Rokiškėnai pataria įsigyti plaustą, anykštėnai aptarė realias rizikas, kupiškėnai stebi marias

 

  Kupiškio užtvanka pasikeitė per tris dienas.


Rizika – Anykščių Elmos sodų bendrijai

Šiandien, vasario 26 d., posėdžiavo Anykščių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija, aptarusi pasirengimą galimam Šventosios upės potvyniui. Pagal orų prognozes, sniego tirpimas jau yra prasidėjęs visoje Lietuvoje, tad tikėtina, kad vanduo pradės kilti pirmą kovo savaitę, o piką pasieks apie kovo vidurį. Didžiausia potvynio rizika išlieka Elmos sodų bendrijoje.


Potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapis

Aplinkos apsaugos agentūra yra parengusi interaktyvų potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapį, kuriame pagal pasirinktą rizikos laipsnį galima susipažinti su pagrindiniais sniego tirpsmo ir užliejamų pakrančių teritorijomis: https://potvyniai.aplinka.lt/map. Kaip rodo žemėlapis, nei Kupiškis, nei Anykščiai, nei Rokiškis nepatenka į potvynių grėsmės zonas, bet visi šie miestai ir rajonai yra potvynių rizikos žemėlapyje. Šioms teritorijoms potvynius gali sukelti tirpstantis sniegas ir galimos liūtys.


Rokiškėnams patariama įsigyti plaustą

Vadovaudamasi rekomendacijomis Rokiškio rajono savivaldybė primena pagrindines rekomendacijas prieš galimą potvynį ir pataria įsigyti patikimą plaukiojimo priemonę (plaustą, valtį); apsirūpinti reikiama neperšlampama apranga (žvejų batais, gumine avalyne ir kt.), pasirūpinti ne mažiau kaip 10-čiai parų maistu, medikamentais; geriamuoju vandens; degtukais, žvakėmis, žibintais, malkomis, mobiliojo ryšio telefonu, atsarginiais maitinimo elementais…
Kurioje Rokiškio rajono dalyje yra tokia didžiulė potvynio grėsmė, neskelbiama.


Žvejai tebetupi ant Kupiškio marių…

Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris, Kupiškio užtvanka suremontuota, saugi, marios stebimos, sniegas tirpsta tolygiai – potvynio grėsmės nėra.
Atšilus orams, sniego jau gerokai sumažėjo. Dar praėjusį antradienį nuo Kupiškio užtvankos atitvarų buvo kapojamas ledas, o dabar jo beveik nelikę. Savaitės pradžioje Kupiškio marių vanduo buvo pakilęs vos 4 cm, šiuo metu gal tik centimetru kitu daugiau: užtvankos šniokštimas girdisi bene už 50 m.
Marių ledas dar tvirtas: žvejai tebetupi…


Rita Briedienė
temainfo.lt nuotraukos