Rokiškėnas Antanas Vagonis papasakojo, kodėl politiką keičia į žiniasklaidą

Antanas Vagonis
temainfo.lt archyvo nuotr.


Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Vagonis visuomenei pranešė savo sprendimą – atsisako rajono Savivaldybės tarybos nario pažymėjimo. Tokį savo žingsnį jis paaiškina taip: nutarta dalyvauti projekte, kurio veikla nesuderinama su Savivaldybės tarybos nario darbu. Apie netikėtą sprendimą bei naują projektą ir kalbėjome su A. VAGONIU.

– Koks projektas gali būti nesuderinamas su politiko darbu? Negi darbinatės spaudoje?
– Ne, neinu dirbti į spaudą. Su „Rokiškio sirenos“ savininku Simonu Tuska sugalvojome tokį dalyką – kalbinti Rokiškio krašto žmones, o pokalbius įfilmuoti. Simonas įsigijo brangią aparatūrą, pradėjome darbą. Rytoj, sausio 24 d., 14 val. išeis pirma mūsų laida. Betgi aktyvūs Rokiškio žmonės mus jau apskundė Lietuvos žurnalistų sąjungos, Visuomenės informavimo etikos komisijoms. Atsakymu man buvo išaiškinta, kad politikui nedera kalbinti žmones, tai ir priėmiau sprendimą išeiti iš Tarybos.

– Ar domėjotės, kas Jus apskundė?
– Manau, kad mane apskundė tie, kurie patys tokius dalykus daro neteisėtai ir manė, kad aš čia kažkaip bandysiu išsisukti: kursiu visokias situacijas, stengsiuosi nesąžiningai pralįsti. Buvo siūlymas pasivadinti svečiu, neva, būtent svečias kalbina rokiškėnus. Bet aš nusprendžiau išeiti. Nenoriu, kad paskui pačiam tektų nesmagiai jaustis.

– Išėjimu ar nenuskriausite rinkėjų?
– Kaip ir rašiau savo pranešime visuomenei, privalai pajusti, kada tavo darbą geriau gali atlikti kitas žmogus, ir užleisti jam savo vietą. Taryboje mane pakeis mano žmona Inga Vagonė. Ji – Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, puikiai išmano švietimo reikalus. Pandemija švietimą palietė globaliai ir skaudžiai. Manau, kad jos darbas Savivaldybės Taryboje atneš daugiau naudos mano rajono žmonėms.

Reklama

– Kokiomis vadovaujatės nuostatomis rinkdamasis pašnekovus?
– Turime susidėlioję planą. Kalbinsime žmones, kurie mūsuose yra gerumo, patriotizmo, darbštumo pavyzdžiai. Šiuos bruožus ir bandysime išaukštinti. O kitas dalykas yra labiau edukacinis. Ketiname atskleisti priežastis, lėmusias žmogaus pasirinkimą: kodėl jis tapo kunigu, emigrantu, verslininku?.. Kas įtakoja žmogaus pasirinkimą, arba ką mes turime daryti kitaip, kad taptume tuo, kuo norime tapti? Apie tai ir kalbamės.

– Negi lanku apeisite politikus?
– Norėčiau vis dėlto parodyti, kad gyvenimas – ne vien politika. Patys sureikšminame politikus ir paskui stebimės, kodėl jie tokie reikšmingi. Šiuo metu dirbu „Lamikara“ įmonėje, pilstančioje mineralinį vandenį „Upas“. Viktoras Uspaskichas pradėjo apie jį kalbėti. Nesigilinkim, – gerai, blogai darė, bet dėmesys didžiulis, ažiotažas didžiulis. O paskui atvažiuoja tarnybos ir mums priekaištauja: „Darote milžinišką reklamą, o už ją nemokate!“ Aš ir klausiu: „Tai kodėl jūs ją nemokamai darot?“ Neįsivaizduoju, kiek galėtų kainuoti produkto reklama, kad apie tą produktą sužinotų net atkampiausio kaimo bobutė. Gal lanku ir neapeisime politikų. Gal ir tarp jų yra gerų žmonių? Bet tiesa yra ir ta, kad geri verslininkai, mokytojai, gydytojai, kultūros žmonės ateina į politiką, ir mes juos tarsi padedame į kitą lentynėlę. Koks turi būti žmogus, kad išliktų geras politikas? Apie tai irgi įdomu pakalbėti.

– Jūs pats kaip politikas turit ypatingą bruožą – atsakyti į žurnalistų klausimus. Per visą ketverių metų praėjusią Rokiškio rajono mero kadenciją nė karto – net po kritikos – neatsisakėte kalbėti. Jums ir pačiam linkiu pašnekovų, kurie nebijo klausimų. Kas finansuoja Jūsų projektą?
– Dirbsime savo malonumui ir laisvu nuo darbo laiku. Man atlyginimą moka „Lamikara“, ir norime dirbti taip, kad niekas mums negalėtų daryti įtakos, kad galėtume kalbinti tuos, kurie mums patiems įdomūs. Be to, pokalbių laida man – ir nauja, ir įdomu. Jei yra šansas, kodėl savęs neišbandyti, tiesa?

– Ką rinkotės pirmu pašnekovu? Su kuo kalbantis Jus pamatysime rytoj?
– Pirmą kalbinome Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos kleboną, Rokiškio dekanato dekaną kunigą Eimantą Noviką.

– Labai jaudinotės?
– Man atrodė, kad operatorius labiau jaudinasi. Dabar jau esame paruošę tris pokalbius. Po trečiojo Simonas sako: „Tarsi jau 108 seriją nufilmavome.“ Tarsi jau viskas seniai.

– Dėkoju už pokalbį. Sėkmės Jums!


Kalbėjosi Rita Briedienė.
temainfo.lt nuotr.