Pradžia » Aktualu » Rokiškio krašto muziejus žavi Aleksandro Vasiljevo kolekcija

Rokiškio krašto muziejus žavi Aleksandro Vasiljevo kolekcija

Publikavimo data: 2016-03-02

Kaip praneša muziejininkai, vasario 29 d. Rokiškio krašto muziejuje atidaryta išskirtinė paroda „Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Parodos atidarymą savo vizitu pagerbė pats mados istorikas ir dizaineris Aleksandras Vasiljevas. 

Garbingas svečias gausiam būriui klausytojų pasakojo apie Viktorijos laikų mados tendencijas ir jų raidą. Įtaigus A.Vasiljevo pasakojimas apie moterų figūros ypatumus, krinolinų atsiradimą ir jų naudą damų dorovei, apie mažytes dramblio kaulo vėduokles, pirmąsias užrašų knygutes, skirtas šokiams ir vaikinams eilėn surikiuoti, sužavėjo parodos lankytojus.

Rokiškio rajono savivaldybės meras ir parodos globėjas Antanas Vagonis padėkojo A.Vasiljevui už vizitą, už puikų sprendimą kolekciją pristatyti Rokiškio dvare.

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė džiaugėsi surengta paroda, apkeliavusia žymiausius pasaulio miestus ir dabar įsikūrusia Rokiškio dvare. Apsikeista ir dovanomis: svečias muziejui dovanojo savo parodos katalogą, o muziejus A.Vasiljevui – įrėmintą muziejaus fonduose saugomą XIX a. dvarininkų šeimos nuotrauką.

Po oficialios dalies Aleksandras Vasiljevas visus dalyvius kvietė fotografuotis su juo, dalino autografus, mielai bendravo. Atidaryme dalyvavo VšĮ „A.Vasiljevo fondo“ koordinatorė Alma Puodžiukaitienė, svečiai iš Talino, Rygos ir Sankt-Peterburgo. 

A. Vasiljevas, iki rugsėjo turintis tik dvi laisvas dienas, vieną jų skyrė Rokiškiui. Svečias žavėjosi Rokiškiu, muziejumi ir istorinėje aplinkoje naujomis spalvomis nušvitusia savo Viktorijos laikų mados kolekcija.

„Aleksandro Vasiljevo pažintis su Rokiškio muziejumi prasidėjo daugiau nei prieš dvidešimt metų, kai buvo restauruojama dvaro ponų drabužių kolekcija. Dizaineris davė daug vertingų pasiūlymų restauratoriams, kaip sutvarkyti senąsias sukneles. Jau tada dizaineris atkreipė dėmesį į muziejaus vertybes”, – be kita ko, rašoma Rokiškio rajono savivaldybės facebooke.

 

Parengė Limina Adaitienė

Rokiškio krašto muziejaus nuotraukos

Komentarai 9 komentarai

 1. Smalsutis parašė:

  Šaunuoliai Rokiškio krašto muziejininkai. Ačiū Jiems !

 2. Kiškis parašė:

  Kokia garbė Rokiškiui 🙂 Žiauriai gerina Rokiškio įvaizdį mūsų dvaras

 3. Nijolė parašė:

  Ne bet kokioje salėje ir surengtum tokia paroda. Rokiskio muziejus tikrai tam puikiai tinka

 4. Audra parašė:

  Nuo žmonių viskas priklauso. Kiek darbo įdėta, kad muziejus toks būtų, koks yra dabar. Kiek projektų prirašyta ir įgyvendinta, daug sulaukta ir visuomenės dėmesio.

 5. Gražu parašė:

  Pats Vasiljevas kaip koks dvarininkas ;]]]

 6. Dožd6 parašė:

  Muziejininkai labai gražūs. Jie sukūrė tikrą rūbo šventę. Rokiškio muziejininkai, bibliotekininkai ir verslininkai – šio krašto stiprybė.

 7. Megėja parašė:

  Man visada šiurpuliukai laksto apžiurinėjant tokius nuostabius eksponaus

 8. Vitalija parašė:

  Vien jau svečio pasakojimai kiek verti. Nuostabus žmogus, eruditas, tikras žinovas.

 9. […] 1 d. Rokiškio krašto muziejuje atidaryta paroda ,,Karalienės Viktorijos laikų mada 1830 – 1900”. Joje yra eksponuojamos Viktorijos laikų suknelės, aksesuarai, mados tendencijų kaita. Ši […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *