Raimundas Martinėlis nėra TS-LKD narys, arba praktika tikėti tik antru atsakymu

Raimundas Martinėlis
temainfo.lt archyvo nuotr.


Rokiškėnų išplatintame pranešime „Rokiškio liberalkonservatoriaus skrydis – eilinį kartą nauja partija“ be kita ko pranešama, kad buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Raimundas Martinėlis – jau TS-LKD partijos narys. „Tyliai, ramiai“, – rašoma pranešime. Kaip yra iš tiesų?


Praeities pasirinkimai
Kiekvienas supranta: tapti TS-LKD partijos nariu nėra nuodėmė, juolab dabar, kai konservatoriai – Seimo valdančioje daugumoje. Rokiškėnų dėmesį buvusio gydytojo Raimundo Martinėlio galimam pasirinkimui tapti TS-LKD nariu suaktyvino tik tai, kad jo politinius principus jau formuotų nebe pirma partija.
R. Martinėlis, priklausęs Lietuvos centro partijai, 2004 m. būdamas Rokiškio rajono ligoninės vadovu, savo pažiūras susaistė su partija „Tvarka ir teisingumas“. Taip sutampa, kad 2003–2007 m. Rokiškio rajono savivaldybei vadovavo šios partijos rajono lyderis Egidijus Vilimas.
2016 m. Seimo rinkimuose R. Martinėlis pateko į antrą turą. Jį sutiko remti bent kelios partijos, bet, kaip teigia šaltinis, iškėlė dvi sąlygas: išstoti iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir dirbti Seimo daugumoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Taip ir buvo, bet po dvejų metų R. Martinėlis perėjo į Seimo TS-LKD partijos frakciją.

Negi gėda priklausyti konservatoriams?
– Negaliu to nei patvirtinti, nei paneigti, – temainfo.lt sakė R. Martinėlis, paklaustas, ar šiuo metu jis – jau TS-LKD partijos narys.
Iš tokio pasakymo labai sunku suprasti, koks jo politinis statusas. Tačiau R. Martinėliui labiau rūpėjo sužinoti, kas išplatino pranešimą. Jo nuomone, jei žurnalistas nesako, kas pranešimo autoriai, kodėl jis turi sakyti, priklauso ar nepriklauso TS-LKD.
– Negi gėda priklausyti konservatoriams? – teiravomės R. Martinėlio.
– Neįstojau, – pokalbio pabaigoje pasakė jis.

Skyrius tokio nario neturi
Pirmas R. Martinėlio atsakymas skiriasi nuo antro. Ar antrasis yra tiesa, ar padiktuotas nepakantumumo klausinėjimams?
TS-LKD Rokiškio skyriaus pirmininkas Andrius Burnickas temainfo.lt sakė neturi duomenų, kad R. Martinėlis būtų įstojęs į konservatorių partiją.
– Kokia yra įstojimo į partiją tvarka? – teiravomės A. Burnicko.
– Gaunama kandidato paraiška, partijos Sekretoriatas atsiunčia pranešimą, pasikviečiame kandidatą į skyriaus tarybos posėdį, patvirtinamas priėmimas.
– Ar būna bandomasis laikotarpis?
– Ne. Rajone pažįstame vieni kitus.
– Ar gali būti, kad į partiją įstotų skyriui nežinant?
– Nebent rokiškėnas partijos nariu taptų kitame skyriuje, – sakė A. Burnickas.

Tikėti antru R. Martinėlio atsakymu
TS-LKD sekretoriato atstovė spaudai Hermantė Brandišauskaitė, paklausta, ar R. Martinėlio priklausomybę TS-LKD partijai sekretoriatas galėtų patvirtinti arba paneigti, atsakė: „Mūsų žiniomis, šią informaciją R. Martinėlis jums paneigė. Bet dar kartą, dėl aiškumo: Raimundas Martinėlis nėra įstojęs į TS-LKD partiją, tad Jūsų gauta informacija neatitinka tikrovės.“
2020 m. Seimo rinkimuose R. Martinėlis dalyvavo kaip nepriklausomas kandidatas; antrame ture rinkimus jis pralaimėjo. Belieka tikėti, kad konservatoriai neformuoja praktikos, kai bus galima tikėti tik antru atsakymu, ir kad TS-LDK yra būtent ta partija, kuri, jei ir siūlytų R. Martinėliui darbą Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, neskatins jo įgyti priklausomybės partijai. Kiek gi galima…


Rita Briedienė