Pradžia » Aktualu » Po Kupiškį burzgė rajono protestuojančių ūkininkų ratiniai traktoriai

Po Kupiškį burzgė rajono protestuojančių ūkininkų ratiniai traktoriai

Publikavimo data: 2019-11-26

Šiandien į tūkstantinę protestuojančių Lietuvos ūkininkų minią įsiliejo ir Kupiškio rajono ūkininkai. Rikiavosi jie kolonai buvusios rajono statybinės organizacijos kieme. Ir galinga, ir „Belarus pupsiukais” juokinga technika pirmiausia traukė akį. Ūkininkai stovėjo susispietę toliau.

Nepatenkinti planuojamais mokesčiais

Diena labai atitiko šiandienos Lietuvos žemės ūkio situaciją: slidu – bijok žingsnį žengti. Tad ir protestuoja ūkininkai, nepatenkinti jiems ruošiama nauja mokesčių sistema: Valstybinio socialinio draudimo mokestis keliamos nuo 43 vidutinių darbo užmokesčių iki 63, Žemės mokestis – nuo 0,35 proc. iki 0,5, akcizas gazoliams – nuo 56 iki 81 Eur už 1 000 l, gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkyje, – nuo 56 iki 146 Eur už 1 000 l. Išgyvens didieji, bet apie 59 proc. šalies ūkininkų – pensininkai.

Be oficialių kalbų
Niekas nesakė jokių oficialių kalbų: vyrai stovėjo, šnekučiavosi tarpusavyje ir laukė 11 val. – sutarto laiko kolonai išjudėti. Nebuvo traktorių kolonos palydėtuvėse ir laikinai mero pareigas einančio Algirdo Notkaus.– Turėjau išvykti į Šimonių seniūniją svarbiu kelių klausimu. Bet žemdirbiai žino: aš pritariu jų protestui. Tai išsakiau ir išduodant šiai akcijai leidimą. Grįžęs dar mačiau koloną, judančią Gedimino gatve, – temainfo.lt sakė A. Notkus.
Nesimatė ir rajono Tarybos narių. Kolonos išlydėti rinkosi ūkininkų šeimos nariai, bičiuliai.

Kolona pajudėjo

Pajudėjo… Kolonos priekyje – policijos ekipažas. Pačią koloną vedė ūkininkas Eimantas Šerelis.
Suko į Technikos gatvę ratiniai „John Deere 7930“ ir mažesni šios firmos traktoriai, „Fendt 312“ ir didesni, „Valtra“, „New Holland“, „Claas“, gal penki „Belarus“… Vieni pasipuošė mažomis vėliavėlėmis, vienas vežė tradicinę trispalvę, keli buvo pažymėti plakatais „Lietuva, tavo kaimas miršta“, pieštais ir tikrais kryžiais.

Traktorių vairuotojai mojo susirinkusiesiems, šie mojo jiems.

Tarsi technikos šventėje

Kolona judėjo per visą miestą – centrine Gedimino gatve riedėjo link bažnyčios, aplankė ir Kraštiečių mikrorajoną, praburzgė gatvėmis, kuriose įkurdintos šveitimo įstaigos.

– Pažiūrėkit, kokie traktoriai? Dar verkia ūkininkai dėl pinigų! – šūktelėjo žilabarzdis seniokas kolonai riedant per Kupiškio centrą.
Niekas jam nei pritarė, nei prieštaravo. Žmonės stovėjo ir šypsojosi tarsi technikos šventėje.
Judant kolonai seniokas net žengtelėjo į perėją: kolona sustojo jo praleisti.

Ar susikaups šalies valdžia?

Žemdirbystė – viena svarbiausių Lietuvos ūkio šakų. Betgi gyvulininkystė jau beveik išnaikinta. Per trejus pastaruosius metus mokesčiai žemdirbiui padidėjo penkis kartus, jis dirba nevienodomis sąlygomis su kitų ES valstybių žemdirbiais, metus jį kankino lietus, dvejus – sausra, krenta produkcijos supirkimo kainos…
Ar susikaups šalies valdžia protingiems ir neskubiems sprendimas? Ar stabdys žemdirbius – kaip tas senis ant perėjos – tik šiaip, kad sustabdyti savoms ambicijoms patenkinti?


temainfo.lt

Pauliaus Briedžio nuotraukos

Komentarai 7 komentarai

 1. Stebėtojas parašė:

  Geriausia akciją sekančiai kadencijai neberinkti valstiečių į seimą tik tada kaimo reikalai pagerės.

 2. Kupiškis parašė:

  Reikia labai gerai pagalvoti, ką rinkti. Kur paževelgsi, baisu. Piketuoja ugniagesiai, mokytojai, ūkininkai, vežėjai. Visai nebenormalu.

 3. Mąstantis parašė:

  stebėtojui, kaimas sužlugdytas ne tos valdžios kuri šiandien yra, o ankstesnių.Procesas vyksta senai, kaimas ištuštėjąs, nes jaunimo kaime nėra, nėra kam perimti ūkių, nėra dirbančių šitą sunkų darbą.Prisiminkim , kas su ES vedė derybas dėl ž.ū., kai stojom į ES, ar buvo atstovaujančių ž.ū. ES tuos 25 metus.Gerai pagalvokim ir tada rašykim, niekas taip greitai nevyksta, o visos problemos kaupėsi valdant konservatoriams ir socdemams.

 4. Vika parašė:

  Konservams-NE !!!

 5. As parašė:

  Siandien sedejau prie kompo ir apskaiciavau visa hektaro samata ir pelna sodinant javus. Nuo arimo iki pridavimo siu dienu kaina. Ukininkams nuo 1 hektaro su dabartine dyzelino ir javu supirkimo kaina lieka apie 200-230 euru, tai isivaizduokim jei ukininkas turi 50 ha, tai nuo 10000 euru pelno per metus lieka. Tai nera darbas kasdien visa sezona nuo 8 iki 17 val per metus. Dar prisideda deklaracijos, tad nesuprantu kodel skundziamasi? Paziurejus i kolona retas kuris turi sena technika, ko truksta? Jei investicijos i technika dideles vadinas ir pelnas nemazas.

 6. Prask parašė:

  Paskaičiuok kiek seimūnams lieka nuo mūsų visų. Jie išvis nieko neveikia nei sėja nei pjauna tik duoną valgo.

 7. Tikrai parašė:

  Siūlau visiem su važiuoti rinkėjams į seimą ir pareikalauti atsakomybės ir rimtai dirbti,bet mažiau pyktis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *