Rekomenduojamas mokyklinių priemonių sąrašas pirmokui

Jeigu Jūsų darželinukas vis dažniau kalba apie mokyklą, o Jūs norite, kad jis kuo geriau prisitaikytų prie gyvenimo pokyčių, siūlome jiems pradėti ruoštis kuo anksčiau.

Ir jokio skirtumo, jei iki pačios svarbiausios rugsėjo 1dienos liko dar gerų pusę metų. Kuo anksčiau mokyklinės prekės bus pradedamos pirkti, tuo ramiau tiek Jūs, tiek vaikas lauks naujo gyvenimo etapo.

Dolovija.lt pateikia mokyklinių prekių sąrašą, kuris kurtas konsultuojantis su pedagogais. Visgi skirtingose mokyklose gali būti tam tikros priemonės nereikalingos, tačiau teks įsigyti kitas, kurių nėra mūsų sąraše. Taigi būtinai pasitarkite ir su mokytoju.

Pradėkime nuo kuprinės, kuri turi būti ne sunkesnė nei 700 g, o jos dirželiai turi būti paminkštinti, privalo reguliuotis, kuprinė turi turėti kuo daugiau skyrelių, kadangi taip vaikas gali išmokti tvarkos. Radus kelias kuprines, kurios atitinka visus šiuos kriterijus, suteikite vaikui galimybę pasirinkti tą, kuri stilistine prasme jam yra pati gražiausia.

Kokybiškoje kuprinėje turi būti ir penalas. Geriausia pirkti juos tuščius ir patiems susikomplektuoti reikalingą turinį. Vėlgi labiausiai tinka tie, kurie turi daug papildomų skyrelių. Juose pavyksta palaikyti tvarką, priemonių dėjimas į penalą gali tapti gana smagia pramoga.

Mokytojai akcentuoja, kad pradinukai turi mokytis rašyti su plunksnakočiais, o ne tušinukais, tad parūpinkite spalvotą rašiklį bei kapsules. Jis turi nespausti pirštų, būti patogus, netrukdytų patogiai jį laikyti. Kairiarankiai gali rasti jų rašymo įgūdžiams tinkamus rašiklius.

Pasirenkanti sąsiuvinius reikia tartis su mokytoju. Pirmokams reikalingi sąsiuviniai turi būti dideliais langeliais, geriausia – kietesniais viršeliais, tačiau nebūtų sunkūs. Būtinai aplenkite sąsiuvinius. Tai padės palaikyti tvarką.

Pirmokams reikalingos ir kitos popieriaus prekės: spalvotas kartonas, spalvotas popierius ir pan. Mokytojas dažniausiai informuoja, kaip ir ant ko bus piešiama, tapoma, karpoma…

Vis daugiau dėmesio yra skiriama ekologijai, tad ir pirmokams siūlome pirkti tokius klijus, dažus, kreideles, kurie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Mažieji dažnai mėgsta kanceliarines priemones ragauti, tad pasirūpinkite, kad tai nebūtų kenksminga sveikatai. Juolab dažniausiai ekologiški dažikliai kur kas paprasčiau išsiskalbia.

Tėveliai turėtų rinktis tvarkingas, kokybiškas, puikiai vaiko poreikius tenkinančias prekes. Kadangi analogiškų gana daug, vaikams suteikite galimybę patiems pasirinkti norimo stiliaus mokyklinius daiktus.

Užsk. nr. A20-06