Rašytojas Valdas Papievis – trečias Anykščių krašto garbės ambasadorius

Šiandien, rugsėjo 24 d., Paryžiuje gyvenančiam pasaulio anykštėnui, rašytojui, vertėjui, žurnalistui Valdui Papieviui suteiktas Anykščių krašto garbės ambasadoriaus Prancūzijoje vardas. Šiandienos Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta šiam sprendimui.

Popietę Anykščių rajono savivaldybės administracijos salėje vyko oficialus garbės ambasadoriaus regalijų įteikimas. Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius pasveikino Garbės ambasadorių ir jam įsegė jo statusą patvirtinantį ženklelį.

V. Papievis dėkojo ir pasidžiaugė, kad pirmą kartą jam suteikiamas garbingas ambasadoriaus statusas. 2020 m. išversto ir Prancūzijoje išleisto rašytojo romano „Eiti“ pavadinimas prancūziškai skamba „Un morceau de ciel sur terre“, arba „Dangaus lopinėlis žemėje“.

„Kiekvienas žmogus turi savo lopinėlį dangaus ŽemėjeMan tai yra mano gimtinė, mano Anykščiai. Tas lopinėlis – ir Žemėje, ir širdyje“, – sakė V. Papievis.

Anykščių krašto garbės ambasadorius Prancūzijoje tikslių planų kol kas neįvardino, bet tiki, kad kartu bendradarbiaujant pavyks įgyvendinti įvairius sumanymus.

V. Papievį sveikino Virginijus Strolia, Anykščių krašto garbės ambasadorius Ukrainoje, ir pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotoja Daiva Gasiūnienė.

V. Papievis yra trečiasis Anykščių krašto garbės ambasadorius. 2016 m. Anykščių krašto garbės ambasadoriaus vardas buvo suteiktas istorikui, kultūros mecenatui, leidėjui V. Stroliai, 2017 m. – norvegui Arnfinnui Nergardui.


Parengta pagal Anykščių rajono savivaldybės inf.