Rokiškio dvaro kiemą nuklojo kilimais

 

Rokiškio krašto muziejaus vejos, žaliuojančios priešais paradinį įėjimą į dvarą, pakraštys pasipuošė floristikos kilimais: 13 jų „išklota”  vienas paskui kitą.

Muziejininkų surengtoje parodoje „Gyvų gėlių kilimai” dalyvavo tik savi: rajonų mokyklos, lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas”, „Pumpurėlis”, „Nykštukas” ir „Varpelis”, Rudolfo Lymano muzikos mokykla, Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Bajorų kultūros namai, Rokiškio socialinės paramos centras, Visuomenės sveikatos biuras.

Nors tokia paroda Rokiškyje pirma, jos atidarymas nepriviliojo daug žiūrovų, tad kilimais gėrėjosi jos kūrėjai.

Vis dėlto Rokiškio 516-ojo gimtadienyje ir Baltų vienybės dienose dalyvauja daugybė svečių: jie būtinai stabtels prie puikiųjų kilimų ir jais pasigėrės.

Floristiniai dirbiniai jau buvo baigti iki Lietuvos ir Latvijos vyriausybių bendrojo posėdžio, dvare surengto rugsėjo 18 d. 11 val. Bent jau žurnalistai, kurių čia susirinko ne taip ir mažai, apžiūrėjo ir fotografavo kūrinius.

– Kas išmokė kurti gėlių kilimus? Ko gero, – anykštėnai, turintys jau daugelio metų floristinių kilimų konkurso tradiciją? – temainfo.lt klausė prie kilimo sutūpusių jaunų moterų.

– Mes, Bajorų bendruomenė, tokius kilimus jau seniai mokame kurti, – nepasidavė bajoriškės.

Tiesa, ir Anykščiai floristikos kilimų idėją parsivežė iš Latvijos, Venspilio miesto.

Rokiškėniški kilimai nedideli (1X2 m), beveik tris kart mažesni už anykštėniškus, ne visi jų kūrėjai labai griežtai paisė nurodymo naudoti tik augalines medžiagas, tačiau ir juodžemis, ir lininės virvės, ir akmenukai tiko puikioms kompozicijoms, kuriose dažni elementai – senųjų baltų ženklai.

 

Rita Briedienė

Adelijos Varnaitės nuotraukos