Pradžia » Aktualu » Rekonstruotą aikštę kupiškėnai šluosto skudurėliu

Rekonstruotą aikštę kupiškėnai šluosto skudurėliu

Publikavimo data: 2019-09-16


Po aikštę– skudurėliu

Šiandien apie 10 val., po lietaus, UAB „Kupiškio komunalininkas“ valytoja skudurėliu šluostė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės juodo marmuro detales.
– Kodėl jūs tai darote? – teiravomės moters.
– Mano toks darbas. Štai debesys kaupiasi: nuvalysiu, ir vėl bus tas pats, vėl eisiu iš naujo, – sakė ji.


Po lietaus atrodo negražiai

Darbo ne tiek ir mažai: specialiu granitui „Nettoyant graffiti“ skysčiu ir skudurėliu valoma juodo marmuro juostas palei fontano vandenį, šalia jo – keturkampes detalės, naudojamas kaip suolus, aikštės pakraščių žaliuosius plotus įrėminančius ilgus apvadus, kitas detales –elektra varomų automobilių pakrovėją, lauko gertuvę… Pastarosios kriauklei chemija kažin ar gerai.
Po lietaus ypač margos marmuro detalės šveičiamos iki blizgesio. Blizginamos ir metalizuoto plastiko tualeto lauko sienos, nes ir nuo dulkių, ir nuo vandens jos tampa margos ir atrodo negražiai.
Kiek visa tai kainuoja?
– Suolus irgi valote? – teiravomės valytojos.
– Ne. Kam? Jie mediniai: po lietaus nelieka jokių dėmių, – sakė ji.


Tai Savivaldybės užsakymas

Anot UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktoriaus Rimanto Adomausko, aikštės detalių šveitimas – rajono Savivaldybės užsakymas.
– Aikštės priežiūrai išlaikome etatą, – sakė jis.
Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Algirdas Notkus teigė žinąs apie aikštės detalių šveitimą.
– Žinau ir tai, kad po lietaus ji atrodo negraži. Bet dar nespėjau šia situacija pasidomėti nuodugniau, – temainfo.lt sakė jis ir žadėjo tai pakomentuoti vėliau.


Kuo šveis Kultūros centro kiemą?

Kupiškėnai mano, kad Kultūros centro kiemą, klojamą sniego baltumo trinkelėmis, teks šveisti dantų šepetėliais, o sniegą valyti tik kastuvais: baltos ruplėtos trinkelės netruks apsinešti dulkėmis, o žiemą sniego valytuvo padangos šį akinantį baltumą paišys juodais dryžiais.


Rita Briedienė
Autorės nuotr.

Komentarai 12 komentarų

 1. Ruduo parašė:

  Jeigu buvot kur nors toliau Lietuvos, įprastas vaizdas, kai valytojai gatves ar aikštės šveičia ir , be abejo, tai kainuoja.

 2. Kupiškėnas parašė:

  Penktadienį, prieš šventę įmonės TOI-TOI automobilis atvežė kelis biotualetus ir pastatė prie to metalizuoto, kuris, kaip pasirodė,per mažo galingumo, net tokiai nedidukei šventei 🙂

 3. ??? parašė:

  Ar direktorė Janušonienė jau grįžo iš kelionės užsienyje? Įdomu, kiek šį kartą biudžetas atseikėjo? Tad galės ir susirūpinti baltosiomis plytelėmis.

 4. Tema parašė:

  Rita Briediene, matyt mažai kur toliau išvykstate arba neturite ką įdomaus parašyti, norint išlaikyti tvarką visada reikalingas įdirbis, mūsų rajonas šiuo atveju labai atsigavęs ir nemanau, kad žmonės už dyką dirba, užsidirbti yra norinčių, o jei dar prie mūsų miesto gražinimo prisideda, tai tik padėkoti ir pasidžiaugti reikia. Dar vienas šudlapis, kuris siekiantis sukiršinti liaudį mėtosi purvais.. atsigręžkit atgal kai žmonės buvo vieningesni, vykdavo bendros talkos daugiabučių gyventojų, prisidėjimai prie bendros tvarkos, kaip pvz. Purėno g. daugiabūtis, alpinariumą įsirengė.. kiek tai kainavo, manau ne daugiau savaitgalio.. turbūt nelygis pakelt kastuvą ar šiukšlę.. neonoras..

 5. Dalia parašė:

  Manau reikėjo tokius parinkti marmurus, kad chemija jų nereiktų plauti. Tegu dabar laikinai neinantis mero pareigų Bardauskas eina su škuduru per aikštę. Nieko neveikia juk.

 6. Kita tema parašė:

  Bet ir iš turgaus tikėtina jai nevadovauja 🙂 Matėt filmuotą medžiagą? Paviešinkit galėtumėt?

 7. Soc. Demas parašė:

  Taip taškydamas pinigus Kupiškis tuoj stos į Subačiaus, Pandėlio ir Vabalninko asociaciją. Kažkas labai daug turėjo juodo granito ir baltų trinkelių. Ir kažkdėl Kupiškis susirinko variantus dabar šveičia kempine juos ir šluosto rankšluosčiu. Šveitimo šimtui metų. Tik kai istos asociacijon niekam kempinė neberūpės.

 8. So sad... parašė:

  Viskas būtų gerai, kad bent aikštė graži būtų….

 9. +++ parašė:

  Kliento nuomonė: Kupiškio aikštė iki remonto kvepėjo Leninu, dabar primena krematoriumo aikštelę ir kolumbariumą . Yra kaip yra .

 10. Sakyčiau parašė:

  Kituose miestuose valo, o ne šveičia chemija. Svarbu čia kokybė. o juoda spalva ir metalo blizgesys tai jau tikrai nepraktiška. Kažkas iš mūsų dizainerių labai mėgsta juodą spalvą. O blondinės gražiai atrodo baltame fone.

 11. Tamsuoliai parašė:

  Na, kad kai kurie kupiškėnai nesąmones rašinėja, tai galima suprasti. Jie nuo sovietmečio laikų tokie tamsūs, pasaulio nematę. Bet kad redakcijos žurnalistai tokias nesamones rašinėtų tai kažkaip keista. Gal pavažinėkit daugiau po Europą, pamatykit kaip ten net automobilių stovėjimo aikšteles su muilais plauna, ne taip kaip pas mus tepalais ir dar neaišku kuom išmargintos.

 12. Taigi parašė:

  Plauna muilais aikšteles tam, kad pašalintų automobilių išmetamų dujų kietąsias medžiagas ir jos nekiltų į orą teršdamos aplinką. Nemanau, kad kokia Elenytė iš gilaus kaimo kažką numano be meilės išsirinktam svajonių kadrui. Todėl ir nereikia varyti ant kitų irgi turinčių savo nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *