Plaukimo čempionato dalyviai – „Bangenio“ rūpestis

Šiandien ryte Anykščių rajono savivaldybės baseinas „Bangenis“ pasitiko atviro Lietuvos plaukimo čempionato dalyvius.

„TEma“ kalbino VšĮ „Sveikatos oazė“, atsakingos už „Bangenio“ pasirengimą sportinėms varžyboms, sportininkų sutikimą, jų apgyvendinimo ir maitinimo organizavimą, direktorę Sonatą VERŠELIENĘ.

– Į Lietuvos plaukimo čempionatą 25 m baseine, prasidėjusį šiandien ir pasibaigsiantį šeštadienį, susirinko pasaulinio ryškumo plaukimo žvaigždės. Kaip skelbia Lietuvos plaukimo federacijos svetainė www.ltuswimming.com, į Anykščius atvyksta Olimpinė, Pasaulio, o dabar ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, Ugnė Mažutaitytė; dėl pergalių planuoja varžytis visi 11 šalies sportininkų, dalyvavusių Europos plaukimo čempionate, tarp jų Giedrius Titenis, JAV studijuojantys plaukikai Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, Igoris Kozlovskis bei vasarą Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose medalius skynę Danas Rapšys, Povilas Strazdas, Deividas Margevičius ir kiti.

Ar dėl tokio svarbaus renginio baseino vanduo bus kuo nors ypatingas?

– Ne. Higienos normos ir reikalavimai nesikeičia jokiomis progomis. Baseinas dirba įprastu režimu: cirkuliuojantis vanduo nuolat eina per filtrus, jis nukalkinamas, pasotinamas reagentais, kuriais vanduo suminkštinamas, chloruojamas, dezinfekuojamas.

– Ar nėra baimės, kad tokio renginio metu baseine kas nors gali sukelti sąmyšį?

– „Bangenyje“ dirba apsaugos tarnyba, tačiau čempionato dienomis ji bus sustiprinta. Baseino teritorijoje ir netoli jo budės policijos pareigūnai, viduje – sustiprintos UAB „Šerifas“ pajėgos. Šias tris dienas visa sudėtimi dirbs ir mūsų personalas.

– Kiek sportininkų atvyks į Anykščių baseiną?

– Norą dalyvauti čempionate pareiškė 291 sportininkas, atstovausiantis per 20 komandų. Nereikia pamiršti, jog atvyksta ir sportininkų treneriai, aptarnaujantis personalas; čempionatui teisėjaus 15 teisėjų.

– Kur toks didelis sportinis būrys nakvos?

– VšĮ „Sveikatos oazė“ yra įsipareigojusi organizuoti čempionato dalyvių nakvynę ir maitinimą. Anykščiai toks miestas, kuriam nereikia sukti galvos, kaip pamaitinti, kur rasti nakvynę 300 ar daugiau žmonių. Apie 100 jų nakvos ir valgys „Nykščio namuose“, nemažai sportininkų priims viešbutis „Puntukas“, kaimo turizmo sodyba „Kankorėžis“. Jei būna didesnis būrys sportininkų, mes juos apgyvendiname ir sodybose „Pušų takas“, „Untupiai“, „Tarp liepų“, „Ajarynė“ , Ričardo Vasiliausko sodyboje, Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje ir t.t.

– Praėjusią savaitę dar tebebuvo remontuojama kavinė „Erdvė“, esanti pačiame centre, netoli baseino. Pamaitinti tiek daug žmonių – irgi ne taip paprasta?

– Dalis žmonių pietaus viešbučiuose, kuriuose jie apnakvindinti. Na, o „Erdvė“ puikiai atsinaujino ir spėjo atverti duris iki čempionato. Maitins sportininkus ir „Bangelė, veiks mūsų baseino kavinukė. Anykščiuose maitinimo įstaigų yra pakankamai patenkinti sportininkų maitinimo poreikius. Mūsų pareiga nukreipti sportininkus į jas, kad žmonėms, atvažiavusiems iš kitur, nereiktų klaidžioti ir gaišti laiko.

– Ar stebite čempionato eigą?

– Žinoma. Matėme ir Rūtos Meilutytės 50 m plaukimą krūtine. Ji šią atkarpą įveikė per 29,49 sek. ir pasiekė Lietuvos čempionatų rekordą.

– Kelintą kartą R.Meilutytė plaukia Anykščių baseine?

– Mums ir patiems būtų įdomu žinoti šį skaičių. Ji čia treniruojasi ir varžosi jau nuo 9-erių metų.

– Ar nuo sirgalių emocijų Giedriui Titeniui baseino vanduo neužšyla ?

– Tik jis galėtų atsakyti į šį klausimą. Tačiau anykštėnai iš tiesų labai šiltai sutinka šį sportininką, išgyvena jo sėkmes ir nesėkmes.

Jau antri metai į Lietuvos respublikos čempionatus tenka pirkti bilietą: kai atvyksta tokios sporto žvaigždės, sunkiai sutalpintume sirgalius. Pirmosios čempionato dienos plaukimus bus galima stebėti nemokamai, o į antrąją ir trečiąją rungtynių dienas bilietai kainuoja nuo 15 Lt.

– Lietuvos plaukimo čempionatas – ne didžiausias Anykščių baseino renginys?

– Apie 500 sportininkų pas mus atvažiuoja dalyvauti Tarptautiniame plaukimo sprinto festivalyje. Šis renginys tapo labai populiarus plaukikų, trenerių, teisėjų, plaukimo ir sporto visuomenės bei žiūrovų tarpe.

– Dėkojame Jums už pokalbį ir linkime sėkmės!

Kalbėjosi Rita Aukščionytė