Rokiškio krašto muziejus kviečia į idėjų-edukacinių programų mugę

Gegužės 25 d., paskutinį gegužės šeštadienį, 12–16 val. Rokiškio krašto muziejuje vyks Tarptautinė muziejų idėjų-edukacinių programų mugė, skirta Muziejininkystės mėnesiui.

Etnografiniuose muziejaus pastatuose edukatorės iš Latvijos pristatys vaistažoles ir jų antpilus, supažindins su odos gaminiais, akmenskaldys demonstruos akmens apdirbamo meną, keramikos meistrai minkys molį ir kurs gaminius iš jo.

Klėtelėje aus audėjos, austi ir pinti juostas mokys visus norinčius, bus galima pabandyti velti vilną, siuvinėti, tautodailininkė supažindins su karpinių menu ir mokys karpyti, atvirukų meistrė kvies pasigaminti unikalų atviruką, pynėja demonstruos pynimo iš vytelių amatą, bus galima pamėginti drožti medį, smaližiams turėtų patikti gaminti saldžias puokštes bei lėlytes, o natūralių produktų gerbėjams – natūralaus vaško žvakes.
Užėję į dūminę pirkią nusikelsite į prosenelių vaikystę ir paragausite bulvių su lupenomis ir kanapių bei linų sėmenų pagardais, turėsite galimybę malti senovinėmis girnomis, grūsti piestoje. Šiaurinėje oficinoje kviesime apžiūrėti Liongino Šepkos darbų ekspoziciją bei nusikalti papuošalą iš žalvario.

Amatus demonstruos ne tik suaugusieji. Jaunųjų ūkininkų būrelio 3 klasės mergaitės kviečia į edukaciją „Iš lapelio – pakelis, į pakelį – sėklelės“.
Šalia etnografinių pastatų bus galima pūsti didžiulius muilo burbulus, mėtyti žiedus, žaisti kroketą. Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus darbuotojos įkurs „Kiškių pievelę“, o kas joje bus, kol kas – paslaptis.
Kviečiame tėvelius su vaikais, senelius su anūkais dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir smagiai praleisti šeštadienį Rokiškio krašto muziejaus aplinkoje.


Parengta pagal Rokiškio krašto muziejaus inf.