Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą dėl gegužės pabaigoje beveik dvi paras be priežiūros palikto mažamečio vaiko. Byloje piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ar pareigomis kaltinama 27-erių kupiškėnė.


Berniuką rado socialinė darbuotoja

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 1,5 metų berniuką užrakintame bute rado socialinė darbuotoja. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną. Jai nustatytas 0,60 prom. girtumas.


Savo kaltę pripažįsta

Kaltinamoji savo kaltę pripažįsta, nuoširdžiai gailisi. Pasak moters, vaiką vieną namuose ji paliko, nes norėjo praleisti laiką su draugais.
Motinai ir jos vaikams – moteris taip pat augina vyresnę mergaitę – organizuota laikinoji priežiūra pagalbos šeimai centre. Čia jiems teikiama kompleksinė specialistų pagalba.


Byla perduota Kupiškio teisėjams

Piktnaudžiaujantiems tėvo, motinos, globėjo, rūpintojo ar kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis, fiziškai ar psichiškai gniuždantiems vaiką ilgą laiką paliekant jį be priežiūros ar panašiai žiauriai besielgiantiems su vaiku, baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.
Baudžiamoji byla perduota Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmams.


Parengta pagal Generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Gabrielės Petkuvienės inf.