RpIIDVMDyC0


Šeštą karantino savaitę Rokiškio gatvės apytuštės, miesto stadione mankštinosi vienintelis vaikinukas, bažnyčia buvo užrakinta…


Rokiškio dvaro parkas pavasarėjančiai jaukus ir visai netuščias. Kaip sakė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, karantino metu pavienių ir šeimomis rokiškėnų čia lankėsi kaip įprastai, kaip ir iki karantino. Tačiau nuo balandžio 28 d. duris atvėręs muziejus nesulaukė nė vieno lankytojo.
Anot direktorės, per karantiną muziejininkai padarė daugybę darbų: skaitmenino fondus, inventorino eksponatus, tvarkė archyvus, rašė kartotekas, ruošė straipsnius, kūrė naujas edukacijas, rengė ekskursinius aprašymus…
Muziejininkai planuoja, kad ir pasibaigus karantinui išliks pramoga, kas dieną virtualioje erdvėje siūliusi pažinti po vieną muziejaus eksponatą.
Po 2008–2009 metų ekonominio sunkmečio muziejaus lankytojų skaičius jau buvo atsistatęs, pasiekęs aukštą lygį. Koronaviruso sukelta situacija pasiekimus nušlavė akimoju.
– Ekskursijos nevažiuos, mokiniai į muziejų dar negrįš. Spėjama, kad muziejams atsigauti prireiks poros metų, – teigė Rokiškio krašto muziejaus direktorė N. Šniokienė.


Dirbom už pavalgymą!

Praėjusį ketvirtadienį atsidariusi „Seno grafo“ kavinės lauko terasa sulaukė vos kelių lankytojų. Kavinės savininkas Algimantas Šablinskas sakė per karantiną neatleido nė vieno darbuotojo: už kovo mėnesį jiems mokėta iš šeimos santaupų.
– Mačiau, į sąskaitą jau įkrito Vyriausybės paramos verslui pinigai. Dar neskaičiavau, ar reiks atlyginimams prisidėti savais pinigais, – sakė verslininkas.
Apie pusė kavinės klientų, pirkusių maistą išsinešti, – darbininkai. Didžioji jų dalis – net ne rokiškėnai, o čia dirbantys, vykdantys projektinius darbus.
Anot A. Šablinsko, šeimos verslui šioje situacijoje laviruoti lengviau: nebūtina sau mokėti atlyginimų.
– Dirbam už pavalgymą! – nusišypsojo verslininkas; jam svarbu ne tik karantino pabaiga, bet ir geras oras, išviliosiantis rokiškėnus į lauko kavinių terasas.


Pirmą dieną – per 70 lankytojų
Pirmą sušvelninto karantino dieną Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka sulaukė daugiau nei 70 lankytojų.
Neįtikėtina: beveik visą karantino laikotarpį bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė dirbo viena.

– Įeinu į biblioteką, užsirakinu… – pasakojo direktorė.
Miestelių bibliotekininkai dirbo nuotoliniu būdu. Didelis dėmesys skirtas kraštotyrinei veiklai, pildyti metraščiai, rinkta medžiaga informaciniams stendams, vykdyta kraštotyrinė veikla. Per karantiną projekto „Prisijungusi Lietuva“ lėšomis kaimo filialams nupirkta kompiuterinės įrangos – spausdintuvų, kompiuterių, multimedijos.
– Tuo pačiu laikotarpiu bibliotekininkai ryžtingai ėmėsi naujos veiklos – mokyti gyventojus kompiuterinio raštingumo, – sakė J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė A. Matiukienė.


temainfo.lt