Pradžia » Aktualu » Priešais Rokiškio rajono savivaldybę – atliekų „tvarkytojai“

Priešais Rokiškio rajono savivaldybę – atliekų „tvarkytojai“

Publikavimo data: 2017-08-06

Kaip aplinkosaugininkams pranešė Rokiškio miesto gyventojai, priešais Savivaldybės langus – užleistas šiukšlynas. Čia tempiami maišai su atliekomis, jie išdraskomi ir „išrūšiuojamos” atliekos: kas tinkama, pasiimama, bet daug ir lieka.

„Netrukome įsitikinti, kas iš tikrųjų vyksta Respublikos gatvės valstybinėje žemėje, šalia individualių namų sklypų. Tankiai apaugusioje medžiais ir žolynais teritorijoje, iš lentų suręstoje trobelėje įsikūrė Rokiškio benamiai. Kiek jų ten gyvena, nežinoma, mačiusieji aiškina, kad vieni, tempdami šiukšlių maišus, ateina, kiti išeina. Priešais „trobelę“ – šiukšlynas, čia pat – gamtinių  reikalų krūvelės, baisus tvaikas. Miesto seniūnija buvo įpareigota atliekas sutvarkyti. Buvo priimtas sprendimas ne tik surinkti ir sutvarkyti atliekas, bet ir pašalinti senus vaismedžius, nupjauti žolę, panaikinti savavališkai suręstą statinį“, – rašo prd.am.lt.

Pradėjus tvarkyti teritoriją ją užsiėmę asmenys ėmė grasinti, kaltinti, neva, dingo vertingi daiktai. Šalia tvarkingai gyvenantiems kaimynams buvo pagrasinta „paleisti juos pelenais“. Žmonėms neramu: o jei grasinimai taps realybe?! Seniūnijos darbuotojai gyventojams rekomendavo kreiptis į policiją.

Sutvarkytoje teritorijoje benamiai sėdi iki sutemų, vėliau vėl kažkur dingsta.

„Manome, kad gyvenimo negandų nuskriaustiems žmonėms atsidūrus gatvėje taikomos tos pačios taisyklės – gyventi taip, kad netrukdytume vieni kitiems, kad dėl to nenukentėtų aplinka ir, jeigu atsitiko taip, kad reikia raustis konteineryje, nereikalingus, netinkančius „daiktus“ būtina grąžinti į konteinerius – dėl nepavykusio gyvenimo grasinti nebūtina“, – teigia gamtosaugininkai.

 

Parengta pagal prd.am.lt

Komentarai (4)

 1. ... parašė:

  Naša raša

 2. 2019 parašė:

  Rado kam pamokslaut gamtosaugininkai :)Negis čia pirmi metai savartyna turi. Visiems čia nusišikt.

 3. Prisiminimas parašė:

  Norejau pasiteirauti, o Rokiskio miesto seniunija sito siukslyno nemate? Ka is viso mato seniunas ir jo komanda?

 4. Kaimynas parašė:

  Šitas sąvartynas buvo Rokiškio miesto fondinėje žemėje į šiaurę nuo namų valdos Respublikos 99a. Rokiškio policininkai nevalą asocialų asmenį sulaikė ir nubaudė, o Rokiškio miesto seniūnui sąvartynai nieko tokio. Tas asocialus asmuo, suardžius pašiūrę, sugebėjo sukaupti naują sąvartyną to sklypo vakarinėje dalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *