Pradžia » Aktualu » Prokuratūra: pareigūnų akiratyje – Troškūnų parapijos klebono veikla

Prokuratūra: pareigūnų akiratyje – Troškūnų parapijos klebono veikla

Publikavimo data: 2019-08-09

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti vienos Anykščių rajono parapijos klebonui S. F. Dvasininkas kaltinamas aplaidžiu parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymu bei neteisėtu vertimusi finansine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S. F. buvo atsakingas už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 m.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S. F. yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, negalima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad parapija 2010-2017 metais jai priklausančiame vienuolyne vykdė ir ūkinę komercinę veiklą: teikė maitinimo, apgyvendinimo, patalpų bei transporto nuomos paslaugas. Manoma, kad ir šios finansinės veiklos dokumentai galimai nebuvo tinkamai tvarkomi.

S. F. taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla. Įtariama, kad 2010–2017 metais dvasininkas už palūkanas skolino pinigus fiziniams ir juridiniams asmenims. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad S. F., siekdamas ekonominės naudos, neteisėtai, versliškai, stambiu mastu galimai vykdė uždraustą finansinę veiklą – daug kartų skolino pinigus fiziniams ir juridiniams asmenims.

Tyrimo metu nustatyta beveik 40 pinigų skolinimo atvejų, iš viso fiziniams ir juridiniams asmenims buvo suteikta paskolų už beveik 550 tūkst. eurų. Manoma, kad dvasininkas iš šios veiklos gavo ne mažiau kaip 13 tūkst. 852 eurų pajamų, nors neturėjo leidimo verstis paskolų teikimu.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams.

Daigelio žiniomis, Troškūnų Švč. Trejybės parapijos klebonas Saulius Filipavičius – puikus meno žinovas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos „Auksinis feniksas“ statulėlės laimėtojas, mėgstamas parapijiečių ir kultūros žmonių. Teisėsauga atskleidė kitokias šio klebono savybes.


Parengta pagal prokuraturos.lt

Komentarai (1)

  1. Teatras parašė:

    Ne šventieji puodus lipdo. Kunigas Saulius Filipavičius lipdė. Vadinasi jis ne šventasis. O jei teismas patvirtins kad jis chapčikas, tegul eina po velnių. Šlykštu bus prisiminti jo pamokslus. Bloga darosi nuo visų tų šventumų. Jokio balanso, anksčiau ar vėliau viskas grius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *