Rokiškietė Emilija Trumpaitė – kandidatė į tarptautinę astronomijos ir astrofizikos olimpiadą Kolumbijoje

Pernai Lietuvai Emilija Trumpaitė atstovavo astronomijos olimpiadoje Rumunijoje
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro nuotr.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio 11 klasės moksleivė Emilija Trumpaitė – kandidatė į 14 tarptautinę astronomijos ir astrofizikos olimpiadą Kolumbijoje.


Rokiškietė – tarp penkių geriausiųjų

Kaip pranešė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC), jau gauti Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados (LAO) baigiamojo etapo, nuotoliniu būdu Estijos surengtu balandžio 23–24 d., rezultatai. Tarp penkių geriausių Vilniaus licėjaus, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Žirmūnų, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijų moksleivių – ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio 11 klasės mokinė.
Diplomai ir medaliai mokiniams bus išsiųsti birželio mėnesį.


Baigiamajame etape –700 mokinių

Estijos surengtame baigiamajame olimpiados etape dalyvavo per 700 įvairių pasaulio šalių mokinių. Uždaviniai buvo sprendžiami prisijungus prie Estijos olimpiadų tinklalapio. Per pirmą sprendimų valandą 9–12 klasių mokiniai turėjo išspręsti tris trumpus (paprastesnius) uždavinius, o per kitas tris valandas – keturis ilgus (sudėtingesnius) uždavinius.
Olimpiados dalyviai susidūrė ir su problemomis – dėl tinklo apkrovos trūkinėjo ryšys, ne visiems pavyko prisijungti, nesisekė įkelti uždavinių sprendimų, kitiems laikas baigėsi anksčiau nei tikėjosi…


Lietuvai atstovaus Kolumbijoje

Geriausiai olimpiados uždavinius išsprendę mokiniai turės galimybę Lietuvai atstovauti 14 tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje. Rugsėjo 13–22 d. ji planuojama Kolumbijoje.E. Trumpaitei tai – ne pirma tarptautinė olimpiada: pernai Lietuvai ji atstovavo astronomijos olimpiadoje Rumunijoje. Gimnazistę olimpiadoms ruoša mokytoja Aurelija Visockienė.Kaip temainfo.lt sakė LMNŠC metodininkė, olimpiados koordinatorė Aurelija Visockienė, kelionę į Kolumbiją gali sutrukdyti tik koronavirusas.


Parengė temainfo.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro nuotr.