Rašytojų kalnelio Antaninės – su jauna muzika

Besitvenkiantys lietaus debesys sekmadienio vakare ratu aplenkė Antano Baranausko klėtelę, prie kurios buvo surengtos tradicinės literatūrinės-muzikinės Antaninės. Karantinui baigiantis, į pirmąjį masinį renginį Anykščiuose po trijų mėnesių pertraukos būriais rinkosi ne tik anykštėnai – išgirdę apie tokį renginį, svečiai važiavo iš Kauno, Vilniaus, Utenos ir kitų šalies miestų.

Prisiminti ir pagerbti žymiuosius Anykščių Antanus Antano Žukausko-Vienuolio memorialinėje sodyboje visus subūrė ryškiausia šio laikotarpio jaunimo muzikos žvaigždė atlikėjas Vidas Bareikis. Jis surengė ne tik žadėtą akustinį koncertą, bet ir visą pramoginį šou su netikėtomis improvizacijomis, į kurias įtraukė net ir šalia Muziejaus budėjusius policijos pareigūnus.

Šiemet Antaninės buvo skirtos jaunesnei auditorijai, siekiant, kad takus į muziejinę erdvę atrastų auganti ir Antaną Baranauską savitai pažįstanti karta.

Žinoma, kad čia, literatūrinėje aukštumoje, skambėjo ir V. Bareikio pastaruoju metu itin išpopuliarintas repo ritmu atliekamas „Anykščių šilelis“. Šventosios slėniu nuo Klėtelės pasklidusi muzika vis atsimušdavo net ir į Anykščių bažnyčios bokštus, koncerto klausėsi net ir atokiau susibūrę žiūrovai.

Vakaras su V. Bareikiu buvo tiesiogiai transliuojamas internetu Muziejaus „Facebook“ paskyroje, kurios gerbėjų skaičius staiga itin ūgtelėjo. Jau tą patį vakarą vaizdo įrašą peržiūrėjo dar keli tūkstančiai smalsuolių. Filmuota renginio medžiaga ateityje taps muziejinę erdvę populiarinančiu vaizdo siužetu.

Šią vasarą vyks ir daugiau Muziejaus renginių įvairiose Anykščių krašto aukštumose, susijusiose su literatūra ir jos kūrėjais.

Antai rugpjūčio 1-ąją poezijos mėgėjai bus pakviesti atrasti naują literatūrinės piligrimystės vietą – Algimanto Baltakio vaikystės kaimą Strazdiškį, ant vienos iš Skiemonių krašto kalvų.


Parengta pagal A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus inf.
Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos