Prieš 15 metų garsėjęs Anykščių jaunimo klubas atnaujino veiklą

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje – nauja iniciatyva jaunimui. Čia savo veiklą atnaujino praeityje garsiai jaunimo balsui atstovavęs Anykščių jaunimo klubas (AJK). Apie šios organizacijos veiklos planus – jos įkūrėjai Gintarė Malakė ir Viktoras Smertjevas.

– Anykščiuose jaunimo organizacijų beveik nėra, o esančios neaktyvios. Ar todėl nusprendėte įkurti jaunimo klubą?

Viktoras:

– Dar būdami moksleiviais mėgome inicijuoti veiklas, kurios atlieptų mūsų poreikius. Norėjome būti nepriklausomi nuo suaugusiųjų bei mokyklinės ar užklasinės veiklos, todėl 2006 m. įkūrėme Anykščių jaunimo klubą. Aplink šią iniciatyvą susibūrė linksmas ratas kūrybingų jaunuolių, jie rašė projektus, organizavo jaunimo renginius, inicijavo išvykas, kvietė kitų rajonų moksleivius pasisvečiuoti Anykščiuose. Ši iniciatyva mums suteikė galimybę ne tik puikiai leisti laiką, bet ir formuoti save kaip asmenybes – klojome pamatus ateities pasirinkimui. Juk kartais užtenka žiežirbos, kad užsikurtu laužas. 

Gintarė:

– Gerai žinodami, kaip svarbu jaunam žmogui reikštis, išsakyti savo mintis, būti išgirstam, įgyvendinti idėjas, nusprendėme atgaivinti AJK veiklą. Mūsų tikslas – suteikti jauniems žmonėms saugią, atsakingą, kūrybinę aplinką, kurioje jie galėtų pažinti naujas sritis, išbandyti save kuo įvairesnėse veiklose, išsiaiškinti profesinius polinkius. Norime skatinti jaunuolių pilietiškumą bei gebėjimus rūpintis ne tik savimi, bet ir visa bendruomene. 

– Įsikūrėte Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekos antrame aukšte. Kodėl čia? Kaip nusprendėte savo veiklą vykdyti šiose patalpose?

Viktoras:

– Sumanius atnaujinti AJK veiklą mums buvo reikalingos patalpos. Būtų užtekę mažo kambariuko: svarbu, kad nelyja ant galvos, o žiemą nešalta – svarbu vieta, kur galime susitikti su jaunimu, bendrauti, tvarkyti administracinius reikalus. Išsinuomoti biuro patalpas mieste labai brangu, todėl kreipėmės į Savivaldybę. Anykščių tarybos nariai palaikė mūsų iniciatyvą: dar pernai liepos 30-osios posėdyje buvo nutarta išnuomoti bibliotekos antro aukšto patalpas Jaunimo klubui. Mums tai buvo patvirtinimas, kad aktyvus jaunimas Savivaldybei yra svarbus, o patys supratome, jog einame tinkama linkme.

– Ką veikiate šiuo metu: kaip AJK planus koreguoja karantinas? 

Gintarė:

– Planų turime daug, tačiau norėdami juos įgyvendinti esame priversti laukti karantino pabaigos. Šiuo metu vykdome iniciatyvą „Būk verslus“ – rengiame neformaliu ugdymu paremtas nuotolines pamokas apie verslo kūrimą, vystymą, reklamavimą. Taip pat kuriame planus ateičiai: atslūgus pandemijai planuojame organizuoti seminarus, sporto su plaukiku Giedriumi Titeniu, meno renginius bei stovyklas, žygius į gamtą. Veiklų tikslas – jauniems žmonėms padėti pažinti supantį pasaulį, bendrauti , ugdyti bendruosius gebėjimus.

Viktoras:

Su nekantrumu laukiame pandemijos pabaigos, kuomet atversime duris ir pakviesime jaunimą bendrai veiklai. Norime skatinti jaunuolių pilietiškumą bei gebėjimus rūpintis ne tik savimi, bet ir visa bendruomene.

– Dėkui už informaciją. Sėkmės Jums ir AJK.

Kalbėjosi Paulius Briedis