Planuojama mokinių apklausa dėl žalingų įpročių

Kaip praneša Kupiškio rajono savivaldybė, lapkričio 12 d. į posėdį rinkosi rajono Narkotikų kontrolės komisija, kuriai vadovauja vicemeras Algirdas Navickas.

Informacija apie rajono kriminogeninę situaciją, psichotropinių medžiagų vartojimą ir prevencinę veiklą pateikė komisijos narys, Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Džeraldas Baliūnas. Jo pateiktais duomenimis, šiais metais užregistruotos trys nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.

„2011 m. Kupiškio RPK užregistravo 1 nusikalstamą veiką, susijusią su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Ištirtų nusikalstamų veikų nebuvo. 2012 m. veikų, susijusių su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, jau buvo užregistruota 11, ištirta 12 veikų“, –skelbia rajono savivaldybės svetainė www.kupiskis.lt

Dažniausia rajone aptinkamos narkotinės medžiagos – kanapės ir jų dalys, vaistiniai preparatai. Nustatyta ir kitų narkotinių medžiagų – amfetamino, metamfetamino – vartojimo atvejų.

Komisija apžvelgė jau įgyvendintą savo veiklą, aptarė planus.

Numatyta surengti išvažiuojamąjį komisijos posėdį į kaimyninį rajoną pasikeisti patirtimi. Kol kas neskelbiama su kurios savivaldybės komisijos, dirbančios analogišką darbą, nariais ketinama susitikti.

Kupiškio rajono narkotikų kontrolės komisijos nariai pritarė minčiai atlikti 8–12 klasių mokinių anoniminę apklausą dėl žalingų įpročių. Šiam tikslui įgyvendinti nuspręsta skirti 200 Lt. Panaši apklausa buvo vykdoma prieš keletą metų.

Apie komisijos narių išvyką į Marijampolės tarptautinę konferenciją „Šiaurės ir Baltijos šalys prieš narkotikus“ pasakojo Kupiškio jaunimo centro direktorė Gaila Matulytė. Jos įspūdžiai plačiajai visuomenei nepateikiami.

Parengė Rita Briedienė