąs vyresnių klasių moksleivio, besidominčio futbolu ir norinčio apie jį rašyti, kartu su komanda keliauti į varžybas ir pasakoti apie jas kupiškėnams. Nuolatinis viešinimas dar labiau didintų komandos žinomumą. Tad tie, kam patrauklus toks pasiūlymas, turėtų kreiptis adresu redakcija@temainfo.lt.

Kovo 31 d. 18 val. antrame ture „Kupiškis Kėdainių stadione susitiks su „Nevėžiu“.

 

Rita Briedienė

„Facebooko“ paskyros FC Džiugas nuotraukos