Prie Kupiškio bibliotekos ir „Jantos“ kavinėje – „Moterų laimė“

Rugpjūčio 26 d. į Kupiškį atvyko serialo „Moterų laimė“ kūrybinė grupė: režisierius Algirdas Gradauskas, aktoriai Vaiva Mainelytė, Vaida Butytė, Daiva Tamošiūnaitė, Gabija Ryškuvienė ir kiti.

„TEma“ kalbino serialo vedantįjį prodiuserį Arūną PUKELEVIČIŲ, spėjusi jį pagauti bibliotekos kiemelyje, prie Henriko Orakausko paminklo „Angelas, besileidžiantis iš dangaus“.

– Ar tinka Kupiškis serialams?

– Mums labai reikėjo scenos viešbutyje. „Paguglinau“. Kupiškyje teradau vienintelę tokią įstaigą: technologijos ir verslo mokyklos viešbutį. Jo darbuotoja mums patarė kreiptis į „Jantos“ kavinę, sakė, ten yra gražesnis.

Važiavom į Kupiškį ir, įsivaizduokit, aš nežinojau, ką jame rasiu. Padėkokit „Jantos“ savininkams. Viskas labai gerai. Jie mūsų nenuvylė.

– Kodėl „Moterų laimė“ persikėlė į Kupiškį?

– Scenarijaus autoriaus Vytaro Radzevičiaus – na, tas, buvęs sporto komentatorius, kuris su Martynu Starkumi keliavo po Indiją, Afriką, „Šilko keliu“ – per Turkiją, Iraną, Turkmėniją… – seneliai, ar kas ten, yra kilę iš Kupiškio. Jis žinojo tokią istoriją: čia, Kupiškyje, gyveno žydas, gaminęs labai skanų šokoladą ir juo prekiavęs. Jis žmones dažnai vaišindavo tuo šokoladu, kupiškėnai mėgo ir jį, ir jo šokoladą. Jo gamintoją, kaip ir daugelį Kupiškio žydų, vokiečiai sušaudė. Supratęs, kad jam teks palikti namus, jis kažkur paslėpė didžiulį lobį ir – svarbiausia! – šokolado receptą. Kaip vystosi scenarijus, pamatysite seriale.

– Kiek scenų skirta Kupiškiui?

– Filmavome pietaujančius „Jantos“ kavinėje, besiilsinčius viešbutyje, naktį kasančius lobį prie senosios sinagogos… Iš viso dešimt scenų.

– Nuo kada galėsime žiūrėti „Moterų laimę“?

– Nuo rugsėjo 2-osios. Rugpjūčio 27 d. Vilniuje, Pilies gatvės šokolado parduotuvėlėje, bus serialo pristatymas. Per televiziją jau rodomas anonsas. Skaitykite naujausią žurnalo „Žmonės“ numerį. Jis irgi pasakoja apie „Moterų laimę“.

– Kiek bus serijų?

– Iki vasario mėnesio turėtų būti apie 60 serijų. Gal daugiau. Tai priklausys nuo to, kaip mus įvertins žiūrovas.

– Kaip patiko Kupiškis? Kokiame dar provincijos mieste filmuosite?

– Veiksmas vyksta Vilniuje. Šiek tiek filmavome Trakuose, prie ežero. Kupiškis – vienintelis miestas, išvijęs mus iš sostinės. Šiame mieste esu pirmą kartą. Išvažiuosiu anksčiau, nei visa kūrybinė grupė. Palieku Kupiškį ramus – čia viskas pavyko gerai.

Kalbėjosi Kęstutis Petkevičius

Autoriaus nuotr.

[gallery_box]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/08/2_mano_meile.jpg“ descr=““ title=““]
[/gallery_image]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/08/1_mano_meile.jpg“ descr=““ title=““]
[/gallery_image]
[/gallery_box]