Policijos savaitės įvykių apžvalga

Vasario 6–12 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 857 įvykiai, iš jų – 92 nusikaltimai. Išaiškintas 51 nusikaltimas (iš jų 25 karštosiomis pėdomis), nustatyti 47 įtariamieji. Buvo pradėti 92 ikiteisminiai tyrimai: 26 – dėl vagysčių (apvogti du gyvenamieji namai ar butai, 5 automobiliai, du nuolat negyvenami namai ar sodybos, 17 kitų vagysčių), 16 – dėl smurto artimoje aplinkoje, du – dėl sukčiavimo, keturi – dėl dingusių be žinios (trys jų – dėl nepilnamečių), 11 – mirties priežasčiai nustatyti, vienas – dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyti 75 LR administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjai. Iš jų 24 pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 14, triukšmas – keturi, pasipriešinimas policijos pareigūnams – du, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – du.

Užfiksuoti 66 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatytas vienas neblaivus motorinės transporto priemonės vairuotojas, trys neblaivūs dviratininkai, vienas Kelių eismo taisyklių nepaisęs pėsčiasis; trys vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, šeši nesegėjo saugos diržų, 22 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruota 18 eismo įvykių: 13 Panevėžio mieste (trys jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir penki Panevėžio rajone.

Po Lietuvą sukrėtusių smurto atvejų prieš vaikus visuomenė jautriai reaguoja į įvairaus pobūdžio įvykius, kurie susiję su mažamečiais ir jų sveikatos sutrikdymu.

Vasario 9 d. Lietuvą apskriejo žinia apie Biržų rajono mažametį berniuką, iš namų atgabentą į ligoninės Priėmimo skyrių, kur vaikui buvo nustatyti II bei III laipsnio pėdų ir blauzdų nudegimai. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Vasario 6 d. registruotas sukčiavimo atvejis, kai policijos pareigūnais prisistatę sukčiai apgaulės būdu pasisavino moters banko kortelę. Nepriklausomai nuo visuomenės informavimo priemonių pranešimų apie įvairius sukčiavimo atvejus, gyventojai vis dar atsiduria tokiose situacijose, kai nepažįstami asmenys reikalauja atskleisti asmens duomenis ar kitą informaciją, kuria pasinaudojus, šie nukenčia – dažniausiai senyvo amžiaus asmenys.

Pasitaiko ir tokių sukčiavimo atvejų, kai asmenys, norintys įsigyti prekes internetu, sumoka pardavėjui pinigus, tačiau prekė jų taip ir nepasiekia. Vasario 8 d. moteris pranešė, kad pirko vaistus internetu, radusi skelbimą portale, pirkėja prarado pinigus ir prekės negavo.

Šią savaitę gauta daugiau pranešimų apie kišenvagius, kurie vagiliauja parduotuvėse, kai pirkėjai, dėmesį sutelkę į prekes, jas apžiūrinėja, renkasi ir nepastebi, kaip vagys tuština jų rankines.

Vasario 8 d. pareigūnų šeima nedarbo metu sučiupo rankinių vagis, kurie savo aukų lūkuriavo šalia viešojo transporto stotelės.

Policija prašo informuoti savo artimuosius, kaip elgtis, kad neatsidurtų vis išradingesnių sukčių pinklėse, pataria, nusprendus įsigyti prekių internetinėje erdvėje, prieš tai pasidomėti pardavėjo patikimumu, ragina būti atidesniems ir gatvėje, visuomeninio transporto stotelėse, rūpintis asmeniniais daiktais atsakingai ir nesudaryti prielaidų darbuotis vagišiams.

 

Rasa Meištė

Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė