Pradžia » Aktualu » Protmūšyje „Laisvės troškimo tankais nesutraiškysi!“ – Kupiškio gimnazistų ir pėstininkų kuopos komandos

Protmūšyje „Laisvės troškimo tankais nesutraiškysi!“ – Kupiškio gimnazistų ir pėstininkų kuopos komandos

Publikavimo data: 2020-01-13

Surengė protmūšį
Į sausio 13-osios – Laisvės kovų gynėjų dienos – minėjimo renginius Kupiškis įsijungė protmūšiu bendra visai Lietuvai tema „Laisvės troškimo tankais nesutraiškysi!“ Penkios Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos moksleivių ir viena Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio 504 pėstininkų kuopos komandos susirungė prieš Kupiškio kultūros centro režisierę Domilę Sriubikienė.

Ypatingas bėgimas

Komandoms buvo pateikta 11 klausimų, lyg ir nesunkių, bet neatidiems neįveikiamų. Pavyzdžiui: „Kaip vadinasi bėgimas nuo Antakalnio kapinių iki televizijos bokšto, skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti?“ Beje, praėjusį šeštadienį šis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ buvo surengtas jau 29 kartą ir buvo pats gausiausias: jame dalyvavo beveik 9 tūkst. žmonių.


Minėjo visa Lietuva

Protmūšio dalyvius morališkai palaikė gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas, sveikino visus Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė. Dalyvavo renginyje ir 504 pėstininkų kuopos vadas kpt. Boris Gembickij.
Kuopos vyresnysis seržantas Vaidas Vaitonis prieš prasidedant protmūšiui apžvelgė svarbiausius Lietuvos laisvės kovų akcentus: 1919–1920 metų kovas, 1941 m. sukilimą, 1944–1953 partizaninį karą, pavadintą „Karu po karo“ ir 1991 m. sausio 13-osios įvykius, kuriuos šiandien ir minėjo visa Lietuva.
– Kaip ir dera, protmūšį laimėjo gimnazistai, – pasidžiaugė kapitonas B. Gembickij.

Protmūšio nugalėtoja tapo 3A klasė.


temainfo.lt inf. ir nuotraukos

Komentarai 7 komentarai

 1. Eglutė parašė:

  Bet rimti visuomenei renginiai Kupiškyje Sausio 13 paminėti neorganizuojami. Kodėl?

 2. Mokytoja parašė:

  Yra dargi kvietimas į parodą Ir aš ten buvau… Kam ir kilo mintis tokį pavadinimą rinktis? Tai liaudisku pasakų pabaiga visiems žinoma ir aš ten buvau alų midų gėriau, per barzdą varvėjo burnoj neturėjau.
  Kas prie perlamento ar bokšto gėrė alų midų? Kam ir kas per barzdą varvėjo?
  Siaubingas atsainumas, neadekvatus matymas ir mąstymas. Ar net užslėptas pasijuokimas.

 3. Zygimantas parašė:

  Sausio 13-aja reikia deramai ir iskilmingai pamineti, organizuoti rimta rengini. Protmusis man nesamone vien todel, kad dauguma atsakymu nezino, atsakyti negali, o tada spelioja, spelioja ir bac kazkas atspeja !

 4. Direktorė parašė:

  O koks būtu rimtas?

 5. Sausis parašė:

  Šią ypatingą Lietuvai dieną turi jausti visi kupiškėnai. Uždarų patalpų renginiai ne Sausio 13 ajai.

 6. Virgė parašė:

  Jau nebekelkit Kupiškiui tokių uždavinių.

 7. 13 parašė:

  Nėra Bardausko, nėra ir rimtų renginių. O kultūra manau nejudinama valdžios sunkiai sunkiai ką sugalvoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *